Şehit Ömer Halisdemir’den Çıkartacağımız Ders

Paylaş; başkaları da faydalansın!

Şehit Ömer Halisdemir

Ömer Halisdemir (Astsubay Kıdemli Başçavuş) Türkiye nin yakın zamanda gördüğü, emir astsubayı olduğu komutanının emrine harfien itaat eden kahraman asker.

Zekai Aksakallı (Tümgeneral); Özel Kuvvetler Komutanı

Semih Terzi (Tuğgeneral); 1. Özel Kuvvetler Tugay Komutanı

Görev yaptığı özel kuvvetler komutanlığını teslim almaya gelen Tuğgeneral Semih Terzi’yi, kendi emir astsubaylığı yaptığı komutanı Tümgeneral Zekai Aksakallı’nın emriyle, bir başına, Semih Terzi’nin onlarca koruma arasından, attığı her kurşunun hatta bir tanesi kafadan olmak üzere hedefine isabet etmek suretiyle öldüren ama daha sonra üzerine sayısız nefret kurşunu atılan, yere serilmesine rağmen nabzı attığı tespit edilip başına da kurşun sıkılan, otopsi raporunda vücuduna 30 mermi girdiğini öğrendiğimiz evli ve iki çocuk sahibi şehidimiz Ömer Halisdemir’in bu kahramanlık olayından çıkartacağımız önemli bir ders var!

Devam edelim…

Sadece Ömer Halisdemir mi var böyle?

Hayır.

Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde sayısız asker, Mustafa Kemal Atatürk ün Çanakkale’de askerlerine verdiği “ben size savaşmayı değil ölmeyi emrediyorum” emrini, söz konusu vatansa düşünmeden uygulayacak kadar gözü pektir.

Fakat; emir altında görev yaptıkları için emir olmadığı sürece karargahlarda oturmaya, paslanmamak içinde tatbikatlarına devam etmektedirler.

Son bir yıl içinde, asker, polis, köy korucusu, sivil olmak üzere şehit sayımız bine, gazi sayımız on binlere yaklaştı.

Çeşitli isimlerle ortaya çıkan terör örgütlerine karşı yıllarca şehitler verdik şehitler vermeye de devam ediyoruz.

Terör örgütlerini yok etmek için, bütün dünyanın bildiği ana inlerine ne zaman bir harekat başlattıysak, iktidara sahip olanlar bir bahane ile, iptal kararı aldıkları zamana kadar o operasyonda şehitler verilmişken bile geri dönmeyi düşünmeyen kahramanlarımızı geri döndürdüler.

Nice Ömer Halisdemir gibi yiğit ölümü göze alarak gittikleri sınır ötesi köpek inine varmadan, operasyon tamamlanmadan geri döndürülme emrini göz yaşı içerisinde karşıladı…

Ama askerdiler komutan ne derse oydu.

BENİM NAÇİZANE TERÖRÜ BİTİRME PLANIM

Gireceksin, nerede yuvalanmışlarsa o köpekler alacaksın oradaki başlarını, İmralı’da başımızın en bela terör örgütünün ekmek elden su gölden gününü gün eden örgütünü de yönetmeye devam eden, yanına canı sıkılmasın diye arkadaş da verilen elebaşı Abdullah Öcalan’ı da koyacaksın yanlarına, öyle bir anlıkta değil döve döve, organlarını parçalara ayırarak geberteceksin. Gömmeyeceksin de leşlerini ortalıkta doğal yok olma sürecine bırakacaksın ibreti alem

Karşı duranı da yakalayıp beslemeyeceksin; ihaneti ile nerede karşılaştıysan orada leşini sereceksin.

Artık yeter bu kaçıncı saldırı bu kaçıncı şehit. Şehitlerimizin bilgilerine http://www.ruhunaelfatiha.com/category/sehitlerimiz/adresinden ulaşabilirsiniz.

Ölmeye yemin etmiş kahramanların varken en iyi savunmadır saldırmak.

SONUÇ

Eğer kendisinden kat be kat üst rütbeli bir komutanı kendi komutanının emri ile tereddüt etmeden öldüren Ömer Halisdemir gibi yiğitlerimiz var ve asalaklardan oluşan teröristleri yok etme emri verilemiyorsa, bu; vatan sevdalısı değilde koltuk sevdalısı iktidar sahiplerinden kaynaklanmaktadır.

UYAN TÜRKİYEM!

Paylaş; başkaları da faydalansın!

Yorum yaz

Joker
Nasrettin Hoca Mertebesi Yükseltilen Eşek Hikayesi
Kitty Genovese Sendromu, Seyirci Kalma Etkisi
Kimi Takip Ettiğinize Dikkat Edin
Hayvanlardan Tanrılara Sapiens, İnsan Türünün Kısa Bir Tarihi, Yuval Noah Harari
Bir İdam Mahkumunun Son Günü, Victor Hugo
Cesur Yeni Dünya, Aldous Huxley
Bir Ömür Nasıl Yaşanır, İlber Ortaylı
Enflasyon Nasıl Hesaplanır, 2019 Enflasyon Sepeti
Joker
Susamam
Kaz Dağlarında Kaz Gibi Yolunmak
Çılgınlığın Ötesinde, In the Mouth of Madness
Ölümcül Sular, Crawl
Ritüel, Midsommar
Düşmanların En İyisi, The Best of Enemies