Yasaklama Sırası İstiklal Marşına Geldi

Paylaş; başkaları da faydalansın!

istiklal marşı

“Ateş olmayan yerden duman çıkmaz” misali aşağıda Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav’ın ya kendi inisiyatifi ile yada birilerinin emri doğrultusunda yaptığı açıklamayı okuyacaksınız.

Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav diyor ki: İstiklal Marşımız ligde yasaklansın!

Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav, liglerdeki bazı maçlarda İstiklal Marşımız’ın protesto edildiğini hatırlatarak, “İstiklal Marşımız milli maçlar dışında okunmasın” dedi.

Türkiye liglerindeki bazı futbol karşılaşmalarında “İstiklal Marşının” yuhalanması ve protesto edilmesi olaylarına Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav, farklı bir yaklaşım getirdi: “İstiklal Marşımız Milli müsabakalar dışında okunmasın.”

“KİMSE CESARET EDEMİYOR”

Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav, “Buna kimse cesaret edemiyor? Ben cesaretle konuşuyorum. Milli marşların söyleneceği yer, sporcuların veya maçlardan önce söylenecek yer değildir. Başta Spor Bakanımız ve Futbol Federasyonu Başkanımız’a sesleniyorum; Milli Marşımız lig maçlarında kesinlikle okunmamalıdır. Milli maçlarda kesinlikle saygı duyuyorum. Üçüncü Lig’de maç oynanıyor; İstiklal marşı..! Gazetede okudum: İstiklal Marşımız’a ıslıklar çalınmış. Bu milletin bir evladı olarak, bu millet için çalışan ve uğraşan bir sanayici olarak yarın bir gün bu olayların çoğalması kargaşalara sebebiyet verebilir. Bu nedenle sayın Başbakanımız’ın talimat vererek İstiklal Marşımız’ı lig maçlarında yasaklaması gerekir” diye konuştu.

Benim NOTUM:

Sayın İlhan CAVCAV ülke olarak zor günler geçirdiğimiz aşikardır. Fakat bu zor günlerde ayrılıkçı hainler kargaşa çıkartacaklar diye İstiklal Marşımızın maçlardan önce okunmasın diye talepte bulunmak ödlekliktir.

Bu zor zamanlarda İstiklal Marşı herkes için bütünleştirici özelliktedir.

Yazıya başlarken neden “Ateş olmayan yerden duman çıkmaz” dedim?

Çünkü bu çalışma bir yerlerde yapılıyordur ve birden, sıcağı sıcağına, tepki yaratacak şekilde değilde; yavaş yavaş ısıta ısıta, alıştıra alıştıra tepki ile karşılaşmadan ya da saman alevi gibi tepkiye neden olacak bir zamanda uygulamaya konulacaktır. Bu sebeple de Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav gibiler ilk kibriti çakanlar olarak kullanılmaktadırlar.

Böylelikle de bir sanayici olarak Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesindeki terörist sempatizanlarına sempatik görünerek o bölgedeki ranttan pay elde etme arzusu içerisindedir.

Bu tür insanlar İstiklal Marşının gerçekte ne anlatmak istediğini de anlamamaktadırlar.

Eğer İstiklal Marşı ile, Andımız ile, Gençliğe Hitabe ile, bizi biz yapan değerler ile sorunları olan birileri varsa buyursun vizesiz gidebileceği ülkeler arasından seçimini yapsın ve defolup gitsin.

Ben ve diğer vatanseverler ise hep bir ağızdan şöyle başlıyoruz istiklal marşına: KORKMAM

http://dai.ly/xp7hub

Paylaş; başkaları da faydalansın!

Yorum yaz

Joker
Nasrettin Hoca Mertebesi Yükseltilen Eşek Hikayesi
Kitty Genovese Sendromu, Seyirci Kalma Etkisi
Kimi Takip Ettiğinize Dikkat Edin
Hayvanlardan Tanrılara Sapiens, İnsan Türünün Kısa Bir Tarihi, Yuval Noah Harari
Bir İdam Mahkumunun Son Günü, Victor Hugo
Cesur Yeni Dünya, Aldous Huxley
Bir Ömür Nasıl Yaşanır, İlber Ortaylı
Enflasyon Nasıl Hesaplanır, 2019 Enflasyon Sepeti
Joker
Susamam
Kaz Dağlarında Kaz Gibi Yolunmak
Düşmanların En İyisi, The Best of Enemies
Hızlı ve Öfkeli Hobbs ve Shaw, Fast and Furious Presents Hobbs and Shaw
Joker
Dostumun Yolculuğu, A Dog’s Journey