GeVeZe

Paylaş; başkaları da faydalansın!

gevezeİş yaşamının yoğun temposunda gündemin hep uzağında kalıyoruz, haberler akıp giderken, her an yeni bir şeyler olup biterken, uzmanlar olaylar hakkında yorum yaparken, köşe yazarları olayları köşelerinde dillendirirken, her görüşten herkes olaylara bir şeyler katarken, biz zamansızlıktan ve yorgunluktan bunların çoğunlukla hep gerisinde kalıyoruz. Biri bir şey söyledi mi de yaaaaa öylemi oldu, olmuş, olacak gibi imlemelerle her türlü bilgisi elinin altındaki bilgisayarda olan 2000 li yılların teknoloji insanına yakışmayan bir vurdumduymazlık haline bürünüyoruz.

Ama nasıl yapalım ki bu yoğun tempo içerisinde, nasıl okuyalım her makaleyi, uzadıkça uzayan makalelerde nasıl zaman kaybedelim? Akşama eve gelince yorgun argın bunları okumak yerine televizyon karşısına geçip onu izlemek daha dinlendirici geliyor. Dizileri kaçırmadan seyretmek, filmlere sosyallik diye çıktığı gün gitmek daha cazip geliyor.

Yatıyoruz, kalkıyoruz… Monoton hayatın çemberinde dönüp dolaşıyoruz HABERSİZCE!

Bir hafta sonumuz var onda da okumak hiç aklımızın ucundan dahi geçmiyor.

Diyeceksiniz ki bunları yazdığınıza göre gündemi takip etmeyi ya da bir şeyleri okumayı daha kolay, cazip hale getiren bir şey biliyorsunuz! Evet, biliyorum, bende aynı şekilde bu dert diyeceğim şeylerden muzdariptim. Ama GVZ adlı program ile karşılaşıncaya kadar. Açıyorum ne okutmak, neresini okutmak istiyorsam o belgeyi, yazıyı, haberi… Seçiyorum istediğim yerini veya tamamını o bakalım diyorum işte bu kadar. Ben yaslanıyorum arkama ve o insan sesine yakın berraklığı ile dinliyorum. Zamanım boşa gitmiyor. GVZ, hayatın akıcılığında kendinize zaman ayırmanıza olanak tanıyan bir program.

Bu yazıyı GVZ ile dinlemek için aşağıdaki videoyu izleyin.

Paylaş; başkaları da faydalansın!

Yorum yaz

Joker
Nasrettin Hoca Mertebesi Yükseltilen Eşek Hikayesi
Kitty Genovese Sendromu, Seyirci Kalma Etkisi
Kimi Takip Ettiğinize Dikkat Edin
Hayvanlardan Tanrılara Sapiens, İnsan Türünün Kısa Bir Tarihi, Yuval Noah Harari
Bir İdam Mahkumunun Son Günü, Victor Hugo
Cesur Yeni Dünya, Aldous Huxley
Bir Ömür Nasıl Yaşanır, İlber Ortaylı
Enflasyon Nasıl Hesaplanır, 2019 Enflasyon Sepeti
Joker
Susamam
Kaz Dağlarında Kaz Gibi Yolunmak
Çılgınlığın Ötesinde, In the Mouth of Madness
Ölümcül Sular, Crawl
Ritüel, Midsommar
Düşmanların En İyisi, The Best of Enemies