Ömür OKUR » Sinema Felsefesi » Dram » Daha İyi Bir Yaşam İçin ( Oscar 2012 )

Daha İyi Bir Yaşam İçin ( Oscar 2012 )

Paylaş; başkaları da faydalansın!

daha iyi bir yaşam

Yorum: Bir babanın en büyük hedefi, şartlar ne olursa olsun çocuğuna, geçmişinde kendisinin çok istediği fakat imkansızlıklar nedeni ile bir türlü elde edemediklerini sağlamaktır. Kendi ulaşamadığı hayallerine çocuğunu ulaştırmak için var gücü ile çalışır, adeta ekmeğini taştan çıkarır.

Zamane gençlik işte, kendi başına gelmeden bilemez ki; babasının yeri gelir ne zorluklarla boğuşarak, zamanı gelir ne karaktersizlerle uğraşarak, talihi yoktur ne kodamanların yanında yeteneği ile yok pahasına çalışarak sahip olduklarını sağladığını…

O’ nun bir düşüncesi vardır; “madem getirdin beni dünyaya, beni en iyi şekilde yaşatmaya, istediğim her ne olursa olsun onu yerine getirmeye mecbursun, ne yaparsam yapayım bana bağırmayacak, hatalarım olsa da, kendime; bana yol göstermeyeceksin”…

Ama…

Sen sadece bir çocuksun; senin de çocukların olsun, bir baba ol da gör; hayatın ne kadar zor olduğunu!

Bu yaşıma gelene kadar benden hiç bir şeyi esirgemeyen, elinden gelenin en iyisini benin önüme seren, yaşadığımız imkansızlıklara ve geçirdiğimizi çeşitli felaketlere rağmen bunu bana yansıtmayan, bazı şeyleri daha sonradan öğrendiğim ve bundan dolayı duyduğum minnettarlıkla gözlerimi yaşartan… babama sevgilerimle, saygılarımla; Seni Seviyorum!

Benim Puanım: 10 / 10

Oscar 2012 Adaylıkları: En İyi Erkek Oyuncu: Demian Bichir ( + )

Yönetmen: Chris Weitz

Tür: Dram

Rating: 7.0 (3,776 Oy)

Vizyon Tarihi: 24 Haziran 2011 (ABD)

Süre: 98 dakika

Senaryo: Eric Eason, Roger L. Simon

Müzik: Alexandre Desplat

Görüntü Yönetmeni: Javier Aguirresarobe

Yapımcılar: Jami Gertz, Laura Greenlee, Paul Junger Witt

Nam-ı Diğer: The Gardener

Firma: Depth of Field, Lime Orchard Productions, McLaughlin Films

Çekim Yeri: Los Angeles, California, USA

Paylaş; başkaları da faydalansın!

About Ömür OKUR

Elektrik - Elektronik Mühendisiyim. Türküm Müslümanım Vatanseverim. Sinema yorumcusuyum. Bugünü dünün üzerine bir şeyler katmak için yaşıyorum. Kendi hayatımın yorumcusuyum: Gün içinde benim yaşadığım yada birilerinin yaşadığı olayların bendeki yansımalarını yazıyorum, başkalarının da hayatına bir şeyler katsın diye öğrendiklerimi paylaşıyorum.

Check Also

Münir Özkul Ruhuna El Fatiha

  Münir Özkul ile birlikte biz de kahkahalarla güldük, göz yaşı ile salya sümük ağladık, …

2 comments

  1. Order generic Ultram (Tramadol 50mg) online. buy cheap tramadol 100mg without a prescription Check it out buy tramadol 50mg no prescription Your Online Pharmacy Discount Store.

  2. Botox will strengthen the skin Monster Beats By Dre during these monster beats solo areas to restore spiderman beats a young glow.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *