Kadın Vücudu Meta Değildir

Paylaş; başkaları da faydalansın!

kadın vücuduBir kadının kendisine bahşedilmiş kadınlığının bir göstergesi ve süsü olan göğüslerini, kendisi ve kendi helalinden başkasına, sağlık durumu hariç diğer her hangi ne sebeple olursa olsun göstermesini içim almıyor…

Kendilerine de bebek iken en faydalı besin olan sütü annelerinin göğüslerinden sağlamış erkeklerinde göğüs gösterene şu… bedava diye bir uygulama başlatmasını midem kaldırmıyor

Kadının kendi vücudunu metalaştırmasını aklım almıyor.

Yorumuma konu olan haber;

ABD’nin Illinois eyaletindeki bir üniversite kentindeki bir pizzacı, personele memelerini gösteren kadın müşterilere bedava pizza vermeye başlayınca ortalık karıştı.

Illinois Üniversitesi’ nde okuyan öğrencilerin Champaign kentindeki uğrak yerlerinden olan Drew’s Pizza’ nın başlattığı bir kampanya ABD’de büyük ses getirdi.

Drew’s Pizza yöneticilerinin aldığı kararla, pizzacıda çalışan personele memelerini gösteren tüm kadın müşterilere ücretsiz pizza verilmeye başlandı.

Gece saatlerinde açık olan pizzacıda çalışan Brice Hartman, bu uygulamanın sadece kendilerini değil diğer müşterileri de eğlendirdiğini söyledi. Hartman, “Müşteri geliyor ve ‘Ne yani? Memelerimi gösterirsem, bedava pizza alabilecek miyim?’ diye sorup, ‘Neden olmasın? Buradaki herkesi mutlu edecekse yaparım tabii’ diyerek memelerini açıyor” ifadesini kullandı.

İşletme sahibi ise çalışanlarının eskisinden çok daha mutlu olduklarını ve artık işe hiç geç kalmadıklarını belirtti.

Hatta kampanya, Drew’s Pizza’nın Twitter hesabından atılan “Daha fazla göğüs istiyoruz” tweet’ leriyle de hız kazandırılmak istendi.

Ancak her şey Drew’s Pizza’nın düşündüğü gibi gitmedi. Uygulamanın sosyal medyada yankılanmasının ve internette yükselen tepkilerin ardından pizzacı, Twitter ve Facebook hesaplarını kapatmak zorunda kaldı. Pizzacı ortalık sakinleştikten sonra ise söz konusu tweet’ leri silerek sosyal medyaya geri döndü.

Kadın vücudunun metalaştırılmasına karşıyım.

Paylaş; başkaları da faydalansın!

Yorum yaz