Işid Kimdir, Bağlantıları, Destekçileri, Faaliyetleri

Paylaş; başkaları da faydalansın!
Hz. Muhammed’in Hayatı, 15. Bölüm
Hz. Muhammed’in Hayatı, 16. Bölüm

ırak şam islam devleti

El Kaide, Boko Haram, IŞİD şu anda en bilinenleri olmak üzere ve diğerleri…

Müslümanlığı dünya üzerinde hâkim kılmak için mücadele ettiklerini iddia ediyorlar ama bu boş laf salatasından başka bir şey değil.

Girdiği yerlerde taş taş üstünde bırakmayan, birkaç soru ile karşısındakini kafir diye yaftalayan, kafirlere yapılan her şey helal diye her türlü çirkinliği insanlar üzerinde tatbik eden bir zümre.

Gerçekte Müslümanlığın M-sine inanıp inanmadıklarını kimse bilmiyor.

Katılımcılarından önde yer alanlarına bakalım; İngiltere vatandaşı, Fransa vatandaşı, Hollanda vatandaşı, Amerika vatandaşı…

Kabe’yi de yıkacağız diye beyanat verecek kadar ileriye gittiler ve buna rağmen kendilerini Hz. Muhammed’in askerleri olarak görüyorlar.

Bu Müslümanlığın yükselişi harekâtı değil,

Bu tamamen Vatikan destekli bir Müslüman temizleme ve karalama operasyonu.

Peki Müslümanlığı karalayarak ellerine ne geçecek.

Dünyaya bir bakalım; Katolikliğin merkez tapınağı Vatikan’da dahil olmak üzere haçlı ülkeler ahlaki bakımdan çöküntü içerisindeler ve en küçük sosyal topluluk olan aileler bu durumun üstesinden gelebilmek için bir çıkar yol arayışına girdiler ve Müslümanlığın içerisine yolculuğa çıktılar bu yolculuk ile birlikte Hristiyanlıktan Müslümanlığa din değiştirenlerin sayısı yıldan yıla arttı.

Vatikan bu tehlikeyi gördü. Dersine iyi çalıştı.

Vatikan tarafından Amerika ve Avrupa üniversitelerinde konusunun uzmanlarına araştırma tezi olarak çalışmalar yaptırıldı.

Vatikan’ın yaptırdığı çalışmanın konusu; Müslüman ülkeler nasıl yenilebilir, Müslüman ülkelerde haçlı bayrak nasıl dalgalandırılır, Müslümanlığa katılım nasıl engellenebilir, Müslümanlık dünya üzerinden nasıl silinebilir, Kuranı Kerimde kendi çıkarlarına hangi ayetler hizmet edebilir, çok önem verilen Hz. Muhammed’in hadisleri nasıl kendi çıkarlarına kullanılabilir… Gibi başlıklardan oluşuyordu ve çalışmaların geri dönüşü ile birlikte Vatikan eşi benzeri bulunmaz bir kaynağa sahip oldu.

Artık sıra Vatikan ile haçlı ülke liderlerinin ve strateji uzmanlarının beyin fırtınasındaydı. Aylar süren tartışmaların ardından kararlar alternatifleri ile birlikte alındı. Kararların uygulanma süresi dar bir zamanı kapsamamaktaydı, 100 yıllık bir hedef konuldu 100 yıllık imha planı ve sistematik olarak uygulanmaya başlandı.

Vatikan desteğinde bir araya gelmiş haçlı ülkeleri bir araya gelerek önce Arabistanlı Lawrence gibi ajanları Müslümanlık ve Müslüman coğrafyası ile ilgili her türlü bilgi ile donatarak modern zaman akıncıları oluşturdular.

Modern zaman haçlı akıncıları Sünni nedir biliyor, Şii nedir biliyor, hangi mezhep nedir, mezhepler arasındaki nüanslar nelerdir biliyor, İslamiyet’i ta cahiliye devrinden bugüne tüm aşamalarını biliyor, Hz. Muhammed’i, 4 halifeyi, 4 halife sonrası dönemi biliyor, o bölgede konuşulan ne kadar dil varsa lehçeleri ile biliyor, görev coğrafyasının insanı gibi giyiniyor…

Yani o bölgedeki insandan hiçbir farkları yok.

O bölge insanları, yani Müslüman coğrafyasının insanları ise sahip oldukları değerin bir nebze olsun farkında değiller.

Ve Modern zaman haçlı akıncılarını coğrafyalarının adamına dönüştükten sonra, görevlerini ifa edebilmeleri için her neye ihtiyaçları varsa sahip olma ve kullanma yetkisi ile gözlerini diktikleri ve tarih boyu zaten karmaşadan uzak kalamamış, haçlıların sahip olma hayallerini hiç bırakmadıkları mevcut Müslüman coğrafyalara gönderdiler.

Modern zaman haçlı akıncıları şeytanın güncel zamanımızda insanlara kötülük yaptırma malzemesi olarak kullandığı; hak etmediği halde kişiye makam, kişi zayıf olduğu halde silahla desteğiyle abartılmış güç, hal durumu itibari ile hiç göremeyeceği kadar fazla para, istediği kadınla sex gibi süslü vaatler ile o bölgede baltaya sap olamamış cahillerin gözlerini boyayarak kendi saflarına kattılar ve kendilerine hizmet eden büyük bir sistem ordusu oluşturdular.

Bu ordunun sözde cihat savaşçılarının silahları dini müzikler eşliğinde tozu dumana katarak ve karşısındaki kim bakmadan hunharca ölüm saçıyor, ele geçirdiği kadınlara kızlara çığlıklar attırarak sıra ile defalarca tecavüz ediyor, öldürüyor, erkekleri infaz ediyor kellesini koparıp top gibi oynuyorlar, bunların hepsini de kameraya çekip internet sosyal paylaşım ortamlarında utanmadan yayınlıyorlar.

Modern zaman haçlı akıncılarının tek amaçları vardı Müslümanlığı tüm dünyaya kötü kaka çirkin göstermek ve diğer insanların Müslümanlığa daha fazla katılıma engel olmak.

Başarıyorlar mı?

Bence; evet başarılı da oluyorlar!

Bu savaş yüz yıllardır süre gelen Müslümanlar ile Haçlıların savaşı ama ne yazık ki şimdilerde haçlılar Müslümanın kanını değil cahil Müslümanlar Müslümanın kanını akıtıyor.

Müslüman coğrafyalarda oynanan oyunları daha iyi anlayabilmeniz için Arabistanlı Lawrence filmini izlemenizi tavsiye ederim.

arabistanlı lawrence afiş

Hz. Muhammed’in Hayatı, 15. Bölüm
Hz. Muhammed’in Hayatı, 16. Bölüm
Paylaş; başkaları da faydalansın!

Yorum yaz

evlilik
Hz. Muhammed’in Evlilik İle İlgili Nasihatleri
dua
Hz. Muhammed Nasıl Dua Ederdi
barış
Hz. Muhammed ve İslamda Şiddet
Hz. Muhammed'in hayatı
BBC, Hz. Muhammed’in Hayatı, The Life of Muhammed, 3, Holy Peace, Kutsal Barış
Mustafa Kemal Atatürk Olmasaydı Olmazdı
Atatürk ve Çocuk Doğum Günü Posteri
Atatürk ve Eğitim, Sıradışı Öğretmen Ahmet Naç
Anıtkabir’de Atatürk’ümüzün Ruhuna Dua Ettik
Kimi Takip Ettiğinize Dikkat Edin
Çernobil, Chernobyl
Bizim İçin Şampiyon, Bold Pilot, Halis Karataş
T-34
Oyuncak Hikayesi 4, Toy Story 4
İstila Altında, Captive State
Çernobil, Chernobyl
Bizim İçin Şampiyon, Bold Pilot, Halis Karataş
Kimi Takip Ettiğinize Dikkat Edin
Neden Açıklanan Ekonomik Önlemlere İnanmıyorum?
Devletin Malı Deniz Yemeyen Başkan Keriz
Türkiye Ekonomisi Nasıl Kurtulur
Bir İdam Mahkumunun Son Günü, Victor Hugo
Cesur Yeni Dünya, Aldous Huxley
Bir Ömür Nasıl Yaşanır, İlber Ortaylı
Körlük, Jose Saramago