Helal Sex, Shop

Paylaş; başkaları da faydalansın!

sexSex ile ilgili olarak Bakara Suresi 222 ve 223. ayette: “Kadınlarınız sizin ekinliğinizdir. Ekinliğinize, Allah’ın size emrettiği yerden, dilediğiniz biçimde varın. Kendiniz için ( geleceğe hazırlık olarak ) güzel davranışlar takdim edin.” denilmektedir. Benim bu ayetlerden anladığım; bir birine helal,  bir birleri için yaratılmış kadın ile erkeğin sex konusunda, ters ilişkiye girmemek şartı ile, bir birlerinin vücudunu mutlu etmek, aldıkları hazzı karşılıklı yaşamak ve zirveye çıkarmak için bir birlerine her şeyi yapabilirler!

Sex shoplarda satılan ürünlerin helal olup olmadığı nasıl belirlenir?

Dünyanın ikinci ‘Helal Seks Shop’u Türkiye’de açıldı. Seks Shop’ta ‘İslama uygun’ olduğu iddia edilen geciktirici krem, kayganlaştırıcı gibi ürünler var.

Faslı girişimci Abdelaziz Aouragh’ ın Hollanda’da dini liderler ve alimlerden görüş aldıktan sonra kurduğu ilk ‘Helal Seks Shop’ un ardından İslami kurallara uygun ürün sattığını söyleyen ikinci helal seks shop Türkiye’de açıldı. İnternet üzerinden hizmet veren sitede şişme kadın ve erkek, yapay vajina, vibratör, fetiş kelepçesi gibi seks oyuncakları satılmazken ‘islami kurallara uygun’ olduğu belirtilen geciktirici krem, masaj jeli, kayganlaştırıcı, cinsel istek arttırıcı ürünler satılıyor. www.helalsexshop.com adresinde hizmet veren sitede ürünlerin tamamen güvenli, helal ve şeriata uygun olduğu belirtiliyor. Sitede ayrıca İslam’da cinsel hayat, İslam’da sevişme adabı, İslam’a göre oral seks ve İslam’a göre anal ilişki başlıklarıyla çeşitli kaynaklardan derlenen bilgiler veriliyor.

‘Helal Seks Shop’un kurucusu 38 yaşındaki Haluk Demirel şunları anlattı: “Sağlık sektöründe çalışırken doğumdan sonra cinsel isteksizlik yaşadığını anlatıp bir bayan arkadaşım ‘Nereden ilaç alabilirim? Eczaneye gittim garip garip bakıyorlar. İnternet siteleri tamamen pornografik’ dedi. Biz de inançlı insanlara hitap edecek düzgün ürünler olan bir site açalım dedik. Çevremizdeki hocalara danıştık. Mastürbasyon gibi İslam’da caiz olmayan durumlar için olan ürünlerle, günah olan cinsel oyuncaklarısatmıyoruz.”

’Dindarlar normal karşıladı, ateistler eleştirdi’

Haluk Demirel, aldıkları tepkilere ilişkin şu bilgileri verdi: “Siteyi açalı bir hafta oldu. Reklam yapmadan 9 bine yakın kişi girmiş. Bizi şaşırtan dindar insanlar normal karşılayıp, ‘İslam’da cinsellik övülmüştür’ derken, sol ve ateist kesimdekilerin ‘böyle bir şey olur mu?’ diyerek tepki göstermesi oldu. Muhafazakar sayılabilecek insanlarız. Çevremdeki insanlar hatta eşim bile gülüp dalga geçiyor.”

İslamda cinsel hayatla ilgili en sık sorulan sorular: http://www.omurokur.com/2012/12/islamda-cinsel-hayatla-ilgili-en-sik-sorulan-sorular/

Paylaş; başkaları da faydalansın!

3 Comments

Yorum/Düşünce/Soru

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

evlilik
Hz. Muhammed’in Evlilik İle İlgili Nasihatleri
dua
Hz. Muhammed Nasıl Dua Ederdi
barış
Hz. Muhammed ve İslamda Şiddet
Hz. Muhammed'in hayatı
BBC, Hz. Muhammed’in Hayatı, The Life of Muhammed, 3, Holy Peace, Kutsal Barış
Türkiye Cumhuriyeti İlelebet Payidar Kalacaktır
Atatürk Tarafından Kurulan Fabrikalar, Kurumlar ve Kuruluşlar
Atatürk’e Bu Kadar Saygının ve Sevginin Nedeni
19 Mayıs 1919 Ruhunu Unutmayalım
Genç Karl Marx, Le jeune Karl Marx
Fatih Sultan Mehmed Olabilirsin
Düşünmek Suç Olamaz
Ben Tonya, I Tonya
Tahsilatçı, The Debt Collector
Gece Dünyayı Yuttuğunda, The Night Eats the World, La Nuit a Devore Le Monde
Stalin’in Ölümü, The Death of Stalin
Saplantı, Unsane
Değiştirme Zamanı
Hainler İle İş Birliği Yapanlar Kim?
Stalin’in Ölümü, The Death of Stalin
Sadece OY Kullanma, OYuna Sahip Çık, Hileye İzin Verme
Şeker Portakalı, Jose Mauro De Vasconcelos
Ustalık Gerektiren Kafaya Takmama Sanatı, Mark Manson
Olağanüstü Bir Gece, Stefan Zweig
Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu, Stefan Zweig