Ömür OKUR » Teknoloji » Yerli Otomobil

Yerli Otomobil

Paylaş; başkaları da faydalansın!

Tesla’nın kamyonundaki logoya bizim bayrağımız ne de yakıştı.

Yerli malı haftalarında ile büyümüş bir neslin evlatlarından biri olarak ve yaşım daha 40 bile olmadan diyorum ki nerede o eskiden yediklerimizden aldığımız tatlar…

Bir ülkenin toprakları neye elverişli ise onu yapsın.

Üzerinde yaşadığımız Anadolu ki yok yok…

Yapamayacağımız hiç bir şey yok. Alparslan gezip görüp beğendiği Anadolu için diyor ki; “Size öyle bir vatan aldım ki, ebediyen sizin olacaktır.”

Ama gelin görün ki; ihtiyacı olan veya gittiği yerlerde görüp beğendiği tarım ürününü, hayvanı kendisi yetiştiren, silahını kendisi yapan atalarımızın biz torunlarını birileri çoğu şeyde yurt dışına bağımlı hale getirdiler, şimdilik ürettiklerimizi de yakın zamanda ithal eder hale geleceğiz:(

Üretelim üretelim üretelim…

Zamanına uygun – anı kurtarmak için değil; zamanın ötesine hükmetmek için…

Zamanın ötesini göremeyenlere ne olacağı apaçık yok olup gitmek.

Yerli araba üretmek için 5 dev Türk firması bir araya getirildi. Ama aracın benzinle mi, dizelle mi, hibrit mi, elektrikli mi olacağı belli değil?

46 yaşındaki Alan Musk adlı adam elektrikli otomobili bırakın tek şarj ile elektrikli kamyon bile yaptı. 2020 yılında Mars’a gidecek ilk insanları taşıyacak uzay roketini gerçekleştirmenin eşiğinde… Ayrıca mars için geliştirdiği aracı ile Mars’a insan taşıyıp Marsı kolonileştirmeyi hedefliyor.

2021 de belki de, testleri büyük bir hızla gerçekleştirilen uçan arabaları semalarda (Sema diye birisinin evindeki televizyonda değil:)) izleyeceğiz…

Bizim en ucuz, çevreyi kirletmeye aracılık dahi etmeyen yakıt ile en uzun mesafeyi en kısa sürede kat edebilen bir araba yapmamız lazım.

Mesel Bor ile çalışan!

Bakalım ne kadar zaman sonra geleceği hayal edebilen ve gerçekleştirmek için gerekli adımları bir an evvel atabilen iktidar sahiplerini seçebileceğiz?

Paylaş; başkaları da faydalansın!

About Ömür OKUR

Elektrik - Elektronik Mühendisiyim. Türküm Müslümanım Vatanseverim. Sinema yorumcusuyum. Bugünü dünün üzerine bir şeyler katmak için yaşıyorum. Kendi hayatımın yorumcusuyum: Gün içinde benim yaşadığım yada birilerinin yaşadığı olayların bendeki yansımalarını yazıyorum, başkalarının da hayatına bir şeyler katsın diye öğrendiklerimi paylaşıyorum.

Check Also

Belediye Başkanları, İstifa, Gözden Kaçanlar

Liyakat zaten yok… Hem Türkiye Cumhuriyeti’ndeki seçim sistemindeki hatalardan – eksikliklerden hem de Türk halkının …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *