İnternete Karşı Yasakçı Zihniyet

Paylaş; başkaları da faydalansın!

internet yasağıYasakçı zihniyet ne olduğunu, ne işe yaradıklarını bir an bile düşünmeden www.fileserve.com ve www.rapidshare.com adlı iki tane dosya paylaşım sitesini yasaklayabiliyor, neymiş efendim bilmem şunların şunların videoları bu paylaşım siteleri aracılığı ile paylaşılıyormuş, indiriliyormuş. Ama şunu idrak etmekten o kadar acizler ki; bu paylaşım sitelerinin asıl amacı e-mail hesaplarına sığmayacak büyüklükteki tüm türden bütün dosyaların dünyanın her yerinden paylaşılmasının sağlanmasıdır.

Hem bu türden başka daha bir sürü dosya paylaşımına olanak sağlayan site var, onlara da mı engel olacaksınız her zaman her seferinde, Torrentler, vs. vs. vs. hepsine mi?

Hem bu türden siteler yönetici bağımsız çalışmaktadır ve yasal olarak da sorumluluk yükleme ve paylaşım yapan kişiye aittir.

Hem bu türden dosyalara barındırma türünden servis sağlayıcısı siteler başvuru yapıldığında ilgili dosyayı kaldırıyorlar sistemlerinden.

Asıl amaç bu siteleri yasaklamak değil, bu videoları oraya koyanları bulup adalete teslim etmek olmalı. Bir tane kendini bilmez ahlaksızın yapmış olduğu bir olaydan ötürü yüz binlerce kişi mağdur edilmemeli.

Ama nasıl anlatacaksın ki bunu robotlaşmış beyinlere, onlar ki alırlar bir emri ve sorgulamadan uygularlar.

Birde şu bakış açısından bakalım; aslında şu anda yapılan yasaklamada birkaç partili milletvekilinin videolarının paylaşımda olması bahane, asıl amaçları 22 Ağustosta 2011 tarihinde uygulamasına başlayacakları ve gelecek nesilleri kendi kör cahil karanlıklarına hapsedecek olan devasa İnternet filtresinin, yasal bahaneler ile çalışıp çalışmadığının denemesidir.

Gencecik bir teğmenin cep telefonuna bile sehven numara kaydeden ve üç yıllık hayat kaybına neden olan zihniyetin artık size de şöyle böyle neler yapabileceğinin farkına ne zaman varacaksınız?
Unutmayın sadece ölülerin sesi çıkmaz, savunamazlar.

Mademki yaşıyorum diyorsunuz, o halde düşüncenizin yaymanın yasaklanacağı, düşünceleri okuyamayacağınız, izleyemeyeceğiniz, dinleyemeyeceğiniz bir toplum olmadan önce elinizdeki kozunu kullanmanın şimdi tam zamanı çünkü 12 Haziran senin önündeki tek kurtuluş kapın.

Paylaş; başkaları da faydalansın!

Yorum yaz

Joker
Nasrettin Hoca Mertebesi Yükseltilen Eşek Hikayesi
Kitty Genovese Sendromu, Seyirci Kalma Etkisi
Kimi Takip Ettiğinize Dikkat Edin
Hayvanlardan Tanrılara Sapiens, İnsan Türünün Kısa Bir Tarihi, Yuval Noah Harari
Bir İdam Mahkumunun Son Günü, Victor Hugo
Cesur Yeni Dünya, Aldous Huxley
Bir Ömür Nasıl Yaşanır, İlber Ortaylı
Enflasyon Nasıl Hesaplanır, 2019 Enflasyon Sepeti
Joker
Susamam
Kaz Dağlarında Kaz Gibi Yolunmak
Çılgınlığın Ötesinde, In the Mouth of Madness
Ölümcül Sular, Crawl
Ritüel, Midsommar
Düşmanların En İyisi, The Best of Enemies