Açlık Oyunları 3: Alaycı Kuş Bölüm 1

Paylaş; başkaları da faydalansın!
Survivor Turabi'nin Hareketinden Alınacak Ders
Allah De Ötesini Bırak 2

açlık oyunları, alaycı kuş, bölüm 1Bu filmin kitap serisini okuyarak filmi izleyen arkadaşlar kitabın filmin kat kat üzerinde olduğunu, filmin kitabın lezzetine yaklaşamadığını söylüyorlar.

Ben serinin ilk iki filmini izledikten sonra üçüncüyü okuyayım dedim. Üçüncü filmden önce bir spoiler yayınlarım:) Ama yok, bir türlü ilk iki filmden sonra üçüncü film kitaptan canlanamadı beynimde. Demek ki dedim arkadaşlar haklılar.

Zaten genelde de öyledir. Kitabı okuyan kişinin imkanları sınırsızdır – bir bütçesi yoktur mesela, sahneleri gerçekleştirmesi için teknolojiye o kadar ihtiyaç duymaz; gerekli olan tüm teknoloji kendi beyninin kapasitesidir, kitaptaki karakterler okuyucunun hayal gücüne göre şekillenir, aksiyon sahnelerinin efektleri okuyan kişinin hayal gücünün büyüklüğü ölçüsünde şaşalıdır… ama bir film para, senarist, yönetmen, oyuncu, terzi, makyöz, efekt uzmanı, kamera kameraman, ses düzenleyicisi, sahne… bir sürü şeye ihtiyaç duyar, ihtiyaç duyulan her şeyinde uyumuna…

İlk iki filmden sonra izlediğim bu filmde de yine aynı hazzı aldım.

Diktatör yönetimlerde hayat mücadelesini sürdürmeye çalışan insanlar, kendi içlerinden çıkarak yönetime karşı dimdik duran cesur birisinin önderliğinde, özgürlüklerini elde etme yolunda kendilerinden hiç beklenmeyecek kahramanlıklara imza atabilirler. Yeter ki yol göstericisi olarak belirledikleri önderleri olan kişi ne yaptığından emin olsun!

Eğer önder olarak yanlış birisi seçilir ise; bu durum için atalarımız zaten söylemişler söyleyeceklerini;”rehberi karga olanın burnu boktan kurtulmaz.”

Mustafa Kemal Atatürk geldi aklıma bu film serisini izlerken; Osmanlı İmparatorluğu’nun varisleri Mondros Mütarekesi gibi koskoca İmparatorluğu oldu bitti ile parçalanmasına sebep olan bir anlaşma imzalamışken Mustafa Kemal kendi hayatını hiçe sayarak anlaşmayı kabul etmemiş, İmparatorluğun yok olmaması için içerideki vatanseverler ile birlikte ölüm kalım mücadelesine girerek İmparatorluğun en zayıf düşürüldüğü yok oldu noktasında Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmayı başarmıştır.

Benim Puanım: 8 / 10

IMDB Puanı: 6,9 / 10

Sinemalar.com Puanı: 7,5 / 10

Vizyon Tarihi: 21 Kasım 2014

Yapımı : 2014 – ABD

Tür : Aksiyon , Dram , Macera

Süre: 125 Dak.

Yönetmen : Francis Lawrence

Oyuncular : Jennifer Lawrence , Josh Hutcherson , Robert Knepper , Julianne Moore , Elizabeth Banks

Senaryo : Suzanne Collins , Danny Strong

Yapımcı : Nina Jacobson , Jon Kilik

Survivor Turabi'nin Hareketinden Alınacak Ders
Allah De Ötesini Bırak 2
Paylaş; başkaları da faydalansın!

2 Yorum

  1. Avatar Aira 27 October 2016
  2. Avatar useful source 26 February 2018

Yorum yaz

Kimi Takip Ettiğinize Dikkat Edin
Çernobil, Chernobyl
Bizim İçin Şampiyon, Bold Pilot, Halis Karataş
T-34
Bir İdam Mahkumunun Son Günü, Victor Hugo
Cesur Yeni Dünya, Aldous Huxley
Bir Ömür Nasıl Yaşanır, İlber Ortaylı
Körlük, Jose Saramago
S-400 Tek Sorunumuzdu, Aldık
Otopark Soygunu
Zam Bombardımanı
Kimi Takip Ettiğinize Dikkat Edin
Melek, El Angel
Alita, Savaş Meleği, Battle Angel
Hayvan Mezarlığı, Pet Sematary
Kraliçenin Corgisi, The Queen’s Corgi