Yüksek Sadakatli Hezimet

Paylaş; başkaları da faydalansın!

küfretmek

OoooooooooHh İyi Oldu!

Bir İngilizce şarkı ile Yurovizyon denen yarışmayı kazandık diye ardı sıra anlaşılamayan yabancı dil şarkılarla, sanki oradan buradan toplanan elbiseler giydirerek gönderdiğimiz, Türk karakterini yansıtmayan tiplerle nihayet bu sene geçemedik yarı finalden öteye.

Güzel oldu, üzülmedim; aksine sevindim. Evvvvvet budur işte dedim.

O kadar da güzel bir kültür hazinesinin üzerinde oturuyoruz ki aslında. Bir sürü uygarlığın gelip geçtiği bu topraklarda, her uygarlık kendisine diğerinden hep bir şeyler katmış, ama biz bunları bir tarafa itip elinde haçlıların kültürleri ile bak biz sizdeniz hadi alın bizi de içeri diye yalvarırcasına onların dilinden geçirtiyoruz karşılarına anırtarak serenatlar yaptırıyoruz.

Nasıl ki ilk Türk dünya güzelini seçen jüri; Osmanlının kızını nasıl da soyundurduk diye demeç verdi yarışmanın arkasından; şimdi ki yarışmalarda da aynı mekanizma ile görevlerine devam etmekteler.

Amaç belli; Türklerin asimilasyonu!

Ama Yüksek Sadakati elerken, büyük bir ders verdiler bize aslında; bıyık altından gülmeyi bırakarak, yeter artık bu kadar şaklabanlığınız dediler. Ben öyle anladım!

Vatandaş olarak istediğim; bundan böyle, bizden, bizi yansıtan, kültürümüzden nağmelerin dışına taşmayan, kılık kıyafeti düzgün, erkeği bey olacak, kadını hanımefendi sanatçılar ile doğru dürüst anlaşılır anlamlı Türkçe dilimizden eserlerle bu türden yarışmalarda Türkiye’ mizin temsil edilmesini istiyorum.

Sessiz kalmayın, düşünceniz kendinizde prangalara vurulmasın: eğer bana katılıyorsanız yazın bu konuda sizde isteklerinizi!

Ve ilgili yere de bildirelim taleplerimizi: http://www.kulturturizm.gov.tr

Paylaş; başkaları da faydalansın!

Yorum yaz

Joker
Nasrettin Hoca Mertebesi Yükseltilen Eşek Hikayesi
Kitty Genovese Sendromu, Seyirci Kalma Etkisi
Kimi Takip Ettiğinize Dikkat Edin
Hayvanlardan Tanrılara Sapiens, İnsan Türünün Kısa Bir Tarihi, Yuval Noah Harari
Bir İdam Mahkumunun Son Günü, Victor Hugo
Cesur Yeni Dünya, Aldous Huxley
Bir Ömür Nasıl Yaşanır, İlber Ortaylı
Enflasyon Nasıl Hesaplanır, 2019 Enflasyon Sepeti
Joker
Susamam
Kaz Dağlarında Kaz Gibi Yolunmak
Çılgınlığın Ötesinde, In the Mouth of Madness
Ölümcül Sular, Crawl
Ritüel, Midsommar
Düşmanların En İyisi, The Best of Enemies