Ömür OKUR » Günlük » Ultrasonu Hayvanlarında Çekilsin

Ultrasonu Hayvanlarında Çekilsin

Paylaş; başkaları da faydalansın!

ultrason cihazıDüve, Sığır, Koyun, Keçi… hayvan satım yerlerine getirilen tüm dişi hayvanların veterinerler tarafından ultrasonu çekilsin, eğer bir can taşıyor ise karnında içeriye satış için alınmasın bu hayvanlar, hayvan satıcısının satmasına izin verilmesin, hem dinimizde de bu hayvanların bile bile kurban edilmeleri zaten haram.

Hem içeriye sokulmadı ama dışarıda satmak istiyor diyelim, bu duruma engel olmak için de her bir dişi hayvanın satışında ultrason çıktısı ve gebe değildir kağıdı ile satış yapılmalı, alan da böyle almalı.

Para kazanmak için masum bir canın ölmesine engel olunmalıdır, böylece kurbanlık hayvan ırkının sayısının azaltılmasının önüne geçilerek ülkemize dışarıdan ne olduğu belirsiz hayvanların ithal edilmesine de mani olmuş olunur…

Paylaş; başkaları da faydalansın!

About Ömür OKUR

Elektrik - Elektronik Mühendisiyim. Türküm Müslümanım Vatanseverim. Sinema yorumcusuyum. Bugünü dünün üzerine bir şeyler katmak için yaşıyorum. Kendi hayatımın yorumcusuyum: Gün içinde benim yaşadığım yada birilerinin yaşadığı olayların bendeki yansımalarını yazıyorum, başkalarının da hayatına bir şeyler katsın diye öğrendiklerimi paylaşıyorum.

Check Also

Ya Dışarıdakiler?

Biz şanslılardanız; Allah’a şükürler olsun başımızı soktuğumuz bir damımız var! Lapa lapa yağan kara, bardaktan …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *