Yer Çekimi

Paylaş; başkaları da faydalansın!

yer çekimi

Yorum: Ucu bucağı en gelişmiş teleskoplara rağmen hala görünemeyen, genişliğinin boyutunu ölçemediğimiz, sürekli de genişlemeye devam eden ihtişamı büyük karanlık evren, evrenin ihtişamı içerisinde astronomların verdiği isimler ile adlandırılmış sayısız galaksi, sayısız galaksi içerisinde bizim galaksimiz Samanyolu, Samanyolu galaksisi içerisinde yine bir sürü sistem, bir sürü sistem içerisinde bizim sistemimiz Güneş sistemi, güneş sistemi içerisinde sekiz gezegen, uzay araçlarının gönderildiği sekiz gezegen ve diğer tanımlı ya da tanımsız yerlerde dahil içerisinde yaşam bulunduğu bilinen tek gezegen Dünyamız içerisinde bildiğimiz kadarıyla düşünebilen tek canlı biz insanoğlu.

Uzaydan baktığımızda, karanlığın içerisine asılmış mavi renkli avize gibi dünya. Biz insanoğlu ne kadar bir şey olarak görsek de bazen kendimizi, varlığımız aslında sanki aynen biz kendimiz karıncaya bakıyormuşuz gibi.

Bir yolculuğa çıkalım evrenin en ucundan evimize; geniş karanlık evren, galaksiler, Samanyolu, güneş sistemi, dünya, evimiz… Aslında evrenin en ucundan baktığımızda, süper mikroskoplarda görmeye çalışılan mini mini minnacık canlılarız biz.

Bir kere ve kısa süreliğine gönderildiğimiz dünya hayatımızda bedenimiz içerisinde yaşıyoruz, yaşamaya çalışıyoruz. Adam gibi oturup düşündüğümüzde evren içerisinde boşlukta asılı duran yalnız dünyadan hiçbir farkımız yok.

Dünya’nın amacı; Güneş’in, Merkür’ün, Venüs’ün, Mars’ın, Jüpiter’in, Uranüs’ün, Neptün’ ün diğer herhangi bir şey ile ilgilenmeden, bir başına sadece üzerinde canlılar için yaşama ortamı sağlamaktır. Ve Dünya sadece kendi varlık amacı olarak yaşama ortamı sunduğu canlılardan etkilenir ama küstüğünü gördünüz mü, dönmesini bıraktığını, bir canlıyı kabul etmeyip uzaya fırlattığını; hayır! Her şeye rağmen varlık amacını gerçekleştirmeye devam etmiştir, devam etmektedir.

Bizim Allah tarafından yaradılış amacımızda, diğer kimsenin bir şey yapmasını 100 de 100 beklemeden kendi sahip olduğumuz ve yüce Yaratıcının kendisinden bir şeyler kattığı yeteneklerimiz ile hem kendimize hem de çevremizdekilere yaşanılabilir bir ortam, gelecek sunmak olmalıdır.

Benim Puanım: 10 / 10

IMDB Puanı: 8,3 / 10

Vizyon Tarihi: 11 Ekim 2013

Yapımı: 2013 – ABD

Tür: Bilim Kurgu, Gerilim

Süre: 90 Dak.

Yönetmen: Alfonso Cuarón

Oyuncular: Sandra Bullock, George Clooney

Seslendirenler: Basher Savage, Eric Michels

Senaryo: Alfonso Cuarón, Rodrigo García, Jonás Cuarón

Yapımcı: Alfonso Cuarón, David Heyman

Paylaş; başkaları da faydalansın!

Yorum yaz

evlilik
Hz. Muhammed’in Evlilik İle İlgili Nasihatleri
dua
Hz. Muhammed Nasıl Dua Ederdi
barış
Hz. Muhammed ve İslamda Şiddet
Hz. Muhammed'in hayatı
BBC, Hz. Muhammed’in Hayatı, The Life of Muhammed, 3, Holy Peace, Kutsal Barış
Anıtkabir’de Atatürk’ümüzün Ruhuna Dua Ettik
Gazi Mustafa Kemal Atatürk, İlber Ortaylı
Türkiye Cumhuriyeti İlelebet Payidar Kalacaktır
Atatürk Tarafından Kurulan Fabrikalar, Kurumlar ve Kuruluşlar
İndirim Kelimesine Tav Olmak AMA?
Sözlü Dövüş Sanatı, Tongue Fu, Sam Horn
Fahrenheit 451
John Doe: Adalet, John Doe: Vigilante
Sevgili Diktatör, Dear Dictator
The Christmas Chronicles
Venom, Zehirli Öfke
Rap Kraliçesi, Patti Cake$
Devlet’in Bekası İçin…
İndirim Kelimesine Tav Olmak AMA?
İsmet İnönü Döneminde Yapılanlar, Yiğidi Öldür Hakkını Yeme
McKinsey Ve Türkiye Gerçeği
Beyaz Zambaklar Ülkesinde, Grigoriy Petrov
Mustafa Kemal, Yılmaz Özdil
Sözlü Dövüş Sanatı, Tongue Fu, Sam Horn
Kabil, Jose Saramago