Home / Kişisel Gelişim / Yönetici, Muz, Muz Kabuğu

Yönetici, Muz, Muz Kabuğu

muz yiyen seksi kız

Muz: hem kabuğunu soyar soymaz salıverdiği çekici kokusu ile olsun, hem de küçük bir ısırıkta bile, dokunma duyusuna; sanki insan vücuduna en yarayan vitaminler bir araya getirilmiş de püre yapılmış hissi veren yapısının yanında, vermiş olduğu enfes tadı ile olsun insanı mest eden harika meyve…

Kabuğunun iç yüzü ise müthiş kaygandır (muz kabuğunun neden kaygan olduğu ile ilgili yaptığı araştırma ile Japon bilim adamı Kiyoshi Mabuchi ıg Nobel ödülünün 2014 yılındaki sahibi olmuştur.) ve birisinin ayağını kaydırmak için kullanılan tuzak olarak yorumlanmaktadır.

Şimdi diyeceksiniz ki yönetici ilişkisi ile muzun ne ilişkisi var?

Şirketlere bir bakın, şirketinize bakın, şirketlerin yönetici kademesine bakın… ne görüyorsunuz?

İktidara gelmiş siyasi partilere bakın,İktidara gelmiş siyasi partilere en yakın duranlara bakın… ne görüyorsunuz?

monkey eating banana

Kabuğundan çıkarttığı muzu maymunsu büyük bir iştah ve keyif ile afiyetle yerken,

muz kabuğu

kabuğunu altında çalışanlara atan hatta kendi yerine rakip olabilecek; çalışkan, başarılı, görevini yerine getiren, inisiyatif alan, ağlamayan – çözüm üreten kişilerin bizzat ayaklarının altına koyan yöneticiler görüyorsanız o şirket yada iktidara gelmiş siyasi parti gelecek vaat etmemektedir! Değişim şarttır, değişime ayak uyduramazsa yok olup gider.

muz dilimlemek

Ama kabuğundan çıkarttığı muzu eşit oranlarda bölüp kendi altında çalışanları ile paylaşan, kabuğunu kendi seviyelerinde imha eden yöneticiler görüyorsanız, o şirket yada iktidara gelmiş siyasi parti gelecek vaat etmektedir. Gelişime örnektir ve gelecekte çok daha büyük başarılara imza atacaktır.

Sizin yöneticileriniz hangisini yapıyor?

About Ömür OKUR

Avatar
Elektrik - Elektronik Mühendisiyim. Türküm Müslümanım Vatanseverim. Sinema yorumcusuyum. Bugünü dünün üzerine bir şeyler katmak için yaşıyorum. Kendi hayatımın yorumcusuyum: Gün içinde benim yaşadığım yada birilerinin yaşadığı olayların bendeki yansımalarını yazıyorum, başkalarının da hayatına bir şeyler katsın diye öğrendiklerimi paylaşıyorum.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *