Ömür OKUR » Video » 1915 Çanakkale Zaferi ÖZEL » Çanakkale Savaşı Şehitleri Listesi

Çanakkale Savaşı Şehitleri Listesi

Paylaş; başkaları da faydalansın!

çanakkale şehitleri listesiBiz Onlara “Ölümsüz Kahramanlar” diyoruz.

Toplamda kaç kişiydiler meçhul, kimlikleri meçhul, yaşlarının kaç olduğu, daha öncesinde ne işle uğraştıkları, geldikleri yerler meçhul, o kargaşa içerisinde neresinde akıttılar kanlarını Boğaz’ ın meçhul, o kutsal naaşlarının başına konmadı bir taş, şahadet şerbeti içtikleri yerde yatmaktalar kim nerede meçhul.

Kaç kişiydiler bilmiyoruz ama hepimiz için savaştılar, kimliklerini bilmiyoruz ama vatanını sevenlerdi hepsi, yaşları ne idi bilmiyoruz ama asra bizi onlar taşıdı, neresinde yatıyorlar bilmiyoruz ama Çanakkale Boğaz’ ın da düşmana geçilmez set oldular hep birlikte, kucak kucağa!

Çanakkale Savaşında şehit olan kayıtlarına ulaşılmış kahramanlarımızın Excel de hazırlanmış fakat boyu büyük olduğu için sıkıştırılmış “CanakkaleSehitleri.rar” şeklindeki listesine burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Ruhları Şad Olsun!

Paylaş; başkaları da faydalansın!

About Ömür OKUR

Elektrik – Elektronik Mühendisiyim.
Türküm Müslümanım Vatanseverim.
Sinema yorumcusuyum.
Bugünü dünün üzerine bir şeyler katmak için yaşıyorum.
Kendi hayatımın yorumcusuyum: Gün içinde benim yaşadığım yada birilerinin yaşadığı olayların bendeki yansımalarını yazıyorum, başkalarının da hayatına bir şeyler katsın diye öğrendiklerimi paylaşıyorum.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *