İnternete Karşı Yasakçı Zihniyet

Paylaş; başkaları da faydalansın!

internet yasağıYasakçı zihniyet ne olduğunu, ne işe yaradıklarını bir an bile düşünmeden www.fileserve.com ve www.rapidshare.com adlı iki tane dosya paylaşım sitesini yasaklayabiliyor, neymiş efendim bilmem şunların şunların videoları bu paylaşım siteleri aracılığı ile paylaşılıyormuş, indiriliyormuş. Ama şunu idrak etmekten o kadar acizler ki; bu paylaşım sitelerinin asıl amacı e-mail hesaplarına sığmayacak büyüklükteki tüm türden bütün dosyaların dünyanın her yerinden paylaşılmasının sağlanmasıdır.

Hem bu türden başka daha bir sürü dosya paylaşımına olanak sağlayan site var, onlara da mı engel olacaksınız her zaman her seferinde, Torrentler, vs. vs. vs. hepsine mi?

Hem bu türden siteler yönetici bağımsız çalışmaktadır ve yasal olarak da sorumluluk yükleme ve paylaşım yapan kişiye aittir.

Hem bu türden dosyalara barındırma türünden servis sağlayıcısı siteler başvuru yapıldığında ilgili dosyayı kaldırıyorlar sistemlerinden.

Asıl amaç bu siteleri yasaklamak değil, bu videoları oraya koyanları bulup adalete teslim etmek olmalı. Bir tane kendini bilmez ahlaksızın yapmış olduğu bir olaydan ötürü yüz binlerce kişi mağdur edilmemeli.

Ama nasıl anlatacaksın ki bunu robotlaşmış beyinlere, onlar ki alırlar bir emri ve sorgulamadan uygularlar.

Birde şu bakış açısından bakalım; aslında şu anda yapılan yasaklamada birkaç partili milletvekilinin videolarının paylaşımda olması bahane, asıl amaçları 22 Ağustosta 2011 tarihinde uygulamasına başlayacakları ve gelecek nesilleri kendi kör cahil karanlıklarına hapsedecek olan devasa İnternet filtresinin, yasal bahaneler ile çalışıp çalışmadığının denemesidir.

Gencecik bir teğmenin cep telefonuna bile sehven numara kaydeden ve üç yıllık hayat kaybına neden olan zihniyetin artık size de şöyle böyle neler yapabileceğinin farkına ne zaman varacaksınız?
Unutmayın sadece ölülerin sesi çıkmaz, savunamazlar.

Mademki yaşıyorum diyorsunuz, o halde düşüncenizin yaymanın yasaklanacağı, düşünceleri okuyamayacağınız, izleyemeyeceğiniz, dinleyemeyeceğiniz bir toplum olmadan önce elinizdeki kozunu kullanmanın şimdi tam zamanı çünkü 12 Haziran senin önündeki tek kurtuluş kapın.

Paylaş; başkaları da faydalansın!

Yorum yaz

evlilik
Hz. Muhammed’in Evlilik İle İlgili Nasihatleri
dua
Hz. Muhammed Nasıl Dua Ederdi
barış
Hz. Muhammed ve İslamda Şiddet
Hz. Muhammed'in hayatı
BBC, Hz. Muhammed’in Hayatı, The Life of Muhammed, 3, Holy Peace, Kutsal Barış
Anıtkabir’de Atatürk’ümüzün Ruhuna Dua Ettik
Gazi Mustafa Kemal Atatürk, İlber Ortaylı
Türkiye Cumhuriyeti İlelebet Payidar Kalacaktır
Atatürk Tarafından Kurulan Fabrikalar, Kurumlar ve Kuruluşlar
İndirim Kelimesine Tav Olmak AMA?
Sözlü Dövüş Sanatı, Tongue Fu, Sam Horn
Fahrenheit 451
John Doe: Adalet, John Doe: Vigilante
Haydut Kral, Outlaw King
Pixels
Genç Titanlar Filmi, Teen Titans Go! To the Movies
A-X-L
İndirim Kelimesine Tav Olmak AMA?
İsmet İnönü Döneminde Yapılanlar, Yiğidi Öldür Hakkını Yeme
McKinsey Ve Türkiye Gerçeği
Onlar, harcadıklarında ne israf ne de cimrilik edenlerdir. Onların harcamaları, bu ikisi arası dengeli bir harcamadır.
Mustafa Kemal, Yılmaz Özdil
Sözlü Dövüş Sanatı, Tongue Fu, Sam Horn
Kabil, Jose Saramago
Gazi Mustafa Kemal Atatürk, İlber Ortaylı