Bir Psikiyatristin Gizli Defteri

Paylaş; başkaları da faydalansın!
Atatürk ve Adalet
Hayalimdeki Aşk

bir psikiyatristin gizli defteriArkadaşlarım üzerilerini kat kat ve kalın kalın giyinmişken yine de tir tir soğuktan titrerlerken, aynı havalarda ben o kadar da üstüne kat kat ve kalın giyinen bir insan değilimdir. Elime dokunurlar, yanağıma dokunurlar… buz gibisin donacaksın derler ama ben üşüdüğümü hissetmem; acaba sinir sistemim mi çalışmıyor? Hayır hayır sinir sistemim gayet iyi çalışıyor!

Ben arkadaşlara şunu söylerim;

Bir insan kışın soğuk bir ortamda bulunuyor olsun eğer düşüncesinde kendisini çöl sıcağı altında bulunduğuna inandırabilirse üşümez, yazın sıcak günlerinde ter basmışken kendisini kutup soğuğu altında bulunduğuna inandırabilirse terlemeyi bırakın titremeye bile başlarsınız!

Onlarda benimle yürü git oradan diye dalga geçerler.

Kendisi uzman bir psikiyatrist olan Gary Small tarafından mesleğe ilk adım attığı günlerden başlayarak karşılaştığı olaylardan en ilginç olanlarından seçerek yazmış olduğu “Bir Psikiyatristin Gizli Defteri” isimli kitabında, insan beyninin insana neler yaptırabileceğini okuyacaksınız; bir taraftan olaylara gülerken diğer yandan vay be ben kafatasımın içerisinde böyle ne taşıyorum diyeceğiniz düşündürücü sürükleyici bir kitap!

Atatürk ve Adalet
Hayalimdeki Aşk
Paylaş; başkaları da faydalansın!

Yorum yaz

Kimi Takip Ettiğinize Dikkat Edin
Çernobil, Chernobyl
Bizim İçin Şampiyon, Bold Pilot, Halis Karataş
T-34
Bir İdam Mahkumunun Son Günü, Victor Hugo
Cesur Yeni Dünya, Aldous Huxley
Bir Ömür Nasıl Yaşanır, İlber Ortaylı
Körlük, Jose Saramago
S-400 Tek Sorunumuzdu, Aldık
Otopark Soygunu
Zam Bombardımanı
Kimi Takip Ettiğinize Dikkat Edin
Melek, El Angel
Alita, Savaş Meleği, Battle Angel
Hayvan Mezarlığı, Pet Sematary
Kraliçenin Corgisi, The Queen’s Corgi