Ömür OKUR » Günlük » Dan Bilzerian Kimdir?

Dan Bilzerian Kimdir?

Paylaş; başkaları da faydalansın!

Dan_Bilzeryan

Amerika Birleşik Devletleri borsası olan Wall Street’in eski vurguncularından; dolandırıcı bir babanın ( Paul Bilzerian ) oğludur. 7 Kasım 1980 tarihinde doğmuştur. Babasının mal varlığı üzerine kumarda ( poker ) ve kurduğu victorypoker.com sitesinden kazandığı para ile en pahalısından en hızlı, en lüküs arabalara binen, yatına sexy arkadaşlarını da bindirip; yatı ve sexy arkadaşları ile birlikte açık! denizlerde yüzen, özel jetine sexy arkadaşlarını da hoplatıp; jeti ve sexy arkadaşları ile birlikte uçsuz bucaksız! gökyüzünde uçan, bütün zevk düşkünü arkadaşlarını ağırlamak maksadı ile; çok odalı olimpik havuzlu malikanelerde zevki sefa süren, her türlü içkinin şişesinin dibine, her türden uyuşturucunun dozuna, çevresinde dolaşan bir sürü orospunun malum yerlerine vuran, bulunduğu her ortamın, yaptığı her hareketin fotoğraflarını ve/veya videosunu sanki çok güzel bir halt yapıyormuş gibi internette sosyallik adına paylaşan, sürüsüne de takipçisi bulunan, genç yaşına rağmen iki kere kalp krizi geçirmiş, dünya hayatına düşkün, bir yandan da Holivud’da aktörlük yapan, profesyonel poker oyuncusu ( kumarcı ) dünyalık bir varlıktır.

Kuranı Kerimde bu tür insanlar ile ilgili ayetler şöyle der;

Yunus Suresi

24. Dünya hayatının hâli, ancak gökten indirdiğimiz bir yağmurun hâli gibidir ki, insanların ve hayvanların yedikleri yeryüzü bitkileri onunla yetişip birbirine karışmıştır. Nihayet yeryüzü (o bitkilerle) bütün zinet ve güzelliklerini alıp süslendiği ve sahipleri de onun üzerine (her türlü tasarrufa) kadir olduklarını sandıkları bir sırada, geceleyin veya güpegündüz ansızın ona emrimiz (afetimiz) geliverir de, bunları, sanki dün yerinde hiç yokmuş gibi, kökünden yolunmuş bir hâle getiririz. İşte düşünen bir toplum için, âyetleri böyle ayrı ayrı açıklıyoruz.

Ankebut Suresi

62. Allah, kullarından dilediğine bol verir ve (dilediğine) kısar. Şüphesiz Allah, her şeyi hakkıyla bilendir.

Sebe Suresi

34. Biz, hangi memlekete bir uyarıcı göndermişsek oranın şımarık zenginleri, “Biz, sizinle gönderileni inkâr ediyoruz” demişlerdir.

35. Yine, “Bizim mallarımız ve çocuklarımız daha çoktur. Bize azap edilmeyecektir” demişlerdi.

36. Ey Muhammed, de ki: “Şüphesiz, Rabbim rızkı dilediğine bol verir ve (dilediğine) kısar. Fakat insanların çoğu bilmezler.”

Hz. Muhammed ( S.A.V. ) bir gün Şeytan’a;

– İnsanlara niçin kötülük yaptırıyorsun? diye sormuş

Şeytan;

– Ben kimseye kötülük yaptırmıyorum, Allah ile olan ahdimizde böyle bir şey yok, sadece kendisi için kötü olan bazı şeyleri süsleyerek güzel gösteriyorum demiş, o da güzel gördüğü aslında kötü şeyleri kendisi yapıyor!

Yani anlayacağınız; bazı insanların hayatı işlev görmez bir bilgisayarın, bakınca gözünü alamayacağın güzellikteki duvar kağıdı gibidir; ama gelin görün ki sıra bilgisayar ile iş yapmaya gelince bir işlem dahi yapamazsın.

Dan Bilzeryan’da işte Şeytan’ın günümüzdeki diğer insanlara, her türden bir sürü şatafat ile süsleyerek örnek gösterdiği bir günah abidesidir.

Yani Dan Bilzeryan Şeytanın uşağıdır ve Şeytana hizmet etmektedir.

NOKTA

Şeytanın hileleri

Paylaş; başkaları da faydalansın!

About Ömür OKUR

Elektrik - Elektronik Mühendisiyim. Türküm Müslümanım Vatanseverim. Sinema yorumcusuyum. Bugünü dünün üzerine bir şeyler katmak için yaşıyorum. Kendi hayatımın yorumcusuyum: Gün içinde benim yaşadığım yada birilerinin yaşadığı olayların bendeki yansımalarını yazıyorum, başkalarının da hayatına bir şeyler katsın diye öğrendiklerimi paylaşıyorum.

Check Also

En Cesur Poz En Cesur Sahne

Güç veya tehlikeli bir işe girişirken kişinin kendinde bulduğu güvene cesaret denir. Kişi eğer cesareti …

7 comments

 1. bu adam siki tuttu o zaman

 2. işin zor dostum

 3. Bu kafayla sizden bir bok olmaz. Metrobüslerde sürünmeye devam çünkü sizin hakkınız bu.

  • Bu yazıda siyasettin S’si bile yoktur.

   Dan Bilzeryan’ın yaptıkları sana doğru gelebilir yada sen de Dan Bilzeryan gibi bir hayat yaşıyorsundur orasını bilemem beni de alakadar etmez. Fakat Dan Bilzeryan’ın hareketleri; kitabı olan ya da olmayan tüm dinlerde Allah’ın elçisi olan peygamberler tarafından yasak kılınmış olan şeylerdir.

   Sadece dinlerde de değil insana doğru yolu göstermeyi amaç edinmiş felsefi akımlarda da Dan Bilzeryan’ın bu hareketlerin kötülüğünden bahsedilmiştir.

   Bu türden hareketler çocukların, gençlerin gelişiminde negatif sapmalar meydana getirdiği için bu tür davranış sergileyenlere de, bu davranış biçiminde bulunan insanları sanki bir melemmiş gibi yayınlayanlara da karşıyım.

 4. tayyip te ozaman şeytanın uşağı oğullarının bu adamdan farkı yok malvarlıgınında 😀

 5. ne kadar zavallısınız.. din cahilleri uyutmak için yazılmış bir kitaptır..

  • 1. her hangi bir kitabı bir şeyler öğrenirim diye okur, her hangi bir filmi bir şeyler öğrenirim diye izler insan; belki siz böyle yapmıyorsunuzdur ama yine de bir seçiciliğiniz vardır.

   Anayasa yapar, yönetmelikler hazırlar, tebliğler yayınlar… uygular, uygulatır…

   Eğer ben Yaratıcının buyruklarını okuduğum, yerine getirdiğim için yani bir dine mensup olduğum için bir zavallı isem, sen; bu yazıyı yazan şahsiyet yaratılan birinin kaidelerine uyduğun, yaratılan birine pirim kazandırdığın için daha zavallısın, dahası çok asıl zavallı sensin!

   2. Kitap indirilmemesine karşın 1000lerce peygamber gönderilmiştir.

   Kendisine kitap verilmiş veya verilmemiş bütün Peygamberlerin görevi; insanların zavallı olmamasını, gözü açık olmasını öğütleyerek her şekilde hayatını en iyi idame ettirmelerinin yolunu göstermek olmuştur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *