Şov, Bu Senin Ölümün, The Show, This is Your Death

Paylaş; başkaları da faydalansın!

İnsanlar neden intihar eder?

Ya da bir insan kendi canına nasıl kıyabilir?

Hiç bir çıkar yolu kalmadığı düşüncesine kendisini inandırdığında!

Az üretilen her şey değerlidir. Ender bulunabilen her şey değerlidir. Tek olan ise en değerlidir. Özel yapım araçların fiyatlarına bakın, gerçekten büyük takımlarda oynayan ve takımlarını sırtında taşıyan bazı futbolcular vardır bunların transfer ücretlerine bakın, bir taş olmasına rağmen elmasın fiyatına bakın… Ender olan her şey değerlidir. Pandalar kolaylıkla sayılabiliyor bir kaç hayvanat bahçesinde varlar. Soyları tükenmesin diye verilen mücadeleye dikkat edin. Ender olan her şey değerlidir. Aynada kendinize bakın, o sizden sadece bir tane var. Allah senden sadece bir tane yaratmış. Sen değerlisin. Sadece bunun farkında değilsin ve yaradılış amacının dışında yaşıyorsun. Fani hayatında bir zaman bekliyorsun ama aldığın her nefeste sana verilen zamandan bir nefes daha tüketmiş oluyorsun. Mezarlara bak, haberleri izle, www.ruhunaelfatiha.com sayfasını ziyaret et… Ölüm her an yanı başımızda. Faniyiz öleceğiz. Beş kuruşun olmasa da, dünyaları alacak paran olsa da, gençte olsan yaşlıda kimin ne kadar yaşayacağının bilgisi yaratanın katı ötesinde yok…

Dünya nimetleri herkese yeter. Allah olun gibi diyor insanlara peygamber. Burada peygamber olun demiyor peygamber gibi olun diyor. Yani yardımsever, yani diğerlerinin yaşamlarına saygılı.

Bir insan dünyadaki diğer tüm insanların hayatından da sorumludur.

Acaba benim başıma gelirse ne yapılmasını isterdim diye düşünerek hareket etmelidir her insan…

Kendisi dışında başka hiç kimseyi düşünmeyen insanların sayısının gittikçe arttığı dünyamızda, insanları, en büyük arzuları olan para kazanmak için şebek gibi hareketler yaptıran, onların hayatlarını hiçe sayarak türlü zor engellerle dolu parkurlarda yarıştıran ve adına şov diyen fırsatçılarında sayısı az değil. Türkiye’mizden bile aklınıza böyle bir isim hemen düşmüştür değil mi?

Bu film, ölümü göstererek toplumun gözleri önünde gerçekleşen ölüme nasıl göz yumduğunu, insanların, ölüm sebeplerine müdahale edebilecek ve aslında ölmek isteyenleri kurtarabilecek her şeye sahipken, kendilerinden bir şey gitmesin yeter ki mantığıyla hiç bir şey yapmadıklarını ama kendi başlarına geldi mi dünyayı nasıl ayağa kaldırdıklarını gözler önüne sermektedir.

İster kendinizin olsun, ister bir başkasının… hayat değerlidir! Siz yaratılmışsanız, o da yaratılmış, siz varsanız o da var, elinizde imkan var iken o’na Allah yardım etsin diyemezsiniz. Çünkü Allah belki de onun için sizi yaratmıştır.

Josh Duhamel’in, Giancarlo Esposito’nun ve Famke Janssen’in oyunculuklarının filme ayrı bir hava kattığını da belirteyim. 

Benim Puanım: 10 / 10

IMDB Puanı: 5,6 / 10

Sinemalar.com Puanı: 8,1 / 10

Yapımı : 2017 – ABD

Tür : Dram , Gerilim

Süre: 104 Dak.

Yönetmen : Giancarlo Esposito

Oyuncular : Josh Duhamel, Giancarlo Esposito, Famke Janssen, Caitlin FitzGerald, Sarah Wayne Callies

Senaryo : Noah Pink, Kenny Yakkel

Yapımcı : Giancarlo Esposito, Christopher D’Elia

Paylaş; başkaları da faydalansın!

Yorum yaz

Joker
Nasrettin Hoca Mertebesi Yükseltilen Eşek Hikayesi
Kitty Genovese Sendromu, Seyirci Kalma Etkisi
Kimi Takip Ettiğinize Dikkat Edin
Hayvanlardan Tanrılara Sapiens, İnsan Türünün Kısa Bir Tarihi, Yuval Noah Harari
Bir İdam Mahkumunun Son Günü, Victor Hugo
Cesur Yeni Dünya, Aldous Huxley
Bir Ömür Nasıl Yaşanır, İlber Ortaylı
Enflasyon Nasıl Hesaplanır, 2019 Enflasyon Sepeti
Joker
Susamam
Kaz Dağlarında Kaz Gibi Yolunmak
Hızlı ve Öfkeli Hobbs ve Shaw, Fast and Furious Presents Hobbs and Shaw
Joker
Dostumun Yolculuğu, A Dog’s Journey
Zoom