Asla Yabancılarla Oynama

Paylaş; başkaları da faydalansın!

asla yabancılarla oynamaYorum: Dünyaya hiçbir ruh kendisinin önüne seçenekler sunulup da, o seçeneklerden istediğini seçerek yani kendi tercihleri doğrultusunda yaratılmamıştır.

Fiziki özellikleri, ten rengi, ırkı, ailesinin fakirliği ya da zenginliği, doğduğu bölgede konuşulan dil veya dilinin lehçesi, dini vb. hangi özellikleri olursa olsun Yüce Yaratıcı tarafından belirlenmiş, olgunlaşması ve görevini ifa edebilmesi için bedeni içerisinde yolculuğuna gönderilmiştir.

İçerisinde bulunduğu ortam herkes için kendisini geliştirme ortamıdır. İnsan, kendinin gelişimi için kendisine sunulmuş olan ortamı ve yine zamanla önüne çıkarılan fırsatları Yüce Yaratıcı tarafından geldiğini unutmayacak ve değerlendirerek asıl amacına ulaşacaktır.

Bundan sebepledir ki karşındaki bir başkasına kendi elinde olmayan sebeplerden dolayı ya da geliştirebileceği fakat çeşitli sebepler ile geliştiremediği özelliklerinden dolayı bir ithamda bulunmadan önce, onun seni de yaratan ve bir olan tek Yaratıcı – Yüce Allah tarafından yaratıldığını aklına getir.

Sen Allah değilsin ve kim oluyorsun ki karşındakini hakir görme hakkını kendinde buluyorsun.

Allah tarafından verilen bazı şeyleri değiştiremezsin ama eğer kendine “ben insanım diyorsan” karşındakinin geliştirebileceği fakat çeşitli sebepler ile geliştiremediği özelliklerini, yeteneklerini görüyorsan; onu geliştiremediğinden dolayı hakir görmek yerine ona destek olup kendisine gelmesini sağlayacaksın.

Hiç bir kimse diğer hiç kimseyi bilemez.

Kimse ile herhangi bir şekilde oyun oynamayı bırak oyun oynamayı aklının ucundan geçirme çünkü bu hayat bir oyun değil bir gerçek, hiçbir kimse de senaryoya dahil oyuncu değildir.

Benim Puanım: 10 / 10

IMDB Puanı: 6,5 / 10

Vizyon Tarihi: 30 Ağustos 2002

Yapımı: 2001 – ABD

Tür: Dram, Gerilim, Gizem

Süre: 97 Dak.

Yönetmen: John Dahl

Oyuncular: Paul Walker, Steve Zahn, Leelee Sobieski, Jim Beaver, Jessica Bowman

Senaryo: J.J. Abrams, Clay Tarver

Yapımcı: J.J. Abrams, Bridget Johnson

Paylaş; başkaları da faydalansın!

Yorum yaz