Evlatlarımızı Fedaya Hazırız?

Paylaş; başkaları da faydalansın!

şehit tabut resmi

Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Ahmet Davutoğlu diyor ki; “Sizler ve bizler gerektiğinde bu vatan için, bu vatanın birliği için, bu milletin huzuru için gelecek nesillerin geleceğinin parlak olması için, evlatlarımızı da kendimizi de feda etmeye hazırız. Bu fedakarlığı da dünya alem bilmeli!”

Sayın Başbakan; Allah’a şükürler olsun 6 aylık bir oğlumuz var.

Bir derdi varmış da dudaklarını ağlamamak için kendini zor tutuyormuş havasında büktüğünde, derdini ifade etmeye çalışıyor da biz anlamıyoruz diye derdinin ne olduğunu mızmızlanarak anlatmaya çabaladığında, zaman daha da ilerleyip de derman olamadığımızda “daha ne kadar bekleyeceğim” dercesine gözlerini sımsıkı yumup sinirli sinirli bütün vücudunu kaskatı gerdiğinde ve avazı çıktığı kadar sesi ile ağlamaya başladığında… ne oldu şimdi, nesi var acaba diye bir sürü cevabı kontrol ediyoruz; altına mı pisledi, karnı mı aç, bir yeri mi ağrıyor, karınca sinek ya da başka bir şey mi ısırdı, uykusu mu var, malum yaz ve havalar sıcak: sıcak mı rahatsız etti… vs. vs. vs.

O’nu mutlu ettirmek anne ve baba olarak bizim bir numaralı görevimiz oluyor.

Gülümsemesi gülümsememiz oluyor. Hatta bazen yüzünde gülümseme görebilmek için yapmadığımız şebeklik kalmıyor.

Oğlumuzu vatana millete hayırlı bir evlat yetiştirmeyi amaç edindik ve Allah’a da duamız oğlumuzun bize, vatana, millete hayırlı bir evlat olması şeklinde.

Bu yazıyı Sibel Alaş’ın kimin evlatlarını feda etmeye hazırsınız, sordunuz mu evlatlara feda edilmeye razı mısınız diye sosyal medya da ön plana çıkan yazısı üzerine yazdım.

Bir şehit haberi daha “son dakika” diye geldi. Allah ailesine, yakınlarına sabır versin.

Şehitlerimizin cenaze törenlerini izliyoruz, annesinin babasının kardeşinin eşinin kıyafetinden çoğunun ailesinin maddi bakımdan zayıf Anadolu insanları olduğunu görüyoruz.

İnsanın aklına şu soru takılmıyor değil. Bu vatanı korumak kollamak sadece fakirin evlatlarının mı boynuna borç.

13 sene önce siz ilk iktidara geldiğinizde terörist başı içerideydi. pkk dağıldı dağılacaktı ama siz onlarla masaya oturdunuz. Hangi dünya ülkesi binlerce vatandaşının canını almış bir örgütle masaya oturmuştur bir ilki gerçekleştirdiniz. BRAVO.

Eskiden pkk sadece dağlarda iken sizin geri zekalı politikalarınızla artık yanı başımızda belki de komşumuz.

pkk yetmezmiş gibi bir de Suriyeliler ve de ışid!

Ne ben, ne eşim devletin basiretsiz korkakça haince politikalarının sonuçlarını temizlemek için ölelim diye ailelerimiz tarafından okutulup meslek sahibi yapılmadık; mesleklerimiz ile devlete hizmet ediyoruz, oğlumuzu da devletin basiretsiz korkakça politikalarının sonuçlarını temizlemek için ölsün diye büyütmüyoruz.

Bu basiretsiz siyaseti güdenler ve bu haince siyasete oy vererek destek verenler kendi pisliğinizi temizlemek için önden buyurun.

Paylaş; başkaları da faydalansın!

Yorum yaz