Tecavüze Sessiz Kalmayın

tecavüz edilen kız
Paylaş; başkaları da faydalansın!

tecavüz edilen kız

Eğer tecavüze sessiz kalırsanız;

Bir sonraki kurban sizin kızınız, torununuz, karınız, bacınız, yeğeniniz, kuzeniniz veyahut sevdiğiniz bir kimse… olabilir!

Ne kadar zor görünürse görünürsün kendini halt zanneden avukatın biri üstlenecek tecavüzcünün savunmasını…

Tutukluluk halleri sırasınca sükut olmasını tavsiye edecek tecavüzcünün,

Tecavüzcüye takım elbise giydirecek mahkemeye çıkarlarken,

“Alkol almıştım, uyuşturucu almıştım” diye iyi kurgulanmış ifade verdirtecek tecavüzcüye,

Ağlamaklı ses tonu ve bir yüz ifadesi ile acındıracak,

Kıza suç attıracak; “öyle bir giyinmişti ki, tahrik oldum, şeytana uydum, pişmanım, keşke yapmasaydım…” dedirtecek tecavüzcüye,

Sönen bir hayata, sönen hayallere, bir daha eskisi gibi hiç olmayacak geleceğe rağmen iyi halden indirim üstüne indirim aldırtmaya çalışacak…

Hakim de TCK’nın bilmem hangi maddesinin kaçıncı fıkrasının bilmem ne bendine göre diye diye hakim bir sürü madde fıkra bent söyleyerek kendini bir halt zanneden avukatın gönlünü hoş edecek.

Müebbetten kurtulan tecavüzcülerin de yüzlerinde pis bir gülümseme ve kalplerinde bir rahatlama hissedecekler, akciğerlerinin en uç lobundan bir OH sesi çıkacak.

Kurbanın babası, annesi, dedesi, ninesi, amcası, halası, teyzesi, dayısı, kuzeni, abisi, ablası, kardeşi veyahut sevenleri arkasından ağlaya dursunlar… Sürüsüne kolluk kuvveti önlerinde duracak ve sessizliğe davet edecek, zor kullanmakla tehdit edecek…

Tecavüzcü çelik yelek giydirilecek, polisin, jandarmanın yüksek koruması altında mahkeme salonuna getirilecek ve mahkeme salonundan çıkartılacak.

Unutmayın; eğer çevrenizde cereyan eden insanlık dışı bir olaya kayıtsız kalırsanız, bu türden başka insanlık dışı olaylara da yeşil ışık yakmış olursunuz…

HAKSIZLIĞA SUSAN DİLSİZ ŞEYTANDIR!

Tecavüzcüye, öbür dünyada Allah tabi ki cezasını verecek ama bu dünyada da şöyle adam akıllı ve başkalarının bu insanlık dışı niyet etmeyeceği bir ceza verilmeli.

Ya bu cezayı cezayı verecek merci olan adalet sistemi verir ya da adalet sistemi bu cezayı vermekten aciz ise tüm halk hep bir arada o cezayı verir!

Paylaş; başkaları da faydalansın!
Tags:
Avatar

Ömür OKUR

Elektrik - Elektronik Mühendisiyim. Türküm Müslümanım Vatanseverim. Sinema yorumcusuyum. Bugünü dünün üzerine bir şeyler katmak için yaşıyorum. Kendi hayatımın yorumcusuyum: Gün içinde benim yaşadığım yada birilerinin yaşadığı olayların bendeki yansımalarını yazıyorum, başkalarının da hayatına bir şeyler katsın diye öğrendiklerimi paylaşıyorum.

Blog Comments
Avatar

Elbette tecavüze karşıyız şiddetin her türlüsüne karşıyız ama; Ya iftira atan kadınları ne yapacağız sırf rapor vermedi diye doktora beni taciz etti diye iftira eden piskopat ruhlu bayanı ne yapacağız bu iftiranın sonucunda doktor bey eşinden boşanmak zorunda kaldı, yakından tanıdıgım bir arkadaşım 3 yıldır ilişki yaşadıgı bayanın kendisine ben bu kişiyi(sevgilisini) tanımıyorum zorla evime girdi bana tecavüz etti paramı çaldı diye iftira edip tutuklanmasına gözaltına alınmasına iş çevresinde sosyal çevresinde kem gözle bakılmasına sebeb oldu yok yere yapmadıgı bir şey yüzünden konu bayan olmaksa soruyorum size bu doktor ve yakından tanıdıgım arkadaşımın annesi bayan değilmi kız evladı bayan değiller mi, bence tecavüzün yanında İFTİRANIN CEZASI ARTIRILSIN ki iftira atacak kişi bir değil on defa düşünmek zorunda kalsın değil mi.

Avatar

Türkiye Cumhuriyeti’nin mevcut yapısında yasalar seçilmiş 550 kişi tarafından yapılmaktadır. Peki ama halkın temsilcisi milletvekilleri konular üzerinden ne kadar bilgi sahibidirler ve mevzu bahis konularda ne kadar çeşitli bakış açısı ile değerlendirme sağlayabilirler?

Konusunun uzmanlarından ve olayı çeşitli yönleri ile yaşayanlardan oluşturulacak bir komisyon; olayı 360 derece ele alıp sorunu ortadan kaldırmaya yönelik yasalar yapılmadan, hayatı bir kere yaşayan insanların yaşayışlarını iyileştirecek önlemler alınamaz….

Leave a Comment

Joker
Nasrettin Hoca Mertebesi Yükseltilen Eşek Hikayesi
Kitty Genovese Sendromu, Seyirci Kalma Etkisi
Kimi Takip Ettiğinize Dikkat Edin
Hayvanlardan Tanrılara Sapiens, İnsan Türünün Kısa Bir Tarihi, Yuval Noah Harari
Bir İdam Mahkumunun Son Günü, Victor Hugo
Cesur Yeni Dünya, Aldous Huxley
Bir Ömür Nasıl Yaşanır, İlber Ortaylı
Enflasyon Nasıl Hesaplanır, 2019 Enflasyon Sepeti
Joker
Susamam
Kaz Dağlarında Kaz Gibi Yolunmak
Çılgınlığın Ötesinde, In the Mouth of Madness
Ölümcül Sular, Crawl
Ritüel, Midsommar
Düşmanların En İyisi, The Best of Enemies