Otobüsler İktidara Seçmenini Ücretsiz Taşıyacak!

Paylaş; başkaları da faydalansın!

bedava ulaşımKendi kulaklarımla tüm her şeyi duydum!

Bir yerden bir yere tam 1000 km, sırf oy kullandırabilmek için kendi seçmenlerine otobüs kaldırabiliyorlar; “Otobüs kaldıracağız seçmenler için, sayıyı tespit için arıyorum; biz götüreceğiz;

– işim var, gelemem sağlık sorunlarım var, ertesi gün sınavım var… “ deseniz de ısrar ısrar ısrar…

– Yav dert etmeyin diyor iktidarın sesi; “ Geride Getiririz”. Bilmem şu kadar milletvekili seçilecek, şu sayı garanti ama biz hepsini istiyoruz!

Yani demokratik bir ortamda iş yapmak değil amaçları, amaçları; ben ne dersem o demek. Salt çoğunluğu ele almak, diktatörlükvari bir anlayış ile anayasayı değiştirmek, değiştirilemez hükümlerini kaldırmak, kendi çıkarına uydurmak, ülkenin bütünlüğü bozmak, sınırları parçalayarak yeniden çizmek, kendi ahalisine kalitesiz işlerinin karşılığı dünyanın kıyağını çekmek… için her adımda halk bunu istiyor kılıfına sığınmak!

Örtülü ödeneğin ne amaçla kullanıldığı bu olaylarla ortaya çıkıyor. Tam 394 MİLYON TL.

Sorgulanamıyor?

Ha bir de şurayı atlamayayım; “ Biz sizin telefonunuza, şu burs aldığınız yerden ulaştık; Oraya bu sene bağış yaptık da!” Yani bağış yapmış olmayı, yani yardım amaçlı olarak gönülden ne koparsa o kadar verdikleri bir derneğin eğitimi için kullandığı, kullanacağı bursiyerini sırf para için satın alabileceklerini düşünüyorlar.

İnsanların para ile alınıp satıldığı devirlerin tarihin tozlu rafları arasına, insanlık utancı olarak gömüldüğünü ZANNEDİYORDUM.

Ama kendini iktidarın şatafatlı hayatına kaptırmışlarda, diğerlerini köle görme küstahlığı görüyorum.

Kendi çıkarı uğruna şahsiyetini satanların, para için cinselliğini kullandıranlar kadar değeri yoktur gözümde!

Paylaş; başkaları da faydalansın!

Yorum yaz