Ömür OKUR » Son Yazılar » Sen Açıldıkça Analarımız Ağlıyor

Sen Açıldıkça Analarımız Ağlıyor

Paylaş; başkaları da faydalansın!

Açılım dediler, türlüsünü çıkardılar, Kürt açılımını kendilerine öncelikli yol koydular; anaların gözleri artık yaşarmayacak, babalar yiğitlerinin arkasından gururla; ” Bir oğlum daha olsa yine gönderirim, izin versinler bende seve seve giderim”  demeyecek,  oğulları; babalarını sadece resimlerinden tanımayacak, sokaklarda kahramanlarımızın ardından; “Şehitler ölmez vatan bölünmez” sloganları atılmayacak; bu gelmiş kardeş katli düzenine, bu emperyalist düzenin çıkardığı böl, parçala, yönet oyununa son vereceğiz… dediler.

Evet bunların hepsi oldu,  gözleri yaşarmıyor artık anaların; ama kürt analarının; bu ülkeye nifak tohumu ekenlerin, ülkeyi bölmeye kendilerini adamışların, gerçekleşmeyecek bir hayal uğruna gencecik fidanlarımıza kahpece arkadan vuranların… Çünkü biliyorlar ki; arkalarında ABD nin, AB nin ve bilimum bu ülke topraklarında gözü olanların taşeron müteahhiti Türkiye Cumhuriyeti’ nin başında… o varken başka ne ola ki!

Babalar artık o bilinen lafları söylemiyorlar; ama kürt babalarının; bu ülkeye nifak tohumu ekenlerin, ülkeyi bölmeye kendilerini adamışların, gerçekleşmeyecek bir hayal uğruna gencecik fidanlarımıza kahpece arkadan vuranların… Uyguluyorlar artık, dağa, bebek katilinin emriyle oğul kız demeden neyi var neyi yok gönderiyor, daha fazla Türk kanı aksın diye topraklar üzerine. Ve artık çekinmiyorlar ideallerini açık açık söylemekten. Çünkü biliyorlar ki; arkalarında ABD nin, AB nin ve bilimum bu ülke topraklarında gözü olanların taşeron müteahhiti Türkiye Cumhuriyeti’ nin başında… o varken başka ne ola ki!

O çocuklarda artık fotograflardan tanımıyorlar babalarını; kahraman safsatası uydurulmuş babalarının saçma idealleri uğruna onlarda heryer de taş atıyorlar askere, polise, öğretmene, şantiye  mühendisine, doktora, hemşireye… her kim ki Türk ola ona… Çünkü biliyorlar ki; arkalarında ABD nin, AB nin ve bilimum bu ülke topraklarında gözü olan ülkelerin taşeron müteahhit abileri var Türkiye Cumhuriyeti’ nin başında… o varken başka ne ola ki!

ABD nin, AB nin ve bilimum bu ülke topraklarında gözü olan ülkelerin Taşeron müteaahiti malzemeden çalmasını iyi biliyor, bir punduna getirip götürüveriyor hemen, çaldığı malzemelerle; sözde çocuğunu okula gönder kampanyası adı altında çocuk başına para (  örgüte para lazım ), doğan her çocuğa para ( daha fazla onlardan lazım, gün gelirde hani azınlık haklarından bahsedilmesin diye, ola ki olamadı militan lazım, dağdaki ağalara cariye lazım ), giyim, yiyecek, yakacak, beyaz eşya yardımı ( lojistik destek ), İsrail’ e de sözde bir kafa tutma ( silah yardımı da tamam ), su parasız, elektrik bedava, bedava yaşıyorlar bedava, şimdi kaldı bir tek sahip olmaları gereken federe medere bir vatan, müteaahii ağaları var arkalarında… O varken başka ne ola ki!

Televizyonlarda, gazetelerde, internet sayfalarında yok artık öyle eskisi gibi şehit haberleri, atılan sloganlar, hatta bilmiyorsun da kaç tane vatan evladımızın kanı aktı bu topraklar üzerine bu ana kadar… Çünkü RTÜK yasak koydu, yok öyle göz yaşı haberi, sloganlar, spikerlerden acıklı ses tonlarıyla içlerinde halen daha vatan sevgisi taşıyanların bilinç altına yerleşen nefret uyandıran, kurtuluş savaşını hatırlatan tablolar… Çünkü kurtları, kuzu postunda hapis hayatlarından uyandırmamak lazım…

SEN AÇILDIKÇA ANALARIMIZ AĞLIYOR. BİZ TÜRKLER AĞLIYORUZ.

Allah yolunda öldürülenleri sakın ölüler sanma. Bilakis onlar diridirler, Rableri katında Allah’ın, lütfundan kendilerine verdiği nimetlerin sevincini yaşayarak rızıklandırılmaktadırlar. Arkalarından kendilerine ulaşamayan (henüz şehit olmamış) kimselere de hiçbir korku olmayacağına ve onların üzülmeyeceklerine sevinirler. ( ÂL-İ İMRÂN SÛRESİ )

Bu topraklar biz Türklerin. Çekemeyen defolup gider.

Paylaş; başkaları da faydalansın!

About Ömür OKUR

Elektrik – Elektronik Mühendisiyim.
Türküm Müslümanım Vatanseverim.
Sinema yorumcusuyum.
Bugünü dünün üzerine bir şeyler katmak için yaşıyorum.
Kendi hayatımın yorumcusuyum: Gün içinde benim yaşadığım yada birilerinin yaşadığı olayların bendeki yansımalarını yazıyorum, başkalarının da hayatına bir şeyler katsın diye öğrendiklerimi paylaşıyorum.

Check Also

Ove Adında Bir Adam, A Man Called Ove, Hayata Rövesata Çeken Adam, En Man Som Heter Ove

Hani çevremizde bazı amcalar dedeler görürüz, devlet memurluğundan emekli olmuşlardır ve yılların alışkanlığı ile takım …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *