Sihirbazlar Çetesi 2, Now You See Me 2

Paylaş; başkaları da faydalansın!

sihirbazlar-cetesiSihirbazlık; olmayan bir şeyi yaratma ya da bir şeyleri yok etme becerisi değildir. Vardan yok, yoktan var eden sadece Allah’tır.

Sihirbazlık; insanoğlunun algısını farklı taraflara yönlendirerek istediğini hiç bir faktör olmadan yapmış gibi gösterme becerisidir. Oysa ki ortada alakasız alakasız dolaşan seksi kızlar, oyun icra edilirken verilen ses veya oluşan sessizlik, sihirbazlık gösterisini anlatan kişinin yönlendirmesi, seyirciler arasındaki yardımcılar, ışığın açısal kullanımı, teknolojinin gelişmesi ile elde edilen başlıca efektler… vb. her şey iyi bir sihirbazlık gösterisi yapmak isteyen birisi için pozitif etkenlerdir. Bir sihirbazlık gösterisi için aylarca uğraşılıp, sihirbazlık gösterisini berbat edecek bütün aksilikler ortadan kaldırılmaya çalışılmaktadır ve sihirbaz bu gösterilerde hiç bir zaman yalnız değildir.

Sihirbazların oyunlarındaki sırlarını ortaya çıkartanlar, sihirbazlar tarafından eleştiri yağmuruna tutulmaktadır ki; ben de olsam eleştiririm.

Soru: Sihirbazlığı sadece sihirbazlar mı yapabilir?

Cevap: Hayır!

Sihirbaz olduklarını kendileri iddia etmeseler de ülke yönetimine talip olan koltuk idealisti kişiler, halkın algısında değişiklik yaparak hain taraflarını ustaca saklamakta ve hep başarılı görünen yönleri ile halkın kendilerine oy vermesini sağlamaktadırlar.

Basın, olaylara yapılan vurgular, sürekli tekrarlanan kelimeler cümleler, tekrar tekrar anlatılan olaylar, büyük bir olay patlak vermişken onu bertaraf edecek kadar olmayan ama yinelene yinelene vatandaşa önemli gibi aksettirilen basıl büyük olayı gölgede bırakan evcilik oyuncukları…

Okus Pokus Abra Kadabra kime sorsanız oy vermemiş ama parti iktidar koltuğuna oturmuş… Daha iyisi mi vardı?

Algılatma ben aldatılmış olabilirim ama bul karayı al parayı oyununda vatandaş karayı bulacaktı aldanamaz! A a yorum birilerini hatırlattı ve çok mu siyasi geldi:)

İyi seyirler…

Benim Puanım: 10 / 10

IMDB Puanı: 6,6 / 10

Sinemalar.com Puanı: 8,4 / 10

Vizyon Tarihi: 10 Haziran 2016

Yapımı : 2016 – ABD

Tür : Aksiyon , Gerilim , Gizem , Komedi

Süre: 115 Dak.

Yönetmen : Jon M. Chu

Oyuncular : Morgan Freeman , Daniel Radcliffe , Mark Ruffalo , Michael Caine , Woody Harrelson

Senaryo : Ed Solomon , Pete Chiarelli

Yapımcı : Alex Kurtzman , Roberto Orci

Paylaş; başkaları da faydalansın!
Tags:
Avatar

Ömür OKUR

Elektrik - Elektronik Mühendisiyim. Türküm Müslümanım Vatanseverim. Sinema yorumcusuyum. Bugünü dünün üzerine bir şeyler katmak için yaşıyorum. Kendi hayatımın yorumcusuyum: Gün içinde benim yaşadığım yada birilerinin yaşadığı olayların bendeki yansımalarını yazıyorum, başkalarının da hayatına bir şeyler katsın diye öğrendiklerimi paylaşıyorum.

Blog Comments
Avatar

I simply want to mention I am just new to blogs and seriously enjoyed you’re website. Very likely I’m planning to bookmark your blog . You absolutely come with fantastic writings. Bless you for sharing with us your webpage.

Avatar

Enjoyed looking through this, very good stuff, thankyou . “Be not careless in deeds, nor confused in words, nor rambling in thought.” by Marcus Aurelius Antoninus.

Leave a Comment

Joker
Nasrettin Hoca Mertebesi Yükseltilen Eşek Hikayesi
Kitty Genovese Sendromu, Seyirci Kalma Etkisi
Kimi Takip Ettiğinize Dikkat Edin
Hayvanlardan Tanrılara Sapiens, İnsan Türünün Kısa Bir Tarihi, Yuval Noah Harari
Bir İdam Mahkumunun Son Günü, Victor Hugo
Cesur Yeni Dünya, Aldous Huxley
Bir Ömür Nasıl Yaşanır, İlber Ortaylı
Enflasyon Nasıl Hesaplanır, 2019 Enflasyon Sepeti
Joker
Susamam
Kaz Dağlarında Kaz Gibi Yolunmak
Çılgınlığın Ötesinde, In the Mouth of Madness
Ölümcül Sular, Crawl
Ritüel, Midsommar
Düşmanların En İyisi, The Best of Enemies