İngilizce Bilenler ve Bilmeyenler

Paylaş; başkaları da faydalansın!
Kuranı Kerim Kapaklı İncil Deneyi
Ölüm Fısıltısı, The Canal

konuşarak ingilizce öğren

Dünyada en çok kullanılan 3.dil özelliği taşıyan İngilizce, resmi olarak en çok kullanılan birinci dil olma özelliği taşır. İngilizce öğrenme yöntemleri arasında pek çok farklı metot bulunmaktadır. Konusarakogren.com ana dili İngilizce olan eğitmenler eşliğinde pratik yaparak dili etkin bir şekilde geliştirmenize yardımcı olur. İngilizceyi konuşarak ve pratik yaparak öğrenmek çok önemlidir. Dili iyi anlamak kadar etkin, doğru, akıcı ve anlaşılır bir şekilde konuşmak da son derece önemlidir. Dilin yaşanarak öğrenmesinin farkı ve faydaları bu gibi durumlarda ortaya çıkar. İngilizce günlük hayattan ticarete, eğitimden iletişime kadar hayatın her alanında kullanılan son derece önemli bir ortak iletişim dilidir. Günümüzde dünya üzerinde yaşayan 2 milyar insanın bu dili konuştuğu bilinmektedir. Bu da bize İngilizce öğrenmenin ne kadar önemli olduğunu açıkça gösterir. Dil eğitiminde yaşanan en büyük sıkıntı zaman ve para harcanarak alınan eğitimlerin pratik olarak hayata geçirilememesinden kaynaklanmaktadır. Teknolojinin de yardımıyla kişilerin ilgi duydukları konulara, keyif aldıkları hobilere ait yazılmış makaleleri, haberleri ve yazıları İngilizceden takip etmesi kelime haznesinin gelişmesine yardımcı olur. Sevilen dizi ve filmlerin altyazı seçeneği ile izlenmesi filmi seyrederken anlaşılamayan diyalogların takibini kolaylaştırır.

Dünya geliştikçe ve teknolojik şartlar düzeldikçe insanlar birbirleri ile telefon üzerinden mesajlaşarak haberleşmeye başlamıştır. Günümüzde özellikle gençlerin yan yana bulundukları ortamlarda dahi mesajlaşarak iletişim kurdukları bilinen bir gerçektir. Grup olarak verilmek istenen mesajların ulaşmasında son derece etkili olan yöntem İngilizce Whatsapp Durumları ile kaşınızdaki kişilere kendinizi anlatmanızı sağlar. İstendiğinde dokunaklı mesajlar, istendiğinde de esprili mesajlar göndererek aramadan ve konuşmadan da iletişim kurabilirsiniz. En çok kullanılan mesaj tipleri arasında işaretler yer alır. Gülen yüzler, kalpler, pastalar ve çiçekler bu grubun en sık kullanılan karakterleri arasındadır. Sevgi ve aşk mesajlarının da kısa yoldan iletilmesi mümkündür. Kimi zaman bilinmeyen bir numaradan gelmiş sevgi dolu sözcükler kişiyi heyecanlandırır. Kızgın olunan durumlar içinde çok işe yarayan mesaj seçeneği konuşmadan hissedilen sinir ve nefretin karşıdaki kişiye iletilmesine olanak sağlar.

Mesajlaşmaya ek olarak en çok kullanılan bir diğer iletişim şeklide sosyal medyadır. Paylaşılan resimler, gönderilen mektuplar ve siyasi görüş hakkında yazılan yazılar kişinin takipçileri tarafından görülebilir ve dileyen tarafından da tekrar paylaşılabilir. Blog yazıları da bu gruba girer. Kişiler merak ettikleri konular hakkında yazılmış blog sitelerini takip eder ve yeri geldiğinde de bilgi sahibi olur. http://konusarakogren.com/blog/ingilizce-sayilar/ yazısında olduğu gibi pek çok farklı konuda yazılmış bloglar farklı bilgiler edinmenize yardımcı olur. Bu arada yabancı dilde yazılmış siteleri takip etmek de dile olumlu katkılar sağlar. Dil öğrenmeye kararlı ve istekli olan bir kişinin önünde hiçbir engel duramaz. Kendi hedefine ulaşmak için her yolu denemeye hazır adaylar mutlaka yeterli seviyede yabancı dil öğrenir ve bu bilgileri hayatının her alanında kullanır.

Kuranı Kerim Kapaklı İncil Deneyi
Ölüm Fısıltısı, The Canal
Paylaş; başkaları da faydalansın!

Yorum yaz

evlilik
Hz. Muhammed’in Evlilik İle İlgili Nasihatleri
dua
Hz. Muhammed Nasıl Dua Ederdi
barış
Hz. Muhammed ve İslamda Şiddet
Hz. Muhammed'in hayatı
BBC, Hz. Muhammed’in Hayatı, The Life of Muhammed, 3, Holy Peace, Kutsal Barış
Mustafa Kemal Atatürk Olmasaydı Olmazdı
Atatürk ve Çocuk Doğum Günü Posteri
Atatürk ve Eğitim, Sıradışı Öğretmen Ahmet Naç
Anıtkabir’de Atatürk’ümüzün Ruhuna Dua Ettik
Kursk
Deli ve Dahi, The Professor and the Madman
Ölü Ozanlar Derneği, Dead Poets Society
Merak Etme Fazla Uzaklaşamaz, Don’t Worry He Won’t Get Far on Foot
Ölünü Alacağım, I’ll Take Your Dead
Sınır, Border, Gräns
Kursk
Üstün Yaşam, High Life
Türkiye Ekonomisi Nasıl Kurtulur
Mustafa Kemal Atatürk Olmasaydı Olmazdı
Yenilmezler Son Oyun, Avengers Endgame
Taraflı Basının Doğru Haber Üzerine Etkileri
Cesur Yeni Dünya, Aldous Huxley
Bir Ömür Nasıl Yaşanır, İlber Ortaylı
Körlük, Jose Saramago
Beyaz Zambaklar Ülkesinde, Grigoriy Petrov