Darbe Girişiminde Reklam Kokusu Var

Paylaş; başkaları da faydalansın!

Darbe 15 temmuzDarbeye, darbe girişimlerinin her türlüsüne karşıyım.

Ama burnuma ağır bir şekilde reklam kokuları geliyor. Bu reklam ya, her ortamda ağza sakız edilmiş başkanlık sistemi için daha güçlü zemin hazırlamak ya da Askeriyenin küçük bir gücünün bile ne kadar etkin olduğunu kanıtlamak ve gözdağı vermek için yapılmıştı.

Ama başkanlık sistemine zemin hazırlayan bir reklam olması daha ön planda.

Soracaksınız; madem reklam neden insanlar öldü?

Cevap: Reklamın gerçekçiliğini sağlamak için.

Bir sonraki bölümünü merakla beklediğiniz dizileri niye bekliyorsunuz? Mesela birisi vuruldu diyelim dizide, öldü mü sağ mı diye niye merak ediyorsunuz? Ölmesin diye dua ettiğiniz dizi kahramanları olmadı mı?

Bunların hepsi dizinin senaristinin, yönetmeninin, oyuncusunun size sunmuş oldukları gerçeklikten kaynaklanmaktadır. Holywood’da çekilen bazı filmlerde dublörlerin ağır şekilde yaralandıklarını ya da öldüklerini duymuşsunuzdur. Jean Claude Van Damme oynadığı Cyborg adlı filmde karşısındaki oyuncunun gözünü kör edecek şekilde filmin gerçekliğine kendisini kaptırmıştır.

Hem, zafere giden yolda her yol mubahtır ata sözünü kendilerine yol gösterici belirlemiş insanlar için hedefe giden yolda ölecek bir kaç kişi; cennette peygamber makamına komşu olacak olan şehitlik mertebesine erişmiş olacaktır. Ve kendi kanlarından olmadığı sürecede önemli değildir.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgemizdeki iç savaşta son bir yılda şehit olan 600 şehidimiz hakkında verilen demeçler bu şekildedir. “Ne mutlu ailelerine:(“

Hem Türkiye Cumhuriyetindeki vatandaşların hala en güvendiği kurum olan, son bir yılda 600’ün üzerinde şehit vererek Terör Örgütü PKK karşısında zaferler kazanıp PKK’yı zor durumda bırakan, Türk Silahlı Kuvvetleri başka türlü nasıl yıpratılabilirdi ki!

Bir kaç kurban seç, darbe girişiminde bulundur, halkı onların karşısına çıkar, itibarlarını yerle bir et, morallerini boz, düşmana fırsat ver, asker askerini yönetemiyor; Türk Silahlı Kuvvetlerinde operasyon yap, Başkomutan benim diyerek tüm yönetimine ve yönetime tek el koyacak olan başkanlık sistemini, zaten sorgulamadan; kendisine verildiği kadarıyla bilen vatandaş gözünde iyi olacağını ispatla.

Ben başarıya ulaşacak bir darbe girişiminde bulunacak olsam böyle yapmazdım.

15 Temmuz 2016’da yapılan darbe girişimi acemice bir senaryoya, yönetmene ve oyunculara sahip kötü bir darbe girişimidir ve her sahnesi hata doludur, çekip sinemada izletsen çoğu sinemasever size aman Holywood’da bir sürü yönetime el koyan başarılı film var, onları izleyen asker olmayan birisi bile olsa daha iyi bir operasyon yapabilirdi.

Dikkat ettiniz mi bilmiyorum darbe girişimcileri ele geçirecekleri her yere bir kaç araçla gidiliyor! Aracı terk ettin, kurumun içine girdin, araç ne olacak, savunmasız? Arkadan gelecek karşı güçler önce aracı ele geçirecek, içeridekileri dışarı çıkaracaklar, ne oldu? Başarısız!

TRT’ye yada başka diğer basın kuruluşlarına tek tek gitmeye gerek yok ki! Ben olsam Türksat’ı yanımda gerekli teknik personelle giderek ele geçirirdim, oradan tüm uydu yayınlarını tek bir yerden kontrol edebilirsin, kur merkezini, tüm yayın kanalları frekanslarından yap yayınını. Fakat ne oldu? Başarısız!

Türkiye Büyük Millet Meclisine ateş açmazdım, orayı milletvekilleri ile birlikte ele geçirir, bunlar iş yapamıyor diye ifşa eder, kendi düşüncelerimi kürsüden tüm yayın kuruluşlarının frekanslarından dile getirirdim.

Köprüyü trafiğe kapatmazdım. Recep Tayyip Erdoğan’ı ele geçirmek mi amacım; basından bile nerede ne zaman olacağı belli! Bulunduğu otelden alırdım ya da uçağını havadayken inişe zorlardım, ya da hava alanında sahip olduğum uçuş gücü ile askerlerimi indirir aldırırdım.

Bana karşı kullanılmak üzere olan harekete geçecek kuvvetleri için ele geçirdiğim yerlerin dışında kendi sert savunma gücümü oluştururdum.

Ama bakınca bu acemice, miş gibi yapılan bir darbe girişimidir.

Başkanlık sistemine zemin hazırlayan, başkanlık sistemi reklamıdır.

Askerin gücünü kanıtlayan reklam dedim birde; o zayıf ihtimal ama onuda şöyle açıklayayım; benim küçük bir kuvvetim bile Türkiye’de bunları yapabiliyorsa tüm gücümün neler yapabileceğini siz hayal edin.

Darbeye, darbe girişimlerinin her türlüsüne karşıyım.

Demokratik günler temennilerimle günaydın Türkiyem

Paylaş; başkaları da faydalansın!

Yorum yaz

evlilik
Hz. Muhammed’in Evlilik İle İlgili Nasihatleri
dua
Hz. Muhammed Nasıl Dua Ederdi
barış
Hz. Muhammed ve İslamda Şiddet
Hz. Muhammed'in hayatı
BBC, Hz. Muhammed’in Hayatı, The Life of Muhammed, 3, Holy Peace, Kutsal Barış
Anıtkabir’de Atatürk’ümüzün Ruhuna Dua Ettik
Gazi Mustafa Kemal Atatürk, İlber Ortaylı
Türkiye Cumhuriyeti İlelebet Payidar Kalacaktır
Atatürk Tarafından Kurulan Fabrikalar, Kurumlar ve Kuruluşlar
İndirim Kelimesine Tav Olmak AMA?
Sözlü Dövüş Sanatı, Tongue Fu, Sam Horn
Fahrenheit 451
John Doe: Adalet, John Doe: Vigilante
Genç Titanlar Filmi, Teen Titans Go! To the Movies
A-X-L
Geceyarısı Ekspresi, Midnight Express
Alfa Kurt, Alpha
İndirim Kelimesine Tav Olmak AMA?
İsmet İnönü Döneminde Yapılanlar, Yiğidi Öldür Hakkını Yeme
McKinsey Ve Türkiye Gerçeği
Onlar, harcadıklarında ne israf ne de cimrilik edenlerdir. Onların harcamaları, bu ikisi arası dengeli bir harcamadır.
Mustafa Kemal, Yılmaz Özdil
Sözlü Dövüş Sanatı, Tongue Fu, Sam Horn
Kabil, Jose Saramago
Gazi Mustafa Kemal Atatürk, İlber Ortaylı