Aklı Havada

aklı havada
Paylaş; başkaları da faydalansın!

aklı havadaYorum: Uluslararası bir şirkete sahipsiniz, şirketinizin yüzlerce, binlerce belki de on binlerce çalışanınız mevcut. İş yaptırırsınız, küçük primler ile çalışma saatlerinin üzerinde çalıştırırsınız, şirketiniz büyür, siz zenginleşirsiniz, belki sevilen; çalışanlarınızın haklarını veren, belki de tam aksi sürekli kulakları çınlayan pinti bir patronsunuz.

İşler iyi gidiyor olsun bu durumda kar oranını artırmak için yapılan en basit kısıtlama olan personel çıkarımına gidersiniz ya da işler kötü gitmeye bir başlasın ilk personelinizde bulursunuz kusuru ve yıllardır verdiği emeğe bakmadan işten atarsınız.

Kendinizin bu işi yapmaya cesaretiniz de yoktur; aracı şirketlere – diğer insanlara bırakırsınız; seni şu sebeplerden dolayı işten çıkarmak zorundayız demeyi bile.

Haklı taraflarınızda olabilir; taaaaa dünyanın öbür ucunda bulunan şubenize niye gidesiniz ki ya da dünyanın öbür ucundan çalışanınız sadece kovulduğunu duymak için niye gelsin ki!

Hem belki de dünyanın en zor şeyi – işi kabul edelim; sizin bir sebebiniz varsa o kişinin de işten çıkarılmamasını gerektirecek dünya kadar kendisine göre haklı sebepleri olacaktır. Nihayetinde duygulara sahip bir insan değil mi karşıdaki! Robot değil ki; robotun düğmesine bas dursun, gıkı çıkmaz.

Bu işin de bir raconu olmalı, hadi kovdum seni demekle de olmuyor, insana insan gibi muamele ile onu anladığını ona göstererek bu gerçekleştirilmeli. Bir telefonla da yapılabilir bu diyorsanız, ya da böyle yaptıysanız; izleyin ve görün bakalım bu iş ne kadar kolay? ne kadar zor?

Benim Puanım: 10 / 10

IMDB Puanı: 7,5 / 10

Tür: Dram, Romantik

Süre: 109 Dak.

Yönetmen: Jason Reitman

Oyuncular: George Clooney, Zach Galifianakis, Anna Kendrick, Vera Farmiga, Jason Bateman

Senaryo: Jason Reitman, Sheldon Turner

Yapımcı: Ivan Reitman, Jason Reitman

Paylaş; başkaları da faydalansın!
Tags:
Avatar

Ömür OKUR

Elektrik - Elektronik Mühendisiyim. Türküm Müslümanım Vatanseverim. Sinema yorumcusuyum. Bugünü dünün üzerine bir şeyler katmak için yaşıyorum. Kendi hayatımın yorumcusuyum: Gün içinde benim yaşadığım yada birilerinin yaşadığı olayların bendeki yansımalarını yazıyorum, başkalarının da hayatına bir şeyler katsın diye öğrendiklerimi paylaşıyorum.

Leave a Comment

Joker
Nasrettin Hoca Mertebesi Yükseltilen Eşek Hikayesi
Kitty Genovese Sendromu, Seyirci Kalma Etkisi
Kimi Takip Ettiğinize Dikkat Edin
Hayvanlardan Tanrılara Sapiens, İnsan Türünün Kısa Bir Tarihi, Yuval Noah Harari
Bir İdam Mahkumunun Son Günü, Victor Hugo
Cesur Yeni Dünya, Aldous Huxley
Bir Ömür Nasıl Yaşanır, İlber Ortaylı
Enflasyon Nasıl Hesaplanır, 2019 Enflasyon Sepeti
Joker
Susamam
Kaz Dağlarında Kaz Gibi Yolunmak
Çılgınlığın Ötesinde, In the Mouth of Madness
Ölümcül Sular, Crawl
Ritüel, Midsommar
Düşmanların En İyisi, The Best of Enemies