Oscar 2018 Kazananlar

Paylaş; başkaları da faydalansın!

En İyi Film

Kazanan: The Shape of Water

Diğer adaylar:

Call Me By Your Name

Darkest Hour

Dunkirk

Get Out

Lady Bird

Phantom Thread

The Post

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

En İyi Yönetmen

Kazanan: Guillermo Del Toro – The Shape of Water

Diğer adaylar:

Christopher Nolan – Dunkirk

Jordan Peele – Get Out

Greta Gerwig – Lady Bird

Paul Thomas Anderson – Phantom Thread

En İyi Kadın Oyuncu

Kazanan: Frances McDormand – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Diğer adaylar:

Sally Hawkins – The Shape of Water

Margot Robbie – I, Tonya

Saoirse Ronan – Lady Bird

Meryl Streep – The Post

En İyi Erkek Oyuncu

Kazanan: Gary Oldman – Darkest Hour

Diğer adaylar:

Timothee Chalamet – Call Me by Your Name

Daniel Day-Lewis – Phantom Thread

Daniel Kaluuya – Get Out

Denzel Washington – Roman J. Israel, Esq.

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

Kazanan: Allison Janney – I, Tonya

Diğer adaylar:

Mary J. Blige – Mudbound

Lesley Manville – Phantom Thread

Laurie Metcalf – Lady Bird

Octavia Spencer – The Shape of Water

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

Kazanan: Sam Rockwell – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Diğer adaylar:

Willem Dafoe – The Florida Project

Woody Harrelson – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Richard Jenkins – The Shape of Water

Christopher Plummer – All the Money in the World

En İyi Kurgu

Kazanan: Lee Smith – Dunkirk

Diğer adaylar:

Jonathan Amos, Paul Machliss – Baby Driver

Tatiana S. Riegel – I, Tonya

Sidney Wolinsky – The Shape of Water

Jon Gregory – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

En İyi Özgün Senaryo

Jordan Peele – Get Out

Emily V. Gordon, Kumail Nanjiani – The Big Sick

Greta Gerwig – Lady Bird

Guillermo del Toro, Vanessa Taylor – The Shape of Water

Martin McDonagh – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

En İyi Uyarlama Senaryo

Kazanan: James Ivory – Call Me By Your Name

Diğer adaylar:

Scott Neustadter, Michael H. Weber – The Disaster Artist

Scott Frank, James Mangold, Michael Green – Logan

Aaron Sorkin – Molly’s Game

Virgil Williams, Dee Rees – Mudbound

En İyi Görüntü Yönetmeni

Kazanan: Roger Deakins – Blade Runner 2049

Diğer adaylar:

Bruno Delbonnel – Darkest Hour

Hoyte van Hoytema – Dunkirk

Rachel Morrison – Mudbound

Dan Laustsen – The Shape of Water

En İyi Animasyon

Kazanan: Coco

Diğer adaylar:

The Boss Baby

The Breadwinner

Ferdinand

Loving Vincent

En İyi Belgesel

Kazanan: Icarus

Diğer adaylar:

Abacus: Small Enough to Jail

Faces, Places

Last Man In Aleppo

Strong Island

Yabancı Dilde En İyi Film

Kazanan: A Fantastic Woman

Diğer adaylar:

The Insult

Loveless

On Body and Soul

The Square

En İyi Prodüksiyon Tasarımı

Kazanan: The Shape of Water

Diğer adaylar:

Beauty and the Beast

Blade Runner 2049

Darkest Hour

Dunkirk

En İyi Kostüm Tasarımı

Kazanan: Phantom Thread

Diğer adaylar:

Beauty and the Beast

Darkest Hour

The Shape of Water

Victoria & Abdul

En İyi Makyaj ve Saç Tasarımı

Kazanan: Darkest Hour

Diğer adaylar:

Victoria & Abdul

Wonder

En İyi Görsel Efekt

Kazanan: Blade Runner 2049

Diğer adaylar:

Guardians of the Galaxy Vol. 2

Kong: Skull Island

Star Wars: The Last Jedi

War for the Planet of the Apes

En İyi Ses Kurgusu

Kazanan: Dunkirk

Diğer adaylar:

Baby Driver

Blade Runner 2049

The Shape of Water

Star Wars: The Last Jedi

En İyi Ses Miksajı

Kazanan: Dunkirk

Diğer adaylar:

Baby Driver

Blade Runner 2049

The Shape of Water

Star Wars: The Last Jedi

En İyi Özgün Müzik

Kazanan: Alexandre Desplat – The Shape of Water

Diğer adaylar:

Hans Zimmer – Dunkirk

Jonny Greenwood – Phantom Thread

John Williams – Star Wars: The Last Jedi

Carter Burwell – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

En İyi Özgün Şarkı

Kazanan: Remember Me, Coco

Diğer adaylar:

Mighty River, Mudbound

Mystery of Love, Call Me By Your Name

Stand Up For Something, Marshall

This Is Me, The Greatest Showman

En İyi Kısa Animasyon

Kazanan: Dear Basketball

Diğer adaylar:

Garden Party

Lou

Negative Space

Revolting Rhymes

En İyi Kısa Belgesel

Kazanan: Heaven is a Traffic Jam on the 405

Diğer adaylar:

Edith and Eddie

Heroin(e)

Knife Skills

Traffic Stop

En İyi Kısa Film

Kazanan: Silent Child

Diğer adaylar:

DeKalb Elementary

The Eleven O’Clock

My Nephew Emmett

Watu Wote (All Of Us)

Paylaş; başkaları da faydalansın!
Tags:

Yorum yaz

evlilik
Hz. Muhammed’in Evlilik İle İlgili Nasihatleri
dua
Hz. Muhammed Nasıl Dua Ederdi
barış
Hz. Muhammed ve İslamda Şiddet
Hz. Muhammed'in hayatı
BBC, Hz. Muhammed’in Hayatı, The Life of Muhammed, 3, Holy Peace, Kutsal Barış
Gazi Mustafa Kemal Atatürk, İlber Ortaylı
Türkiye Cumhuriyeti İlelebet Payidar Kalacaktır
Atatürk Tarafından Kurulan Fabrikalar, Kurumlar ve Kuruluşlar
Atatürk’e Bu Kadar Saygının ve Sevginin Nedeni
Fahrenheit 451
John Doe: Adalet, John Doe: Vigilante
Hıçkırık, Hichki, Tourette Sendromu Filmi
Genç Karl Marx, Le jeune Karl Marx
Kötü Merhametli, Bad Samaritan, No Good Deed
84 Yazı, Summer of 84
Ay Macerası, Capture the Flag, Atrapa la Bandera
Deadpool 2
Venezuela vs Türkiye
Bugün Hediye Alan Yarın Emir Alır
Türk Parasının Kıymetini Koruma Kanunu Değişikliği
Cumhurbaşkanlığı 30 Ağustos Resepsiyonu Menüsü
Kabil, Jose Saramago
Gazi Mustafa Kemal Atatürk, İlber Ortaylı
Ölümlü Nesneler, Jose Saramago
Şeker Portakalı, Jose Mauro De Vasconcelos