Ölümcül Deney 5; intikam

Paylaş; başkaları da faydalansın!
İnternet Dolandırıcılığında Yeni Yöntem
X-Ray Çıplaklığı İle Takvim

ölümcül deney 5; intikamYorum: Ülkelerin bir birlerine karşı, muhalif güçlerin ülkelerine karşı, tek seferde en fazla can alabilecek silah teknolojisinden; yani tek atış ile toplu öldürmeye olanak tanıyacak nükleer ya da kimyasal silahlara sahip olması diğer taraf için tehdit unsuru olmakla birlikte, tehdit olarak algılayan taraf da aşağı kalmamak için bu en öldürücü silahlanma yarışmasının içerisine ister istemez girmektedir.

Tarih içerisinde bir sürü iktidar sahibi gücü soykırım yapmakla suçlayan günümüz iktidar sahiplerinin bu tutumunun ne kadar insancıl olduğu bana göre tartışma konusudur.

Deli dana, Domuz gribi, Kuş gribi, Ebola, Kırım Kongo kanamalı ateşi size de biraz tanıdık geliyor mu?

Genom projesi yöneticilerinden Craig Venter adlı genetik bilimci bir röportajında; “laboratuarlarda öyle virüsler üretildi ki, yanlışlık ile dışarı sızmaları halinde tüm insanlığın sonu gelir, fakat genlerine yapılan müdahaleler ile şimdilik bunun önüne geçilmiştir” demişti. Bu, açıkçası bana göre diğer uluslar için bir tehdittir. Genlere müdahale edebiliyoruz, öyle bir müdahale ederiz ki bizim ulusumuzdan olanlar ayakta kalır, diğer hepiniz ölürsünüz. Aman ha!

İşte bunlar laboratuarda üretilmiş ilk denek virüslerden, yakın zaman olduğundan kaç kişinin öldüğü ile ilgili haberler beyninizde canlanacaktır. Denemeler devam ediyor, çağımızın silahı bu, biyolojik savaşçılar, yorulmazlar, programlandığı gibi iş görürler, programlarının dışında zarar vermezler, o bölgede soykırım yapılmışsa da nükleer ya da kimyasal silahlarda ki gibi gelecek birkaç kuşağa aktarılacak etki diğer anti virüsler ile ortadan kaldırılabilir.

Laboratuarda meydana gelen kaza neticesinde, üretilen bir virüsün ortam dışına kaçmasının ölümcül etkisini, bu etkiyi ortadan kaldıracak yapının işleyişini, insanların yaşamak için ne mücadelelere girdiğini, beklenmeyen bu olayın üstesinden gelebilmek için laboratuarın da her şeye rağmen var gücü ile çalışmaya ve para kazanmaya devam ettiğini izleyeceğiniz bu filmde izleyenler Hollwood’un ülkesi ABD’nin neler yapabileceği şeklindeki gücünü tehditvari olarak empoze etmeye çalıştığını da söyleyebilirim.

Artık nerede ise yılda bir oynayan dizi haline gelmiş filmde, insanlar ile zombiler arasındaki mücadele dozunu artırarak devam ediyor…

Benim Puannım: 7 / 10

IMDB Puanı: 5.9/10

Yapım: 2012 – ABD,

Tür: Aksiyon, Gerilim, Korku

Süre: 96 dakika

Yönetmen: Paul W.S. Anderson

Oyuncular: Milla Jovovich, Michelle Rodriguez, Sienna Guillory, Oded Fehr, Jason Isaacs

Senaryo: Paul W.S. Anderson

Yapımcı: Paul W.S. Anderson, Don Carmody, Jeremy Bolt

İnternet Dolandırıcılığında Yeni Yöntem
X-Ray Çıplaklığı İle Takvim
Paylaş; başkaları da faydalansın!

Yorum yaz

Kimi Takip Ettiğinize Dikkat Edin
Çernobil, Chernobyl
Bizim İçin Şampiyon, Bold Pilot, Halis Karataş
T-34
Bir İdam Mahkumunun Son Günü, Victor Hugo
Cesur Yeni Dünya, Aldous Huxley
Bir Ömür Nasıl Yaşanır, İlber Ortaylı
Körlük, Jose Saramago
Kaz Dağlarında Kaz Gibi Yolunmak
S-400 Tek Sorunumuzdu, Aldık
Otopark Soygunu
Zam Bombardımanı
Mekong Operasyonu, Operation Mekong
Stockholm
Eerie
Gizli Takıntı, Secret Obsession