Dünyanın En Değerli 100 Markası

Paylaş; başkaları da faydalansın!

değerlenmek

Neden bu haldesiniz, neden boş şeyleri haber konusu yapıyorsunuz, fındıkkabuğunu doldurmayacak şeyler hakkında günlerce, haftalarca tartışıyorsunuz, neden onun bunun şahsiyetine yönelik karalama kampanyaları düzenliyorsunuz, neden küçük şeyleri büyüte büyüte deve yapıyorsunuz, çözülmesi imkansızmış gibi gösteriyorsunuz, neden ortalığı bulandırıyorsunuz, neden bir birinizle alay ediyorsunuz, neden diğerlerinin düşüncelerinin de saygı görmesi gerektiğini idrak edemiyorsunuz,  neden size bir yetki verilmişken, size o yetkiyi verenlerin refah düzeyini yükseltmeye çalışmıyorsunuz, yönetmeni sağladıkları bu vatanın 3. Dünya tabir edilen ülkeler sınıfından çıkarıp modern – gelişmiş toplumlar içerisinde yer alması gayesine hizmet etmiyorsunuz… neden, neden, neden?

Neden bulunduğunuz durumdan nasıl çıkabiliriz üzerine beyin fırtınaları gerçekleştirmiyorsunuz, projeler üretmiyorsunuz, sağ – sol, laik – Müslüman, faşist – komünist… ayrımı yapmadan neden uygulamayı hak eden projeleri kimliğine bakmadan yürürlüğe sokmuyorsunuz?

Neden kendi kendinize bu kavga, yiyip bitirme kendinizi neden?

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ nin bekası sizin düşünlerinizin neresinde yer alıyor?

Bak neler neler yapmış hani o gâvur, kâfir dedikleriniz, elin oğlu dedikleriniz, neler neler üretmişler, üzerine giyiyorsun, midene indiriyorsun, tuşlayıp bakıyorsun, içine binip geziyorsun… bir şekilde para verip kullanıyorsun, onsuz yapamıyorsun da bunun karşısında sen neler yapıyorsun?

Adamlar yapmış kardeşim; vatandaşlık bağıyla bağlı oldukları ülkelerine sayende alın terinden para akıyor, para hem de oluk oluk!

Üretimimiz yok, nereye kadar daha yol alabileceğiz bu her gün giderek yükselen rekabetin içerisinde?

Daha neler neler var içimde de, neyse sizin beni anladığınızı düşünerek kısa kesiyorum…

İşte dünyanın en değerli 100 markası, milyar dolar olarak değeri, geçen seneye göre değer artışı; gözüm çok aradı ama bir tane bile Türk bulamadım!

Paylaş; başkaları da faydalansın!

Yorum yaz

Joker
Nasrettin Hoca Mertebesi Yükseltilen Eşek Hikayesi
Kitty Genovese Sendromu, Seyirci Kalma Etkisi
Kimi Takip Ettiğinize Dikkat Edin
Hayvanlardan Tanrılara Sapiens, İnsan Türünün Kısa Bir Tarihi, Yuval Noah Harari
Bir İdam Mahkumunun Son Günü, Victor Hugo
Cesur Yeni Dünya, Aldous Huxley
Bir Ömür Nasıl Yaşanır, İlber Ortaylı
Enflasyon Nasıl Hesaplanır, 2019 Enflasyon Sepeti
Joker
Susamam
Kaz Dağlarında Kaz Gibi Yolunmak
Çılgınlığın Ötesinde, In the Mouth of Madness
Ölümcül Sular, Crawl
Ritüel, Midsommar
Düşmanların En İyisi, The Best of Enemies