Allah De Ötesini Bırak 2

Paylaş; başkaları da faydalansın!

Allah de ötesini bırak 2Hz. Muhammed (Allah’ın selamı üzerine olsun) Allah’a Nasıl Dua Ederdi?

Allah’ım! Acizlikten, tembellikten, korkaklıktan, cimrilikten, yaşlılıktan, katı kalplilikten, gafletten, düşkünlükten, zilletten kuşkusuz sana sığınırım. Fakirlikten, küfürden, fasıklıktan, ayrılık ve ihtilaftan, nifaktan, gösterişten ve riyadan sana sığınırım. Sağırlıktan, dilsizlikten, delilikten, cüzamdan, alaca hastalığından ve kötü hastalıklardan sana sığınırım.

Allah’ım! Fayda vermeyen ilimden, işitilmeyen ve kabul olmayan duadan, doymayan nefsten ve ürpermeyen kalpten yalnız sana sığınırım.

Allah’ım kuşkusuz ben tembellikten, yaşlılıktan, günah işlemekten, borçlanmaktan, kabir fitnesinden ve azabından, cehennem fitnesi ve azabından, zenginliğin fitnesinin şerrinden sana sığınırım. Fakirliğin fitnesinden kuşkusuz sana sığınırım. Deccal’in fitnesinden kuşkusuz sana sığınırım.

Allah’ım! Senin gazabından rızana, cezandan affına sığınırım; senden yine sana sığınırım. Seni gerektiği gibi asla övmem. Sen kendi nefsini övdüğün gibisin.

Allah’ım, sen benim Rabb’imsin, senden başka ilah yoktur. Beni yaratan sensin ve ben senin kulunum. Gücüm yettiğince sana sığınırım. Üzerimdeki nimetini ve günahımı kabul ediyorum. Beni bağışla; çünkü günahları senden başka bağışlayacak yoktur.

Hz. Muhammed (Allah’ın selamı üzerine olsun) ve sahabeleri bir aradayken yaşadıkları bir olay Allah’ın merhametinin yüceliğine çok güzel bir örnektir.

Bir gün Hz. Muhammed (Allah’ın selamı üzerine olsun) saadet meclisinde oturuyormuş. Mescide bir esir grubu getirilmiş. O sırada Hz. Muhammed (Allah’ın selamı üzerine olsun), bir kadının yana yakıla bir şeyler aradığını görmüş. Kadın yakaladığı her çocuğu sinesine basıyor, kokluyor sonra bırakıyormuş.

Kadın daha sonra kendi yavrusunu bulmuş ve bağrına basmış. Doymak bilmeden onu öpüyor, kokluyor, tekrar bağrına basıyormuş. Hz. Muhammed (Allah’ın selamı üzerine olsun) bu manzara karşısında iyice dolmuş. Hıçkıra hıçkıra ağlayarak parmağı ile anındakilere kadını işret ederek “Şu kadını görüyor musunuz?” demiş.

Sahabeler hep bir ağızdan: “Evet Ya Rasulallah” görüyoruz demişler…

Hz. Muhammed (Allah’ın selamı üzerine olsun) “Bu kadın şu kucağındaki çocuğunu cehenneme atar mı?” diye sormuş.

Sahabeler “Hayır Ya Rasulallah” demişler.

Bunun üzerine Hz. Muhammed (Allah’ın selamı üzerine olsun) şunu söylemiş:

“Allah o kadından daha şefkatlidir, kullarını cehenneme atmak istemez.”

Anlayana sivri sinek saz anlamayana davul zurna az!

Allah-de-otesini-birak-2-arka

Paylaş; başkaları da faydalansın!

Yorum yaz