Dan Bilzerian Kimdir?

Paylaş; başkaları da faydalansın!

Dan_Bilzeryan

Amerika Birleşik Devletleri borsası olan Wall Street’in eski vurguncularından; dolandırıcı bir babanın ( Paul Bilzerian ) oğludur. 7 Kasım 1980 tarihinde doğmuştur. Babasının mal varlığı üzerine kumarda ( poker ) ve kurduğu victorypoker.com sitesinden kazandığı para ile en pahalısından en hızlı, en lüküs arabalara binen, yatına sexy arkadaşlarını da bindirip; yatı ve sexy arkadaşları ile birlikte açık! denizlerde yüzen, özel jetine sexy arkadaşlarını da hoplatıp; jeti ve sexy arkadaşları ile birlikte uçsuz bucaksız! gökyüzünde uçan, bütün zevk düşkünü arkadaşlarını ağırlamak maksadı ile; çok odalı olimpik havuzlu malikanelerde zevki sefa süren, her türlü içkinin şişesinin dibine, her türden uyuşturucunun dozuna, çevresinde dolaşan bir sürü orospunun malum yerlerine vuran, bulunduğu her ortamın, yaptığı her hareketin fotoğraflarını ve/veya videosunu sanki çok güzel bir halt yapıyormuş gibi internette sosyallik adına paylaşan, sürüsüne de takipçisi bulunan, genç yaşına rağmen iki kere kalp krizi geçirmiş, dünya hayatına düşkün, bir yandan da Holivud’da aktörlük yapan, profesyonel poker oyuncusu ( kumarcı ) dünyalık bir varlıktır.

Kuranı Kerimde bu tür insanlar ile ilgili ayetler şöyle der;

Yunus Suresi

24. Dünya hayatının hâli, ancak gökten indirdiğimiz bir yağmurun hâli gibidir ki, insanların ve hayvanların yedikleri yeryüzü bitkileri onunla yetişip birbirine karışmıştır. Nihayet yeryüzü (o bitkilerle) bütün zinet ve güzelliklerini alıp süslendiği ve sahipleri de onun üzerine (her türlü tasarrufa) kadir olduklarını sandıkları bir sırada, geceleyin veya güpegündüz ansızın ona emrimiz (afetimiz) geliverir de, bunları, sanki dün yerinde hiç yokmuş gibi, kökünden yolunmuş bir hâle getiririz. İşte düşünen bir toplum için, âyetleri böyle ayrı ayrı açıklıyoruz.

Ankebut Suresi

62. Allah, kullarından dilediğine bol verir ve (dilediğine) kısar. Şüphesiz Allah, her şeyi hakkıyla bilendir.

Sebe Suresi

34. Biz, hangi memlekete bir uyarıcı göndermişsek oranın şımarık zenginleri, “Biz, sizinle gönderileni inkâr ediyoruz” demişlerdir.

35. Yine, “Bizim mallarımız ve çocuklarımız daha çoktur. Bize azap edilmeyecektir” demişlerdi.

36. Ey Muhammed, de ki: “Şüphesiz, Rabbim rızkı dilediğine bol verir ve (dilediğine) kısar. Fakat insanların çoğu bilmezler.”

Hz. Muhammed ( S.A.V. ) bir gün Şeytan’a;

– İnsanlara niçin kötülük yaptırıyorsun? diye sormuş

Şeytan;

– Ben kimseye kötülük yaptırmıyorum, Allah ile olan ahdimizde böyle bir şey yok, sadece kendisi için kötü olan bazı şeyleri süsleyerek güzel gösteriyorum demiş, o da güzel gördüğü aslında kötü şeyleri kendisi yapıyor!

Yani anlayacağınız; bazı insanların hayatı işlev görmez bir bilgisayarın, bakınca gözünü alamayacağın güzellikteki duvar kağıdı gibidir; ama gelin görün ki sıra bilgisayar ile iş yapmaya gelince bir işlem dahi yapamazsın.

Dan Bilzeryan’da işte Şeytan’ın günümüzdeki diğer insanlara, her türden bir sürü şatafat ile süsleyerek örnek gösterdiği bir günah abidesidir.

Yani Dan Bilzeryan Şeytanın uşağıdır ve Şeytana hizmet etmektedir.

NOKTA

Şeytanın hileleri

Paylaş; başkaları da faydalansın!

8 Yorum

  1. Avatar laf sokucu 02 May 2014
  2. Avatar mürit 02 May 2014
  3. Avatar adamın biri 15 July 2014
    • Avatar Ömür OKUR 16 July 2014
  4. Avatar madaz 04 August 2014
  5. Avatar peri:) 22 August 2014
    • Avatar Ömür OKUR 22 August 2014
  6. Avatar Elif Merve Filiz 08 February 2018

Yorum yaz

Joker
Nasrettin Hoca Mertebesi Yükseltilen Eşek Hikayesi
Kitty Genovese Sendromu, Seyirci Kalma Etkisi
Kimi Takip Ettiğinize Dikkat Edin
Hayvanlardan Tanrılara Sapiens, İnsan Türünün Kısa Bir Tarihi, Yuval Noah Harari
Bir İdam Mahkumunun Son Günü, Victor Hugo
Cesur Yeni Dünya, Aldous Huxley
Bir Ömür Nasıl Yaşanır, İlber Ortaylı
Enflasyon Nasıl Hesaplanır, 2019 Enflasyon Sepeti
Joker
Susamam
Kaz Dağlarında Kaz Gibi Yolunmak
Çılgınlığın Ötesinde, In the Mouth of Madness
Ölümcül Sular, Crawl
Ritüel, Midsommar
Düşmanların En İyisi, The Best of Enemies