Ülker de Golünü Attı

Paylaş; başkaları da faydalansın!

gol

Türkiye A Milli Futbol takımın yıllardır ne Avrupa ne de Dünya Kupası şampiyonasına katılıyor olması, Türk takımlarının yurt dışındaki takımlar ile mücadelede genelde geri kalması, lig maçlarında hem futbolcuların hem teknik heyetin hem de hakemlerin fair-play’e aykırı davranış ve tutumları, yabancı futbolcu sınırlandırmanın acayip ölçüde genişletilmesi… gibi sebeplerle bir yazı yazacaktım ama, Murat ÜLKER benden önce davranıp tabiri caizse lafı ağzımdan almış.

Futbola büyük katkı sağlayan Murat Ülker, “Avrupa’daki seyircileri görünce kıskanıyorum. Passolig sistemi daha esnek olabilirdi. 14 yabancı kararı yanlış. Üzülerek futboldan desteğimizi çekiyoruz. Bunu mektupla TFF’ye de bildirdim” diye konuştu ve “Artık yokuz” dedi…

Murat Ülker demecinin devamında, ders çıkarılması gereken çok önemli mesajlar verdi:

“İngiltere ve Almanya’daki seyircileri görünce kıskanmamak elde değil. Ülke adına çok üzülüyorum. Orada düşmeye aday takımların maçlarına bile binlerce seyirci geliyor. En son İngiltere’de bir maça gittim. Ortam inanılmaz güzeldi, müthiş keyif aldım. Ne yazık ki bizde bunları göremiyoruz. Futbolseverlerin mutluluğunu engellemeyelim. 1.5 saatlik bir maç sırasında stada giden sporseverler sevinebilir, kızabilirler. Bu normaldir. Daha hoşgörülü olmalıyız. Passolig sistemi getirilirken, daha esnek olunabilirdi. Kimse kişisel bilgilerinin, devlet de olsa kayıt altına alınmasını istemez, rahatsız olur.

‘YABANCI KURALI MANTIK DIŞI’

Tribünler niye boş diye kafa yormalıyız. Son olarak 28 kişilik kadroda sadece 14 Türk’ün olması kararı yanlıştır. İsteyen takımlar 11 yabancıyla sahaya çıkacakmış. Bu mantık dışı. O zaman Türk çocukları ne yapacak?

‘BEKLEDİĞİMİZİ BULAMADIK’

TFF yetkilileriyle daha önce de konuştuk. Kendilerine nazik bir dille mektup yazdım. Üzülerek Milli Takımlar da dahil, sponsorluktan, formalardaki reklamlardan desteğimizi çekeceğiz. Biz sponsor olurken, Türk futbolu gelişsin, altyapılar güçlensin, oyuncular çıksın, Avrupa’da hatta dünyada ülkemiz söz sahibi olsun diye düşünmüştük. Ancak geldiğimiz noktada beklediğimizi bulamadık.”

İŞTE O MEKTUBUN ASLI

murat ülkerden demirörene mektup

Özetle;

1- Türk futbolu şiddet, kavga ve gerginlikle anılıyor.

2- Türk futbolunun marka değerinde dramatik düşüş yaşanıyor.

3- Maçlar cazibesini yitirdi, statlar boş kaldı.

4- Fair-Play’le örtüşmeyen atmosfer hakim.

Paylaş; başkaları da faydalansın!

Yorum yaz

Kitty Genovese Sendromu, Seyirci Kalma Etkisi
Kimi Takip Ettiğinize Dikkat Edin
Çernobil, Chernobyl
Bizim İçin Şampiyon, Bold Pilot, Halis Karataş
Bir İdam Mahkumunun Son Günü, Victor Hugo
Cesur Yeni Dünya, Aldous Huxley
Bir Ömür Nasıl Yaşanır, İlber Ortaylı
Körlük, Jose Saramago
Susamam
Kaz Dağlarında Kaz Gibi Yolunmak
S-400 Tek Sorunumuzdu, Aldık
Otopark Soygunu
Çocuk Oyuncağı, Child’s Play, Chucky
John Wick 3, John Wick Chapter 3, Parabellum
Fırtına Çocuk, Storm Boy
Locke