İstihbaratçı mı İspiyoncu mu?

Paylaş; başkaları da faydalansın!

Hakan Fidan MİT

Milli İstihbarat (Haber Alma, Bilgi Toplama) Teşkilatı.

MİT başkanının rengi olmayacak.

Bu teşkilatın başındaki adamın siyaset ile hiç bir alakasının olmaması, her düşünceye aynı tarafsızlık ile yaklaşması gerekir.

Eğer MİT başkanının siyaset ile bir ilişkisi tespit edilirse istihbaratın başındaki adama duyulan güven yıkılır, Hakan FİDAN olayı ile yıkılmıştır da.

Vatandan ziyade siyasi görüşünü benimsediği parti için çalışacaktır?

Burada düşünen bir vatandaşın aklına hemen şu soru gelir; amacı vatanın bekasına tehdit oluşturacak içeriden ve/veya dışarıdan kişi yada örgütlerin faaliyetlerini ortaya çıkarmak, ortaya çıkardığı kişi ya örgütler emellerine ulaşamasınlar diye gerekli ne varsa yapılması için ilgili birimlerle ortaklaşa hareket etmek olan gizli örgütlü bir teşkilatın başında olan müsteşar “ya benden olursun ya bertaraf olursun” anlayışı güden AKP’nin siyasi kimliğine sahip birisi olarak diğer siyasi  görüşlere nasıl eşit davranabilir?

Vatandaş üzerinde korku kültürünü hakim kılmak amaçlanmaktadır.

“Bakın benim partimden aday adayı oldu ama, ben onu yine kendimin elleri ile koyduğum yere geri getirdim. Bu adam benim için çalışıyor. Ayağınızı denk alın. Attığınız her twiti, beğendiğiniz her facebook paylaşımını, aldığınız her nefesi aslanım, yiğidim bana söyler…”

Sır küpü, kara kutu!

Yani artık görevi istihbarat başkanı olan kişi benim gözümde elinde bulundurduğu yetki gücü ile; her yaptığını doğru gören, işinin ehli herkesin ortak görüşü olsa da hatalı bir şey yaptığını asla kabul etmeyen iktidar partisinin ispiyoncusudur ve iktidar partisi, ne kadar kötü şartlar içerisinde bulunursa bulunsun, ne kadar hata yaparsa yapsın iktidar partisinin bekası için alenen çalışacaktır.

Bu istihbarat anlayışı tarihler boyu dünyanın bir çok yerinde yönetimde beceriksiz seçilmişler tarafından uygulanmaktadır. Bu anlayış içerisinde koltuğunu kaybetmek istemeyen iktidar sahibi egemenliğinde bulunan halk gerçeklere uyanmasın diye bu örgütü kendi çıkarı için propaganda aracı olarak kullanmakta, halkın uyanmasında ön ayak olacak kişileri bertaraf etmektedir…

Bilgi sahibi ol, gözünü aç, cahil kalma Türkiye!

Paylaş; başkaları da faydalansın!

1 Yorum

  1. Avatar dig this 27 February 2018

Yorum yaz

Joker
Nasrettin Hoca Mertebesi Yükseltilen Eşek Hikayesi
Kitty Genovese Sendromu, Seyirci Kalma Etkisi
Kimi Takip Ettiğinize Dikkat Edin
Hayvanlardan Tanrılara Sapiens, İnsan Türünün Kısa Bir Tarihi, Yuval Noah Harari
Bir İdam Mahkumunun Son Günü, Victor Hugo
Cesur Yeni Dünya, Aldous Huxley
Bir Ömür Nasıl Yaşanır, İlber Ortaylı
Enflasyon Nasıl Hesaplanır, 2019 Enflasyon Sepeti
Joker
Susamam
Kaz Dağlarında Kaz Gibi Yolunmak
Çılgınlığın Ötesinde, In the Mouth of Madness
Ölümcül Sular, Crawl
Ritüel, Midsommar
Düşmanların En İyisi, The Best of Enemies