Cumhuriyet Bayramını Kendimiz Hep Birlikte Kutlayalım

Paylaş; başkaları da faydalansın!


cumhuriyeti böyle kazandık

Bir asır bile geçmemişken daha üzerinden, yani 100 yıl bile olmamışken, yani daha yakın tarih olarak görülürken 2011 yılının 29 Ekiminde genelge ile Cumhuriyet Bayramı kutlama törenleri tüm yurt sathında iptal edilmiştir.

Deprem hiçbir şekilde bahane olamaz, olmamalı; Reyna’ da, Zeyna’ da, Layla’ da ve ismi bilinmeyen bir sürü gece kulübünde, barlarda, düğün salonlarında, radyolarda, televizyonlarda eğlence programlarına ufak bir ara dahi verilmemişken, bununla ilgili bir genelge yayınlanmamışken neden özellikle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Törenleri iptal ediliyor, dikkat edin eğlenceler değil, tören…

Oysaki geçen hafta 30 un üzerinde şehit verdik bu toprakların bekası için, halen daha hainler kan akıtmakta, gazilerimiz hastanelerde, gözü yaşlı ailelerimiz var evlatlarının ardından kalan, kocasız sevdalılar, babasız çocuklar var… Daha coşkulu, daha kalabalık olarak kutlama yapılması doğrultusunda genelge yayınlanılıp, hainlere gözdağı devlet herkese Türk Bayrağı dağıtmalıydı. Her yerin Türk Bayrakları ile donatılması, belediyenin tüm hoparlörlerinden milli marşlar, istiklal marşı yayınlanması ile ilgili genelge yayınlamalıydılar. Ayıp oldu, yazık oldu. Bu genelge ile eminin, hem Atatürk’ ün hem bu vatan toprağına düşmüş Şehitlerimin kemikleri sızladı.

Yönetimin adı madem Cumhuriyet; hadi kendi kendimizi yönetelim, haydi caddelere, haydi sokaklara, haydi hep birlikte, birlik olalım bugün, hep birlikte okuyalım istiklal marşımızı 10 kıta birden, o genelgeyi yayınlayanların ve o diğer birilerinin yüreklerine korkuyu biz saralım!

Cumhuriyeti biz kurduk, onu yaşatmaya biz devam edelim.

Paylaş; başkaları da faydalansın!

Yorum yaz

Kitty Genovese Sendromu, Seyirci Kalma Etkisi
Kimi Takip Ettiğinize Dikkat Edin
Çernobil, Chernobyl
Bizim İçin Şampiyon, Bold Pilot, Halis Karataş
Bir İdam Mahkumunun Son Günü, Victor Hugo
Cesur Yeni Dünya, Aldous Huxley
Bir Ömür Nasıl Yaşanır, İlber Ortaylı
Körlük, Jose Saramago
Susamam
Kaz Dağlarında Kaz Gibi Yolunmak
S-400 Tek Sorunumuzdu, Aldık
Otopark Soygunu
Çocuk Oyuncağı, Child’s Play, Chucky
John Wick 3, John Wick Chapter 3, Parabellum
Fırtına Çocuk, Storm Boy
Locke