Türkçe Kuranı Kerim

Paylaş; başkaları da faydalansın!
İngilizce Kuranı Kerim
Jumanji Vahşi Orman, Jumanji Welcome to the Jungle

Hz. Muhammed (Allah’ın selamı O’nun üzerine olsun) “…çoğalın. Zira ben kıyamet gününde diğer ümmetlere karşı ümmetimin çokluğuyla övünürüm.” demiştir. Bu hadisin evlilik ile ilgili olduğunu iddia etmektedirler!

Soru; Peygamberimiz burada üremekten mi bahsetmektedir yoksa Müslümanlığın yayılmasından mı?

Bence Müslümanlığın yayılmasından bahsetmiş olması daha mantıklıdır, çünkü yaradılıştan gelen bir problemden dolayı çocuk sahibi olamayan insanlar olabilir. Peygamberimiz insanları kırmaktan uzak duran bir insan olduğundan ne söylediğine mutlaka dikkat etmiştir.

Buradan üremeyi anlayan işin kolayına kaçmaktadır, Şöyle ki; doğum ile bir insanın zaten öncelikle annesinin, babasının dinine mensup olacaktır. Hiç bir anne baba git de dinini kendin seç demez. 

Ayrıca Müslümanlık her şeyi ile tas tamam bir dindir.  Bence Peygamberimiz Hz. Muhammed (Allh’ın selamı O’nun üzerine olsun), Kuranı Kerim’in içeriğindeki harika anlatım sayesinde, eğer doğru anlatılır ise doğuştan annesinin ve babasının dini öğretileri ile büyüyen diğer din mensubu insanların da %100 kesinlikte Müslümanlığı kabul edeceğini dile getirmek istemiştir.

1492 yılında Amerika Kıt’asını keşfeden Kristof Kolomb’un gemisinin İncil ile dolu olduğu çoğunluğun bildiği bir gerçektir. Hatta uzun seyahatlere çıkan gemiler, matbaalarda fazlaca basılan İncil ile doldurulmuştur. Hristiyanların kutsal kitabı olan İncil’in matbaalarda çok çok basılarak, gidilen her yere götürülmek üzere seyyahlara, başka topraklara savaşa giden askerlere, sefere çıkan gemilere bolca yüklendiği zamanlarda, Büyük Türk İmparatorluğu’muzda (Osmanlı İmparatorluğu) ise matbaa girsin mi girmesin mi, kitap basılsın mı basılmasın mı tartışmaları sürmekteydi. Hatta İbrahim Müteferrika ilk matbaayı kurmak istediği zaman bile Kuranı Kerim sayfaları yerlere düşer, ayak basılır, günah olur gibi saçma bahaneler ileri sürülmüş ve dini ibarelere yer vermemek şartı ile matbaa kurdurulmuştu.

Neden? Okurlarda, şeyhlere, hafızlara gerek kalmaz, işine geldiği gibi yapılan ve Müslümanlıkla tezat uygulamalar görünür de ve foyaları meydana çıkar diye mi acaba?

Bu tartışmalar bizim coğrafyamızda süredururken.. dünyanın yarısından fazlası çoktan İncil okumaya, istavroz çıkartarak Hristiyan olmaya başlamıştı bile.

En azından filmlerde izliyorsunuz; din görevlileri hariç kimse İncil’i Aramice veya İbranice olarak okumaz. Anladığı dil ne ise o dilden okur. Bölüm bölümde ezberinde kaldığını, karşısındakinin anlayacağı dilde söyler. İspanyol filmlerinde İspanyolca, Amerikan filmlerinde İngilizce, Fransız filmlerinde Fransızca dinlersiniz… Ama nedense bizim dilimiz Türkçe olmasına rağmen, Arapça olmazsa olmaz Kuranı Kerim dili gösterilerek, ahenginin güzelliği ile anlamanın önüne geçilmektedir. Neden bir tek Arapça bilen Kuranı Kerimi anlamak zorundadır da diğerleri anlayamaz!

Size de denk gelmiştir; Mark Zuckerberg Facebook ile Yahudi propagandası yapıyormuş şeklinde yazılanları, söylenenleri…

Yasaklayalım, karalayalım, kapatalım… Bu düşünce ancak bir cahile ait olabilir.

Müslümanlığın gerçekten ne olduğunu anlatan bir program yapmak için, ya da Facebook’u Müslümanlığı yaymak için nasıl kullanırım diye kafa yormak olur mu canım? As, kes, biç, korkut… Müslümanlık bu mu yani? Hz. Muhammed’in (Allah’ın selamı O’nun üzerine olsun) mezarında kemikleri sızlıyordur…

Halbuki Kuranı Kerim insanların anlaması için indirilmiştir. İnsanlığın varoluşundan önceki zamanlardan tutun, indirildiği zamana kadar yaşanılan, keşfedilmiş veya keşfedilmemiş bir sürü şey hakkında bilgi vermektedir. Tabi ki okuyana, okuduğunu anlayana!

Bende Kuranı Kerim’in gerçekte ne anlatmak istediğini anlayan Müslüman Türk sayısının çoğalmasına katkıda bulunmak maksadı ile Kuranı Kerim’i hem anladığımız dil olan Türkçe olarak dinleyebileceğiniz hem de okuyabileceğiniz Kuranı Kerim Türkçe sitesi yaptım. Kurduğum sitenin adı Kuranı Kerim Türkçe.

Siteye www.kuranikerimturkce.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Siteyi paylaşın; Birlikte en son ve en mükemmel din olan Müslümanlığın, insanların dünya işlerinde mutlu yaşayabilmeleri için gerekli her öğretiye sahip ve her evde bulunması gereken başvuru kitabı olan Kuranı Kerim’in, bir çok vatandaşımız tarafından okunmasına, dinlenmesine, anlaşılmasına ve gerçek Müslüman olmalarına vesile olalım.

İngilizce Kuranı Kerim
Jumanji Vahşi Orman, Jumanji Welcome to the Jungle
Paylaş; başkaları da faydalansın!

Yorum yaz

evlilik
Hz. Muhammed’in Evlilik İle İlgili Nasihatleri
dua
Hz. Muhammed Nasıl Dua Ederdi
barış
Hz. Muhammed ve İslamda Şiddet
Hz. Muhammed'in hayatı
BBC, Hz. Muhammed’in Hayatı, The Life of Muhammed, 3, Holy Peace, Kutsal Barış
Mustafa Kemal Atatürk Olmasaydı Olmazdı
Atatürk ve Çocuk Doğum Günü Posteri
Atatürk ve Eğitim, Sıradışı Öğretmen Ahmet Naç
Anıtkabir’de Atatürk’ümüzün Ruhuna Dua Ettik
Çernobil, Chernobyl
Bizim İçin Şampiyon, Bold Pilot, Halis Karataş
T-34
Kursk
İstila Altında, Captive State
Çernobil, Chernobyl
Bizim İçin Şampiyon, Bold Pilot, Halis Karataş
Mükemmellik, The Perfection
Neden Açıklanan Ekonomik Önlemlere İnanmıyorum?
Devletin Malı Deniz Yemeyen Başkan Keriz
Türkiye Ekonomisi Nasıl Kurtulur
Mustafa Kemal Atatürk Olmasaydı Olmazdı
Bir İdam Mahkumunun Son Günü, Victor Hugo
Cesur Yeni Dünya, Aldous Huxley
Bir Ömür Nasıl Yaşanır, İlber Ortaylı
Körlük, Jose Saramago