Kuranı Kerim Reklam Malzemesi Değildir

Paylaş; başkaları da faydalansın!
Dayılanarak İş Yaptırılmaz
Devletin Parası Nerelerde Geziyor

kuranı kerim

Kuranı Kerim: insanoğlunun hem bu dünyada hemde ahirette iyi şartlarda yaşaması için Allah tarafından son peygamber; İslam peygamberi Hz. Muhammed’e (Allah’ın selamı O’nun üzerine olsun) gönderilen “Şüphesiz bunda akıl sahipleri için ibretler vardır.” diye o zamana kadar bilinmeyen tarihi olayların anlatıldığı, fizik, kimya, biyoloji, astronomi, tıp… bilimlerinden konuların yer aldığı, daha şimdiki zamanımızda icat ettiğimiz teknolojilere atıfta bulunulan… kapsamlı bir bilgi hazinesidir. (Okuyana, düşünene, anlayana)

Enam Suresinin 70. ayetinden Allah “Dinlerini oyun ve eğlence edinenleri ve dünya hayatı kendilerini aldatmış olanları bırak. Hiç kimsenin kazandığı yüzünden mahrumiyete sürüklenmemesi için Kur’an ile öğüt ver. Yoksa ona Allah’tan başka ne bir dost vardır, ne de bir şefaatçi. (Kurtuluşu için) her türlü fidyeyi verse de bu ondan kabul edilmez. İşte onlar kazandıkları yüzünden helâke sürüklenmiş kimselerdir. Küfre saplanıp kalmalarından dolayı onlara çılgınca kaynamış bir içecek ve elem dolu bir azap vardır.” demektedir.

Yazıyı fazla uzatmadan ikinci paragrafı ilk yazdığım paragraf ile bağlayayım: okuma bilmeyen birisine, hani bizim dönemimizde okumaya alıştırma kitabı vardı ya cin ali, onu verin; ne anlar kitaptan? Sağa çevirir yok, sola çevirir yok… yani hiç bir şey anlamaz; bizim dinimizin kutsal kitabı olan Kuranı Kerim’de içindeki bilgi hazinesine rağmen ne anlattığını merak etmeyen, okumayan, öğrenmeyen, anlamayan insanlar için sadece Allah’ın sözü, İslam dininin kitabı ve kutsal olması dışında bir anlam ifade etmez.

Bu saf insanlar bu cahil halleri ile kendi çıkarını düşünen istismarcılar için emellerine ulaşabilmeleri için biçilmiş kaftandırlar, hedeftedirler çünkü içlerindeki en zayıf yönleri olan din kisvesi altında kolaylıkla kandırılabilirler.

Kutsal kitabımız Kuranı Kerim’in bilgi hazinesinden, Hz. Muhammed’in (Allah’ın selamı O’nun üzerine olsun) hadislerinden, yaşantısından, hal ve hareketlerinden öğreneceğimiz insan gibi insan olmak gibi çok değerli şeyler vardır.

Kuranı Kerim’i kendilerine göre yorumladıkları ayetlerle ve/veya içinde ne yazdığını bilmeden ellerinde sallayarak dolaşan istismarcıların cahillere karşı kullandıkları bir koz, reklam malzemesi, sömürü aracı, yükselme basamağı yapmalarına müsaade etmeyelim.

Doğru bilgi paylaşıldıkça değer kazanır.

Kuranı Kerimde ne yazıyor öğrenelim, öğretelim…

Hz. Muhammed (Allah’ın selamı O’nun üzerine olsun) hangi şartlarda nasıl davrandı öğrenelim, öğretelim…

Herkes İslamı tam öğrensin, bilsin.

Kimse kendi çıkarından başka düşüncesi olmayan din istismarcılarının oyununa gelmesin, kimsenin yalanlarla dolanlarla kandırılmasına müsaade etmeyelim.

Dayılanarak İş Yaptırılmaz
Devletin Parası Nerelerde Geziyor
Paylaş; başkaları da faydalansın!

Yorum yaz

evlilik
Hz. Muhammed’in Evlilik İle İlgili Nasihatleri
dua
Hz. Muhammed Nasıl Dua Ederdi
barış
Hz. Muhammed ve İslamda Şiddet
Hz. Muhammed'in hayatı
BBC, Hz. Muhammed’in Hayatı, The Life of Muhammed, 3, Holy Peace, Kutsal Barış
Mustafa Kemal Atatürk Olmasaydı Olmazdı
Atatürk ve Çocuk Doğum Günü Posteri
Atatürk ve Eğitim, Sıradışı Öğretmen Ahmet Naç
Anıtkabir’de Atatürk’ümüzün Ruhuna Dua Ettik
Kursk
Deli ve Dahi, The Professor and the Madman
Ölü Ozanlar Derneği, Dead Poets Society
Merak Etme Fazla Uzaklaşamaz, Don’t Worry He Won’t Get Far on Foot
Ölünü Alacağım, I’ll Take Your Dead
Sınır, Border, Gräns
Kursk
Üstün Yaşam, High Life
Türkiye Ekonomisi Nasıl Kurtulur
Mustafa Kemal Atatürk Olmasaydı Olmazdı
Yenilmezler Son Oyun, Avengers Endgame
Taraflı Basının Doğru Haber Üzerine Etkileri
Cesur Yeni Dünya, Aldous Huxley
Bir Ömür Nasıl Yaşanır, İlber Ortaylı
Körlük, Jose Saramago
Beyaz Zambaklar Ülkesinde, Grigoriy Petrov