Tecavüze Uğrayan Kızın Mektubu

Paylaş; başkaları da faydalansın!
Çanakkale Kahramanları İçin Oyna Beşiktaş
Umut Etmemiştik, İnanmıştık Beşiktaş

man rape girl

BENİ AŞAĞILAMAYIN

‘Küçük, hasta ve zayıf bir kızım’

“Hakim amca ben yaşadıklarımı karakolda ve mahkemenizde yanınızdaki insanlardan utandığım için bir de polisler ve siz bana inanmıyor gibi davrandığınız alay ettiğiniz için anlatamıyorum. Lütfen bundan sonra bana bu olayları hatırlatmayın size her şeyi yazarak anlatıyorum. Ne siz ne başkası benim yaşadığımı başına gelmeyince anlayamaz benimle dalga geçer gibi konuşuluyor, ben suçlanıyorum. Ben 15 yaşında 38 kilo bir kızım, daha çocuk gibiyim. Benim zayıf halim mi cesaret verdi. Ayrıca benim gücüm bu adama yetmez ki (lokantacı H.Ç’den bahsediyor) karşı koyup onu güreşte yeneyim. Benden ifade alan polisler de siz de beni suçladınız. Neden karşı koymadın diye azarlayıp adamı haklı buldunuz. Ben daha kaç kez diyeceğim o gün hastaydım, hasta olmasam da bu adam benim üç katım. Kilosu ve gücü var. Bir erkekle benim gücümü nasıl bir tutuyorsunuz bana inanmadığınızı söylüyorsunuz. Size kendimi nasıl inandırayım bana bu adam tecavüz etti. Ben başkasının adını neden vermiyorum bana tecavüzü bu adam yaptı…”

‘Beni korkutursanız olanları anlatamam’

“Siz benim yaşadıklarımı yaşamadınız. Bir de beni yetişkin kadın gibi davranmaya zorluyorsunuz. Şunu anlayın ben daha çocuğum, yaşıtlarımdan daha küçük ve daha zayıfım. Beni dinlerken gözlerimin içine bakar, azarlar, aşağılar korkutursanız ben olayları da anlatamam. Hem polisler hem siz benim ifademi almaya başlar başlamaz bakışlarınız ve tavırlarınızla öyle sindirdiniz ki bir şey anlatmak istemedim. İfade vermek istemedim. Bu yüzden bana böyle yaklaştığınız müddetçe ben hem korkumdan hem de azarlanmaktan ifade vermeyeceğim, yaşadığım şeyi içime atıp kendimi öldüreceğim. Sizler ve insanlar beni aşağılıyor. Herkes erkekleri haklı görüyor onların yaptığı her şey doğru. Onlar tecavüz ediyor, haklı oluyor.”

‘Erkeklerden tiksiniyorum Onlara bir şey olmuyor’

Sizden ricam benim gibi ufak tefek ve zayıf hatta hasta bir kız çocuğu bulun. Onun iki elini tek elinizde zapt edin. Ona gücünüz yeter siz de erkek olduğunuz için herhalde bana karşı ön yargılısınız gibi. Ayrıca gerek bu olay gerek bahsettiğim diğer tecavüz olayı nedeniyle eskisi gibi değilim. Hayattan bezdim, insanlardan tiksiniyorum, erkeklerden korkuyorum. Her erkeğin tecavüz edeceğini sanıyorum. Tek istediğim şey ölüp erkeklerden kurtulmak. Artık gördüm ki erkeğin yaptığı haklı ve yaptığı yanına kar kalıyor. Bu demek ki bana kim tecavüz ederse etsin yanına kar kalıyor. Ben de karakola mahkemeye gelip rezil oluyorum. Bundan sonra ne polise ne mahkemelere güveniyorum. Para bulup silah alarak kendimi de bana tecavüz edenleri de vurup kurtulacağım. Hakimsiniz ama bana bir daha bağırmayın beni azarlamayın beni yargılamayın. İnanırsınız inanmazsınız ben yaşadıklarımı anlattım. Her şeyi Allaha bırakıyorum o bana acısın kimseye artık güvenmiyorum. Bir daha bana soru sormayın ne karar verecekseniz verin adalete umudum da güvenim de yok artık. Sizi adalet ve vicdanınızla baş başa bırakıyorum.”

Çanakkale Kahramanları İçin Oyna Beşiktaş
Umut Etmemiştik, İnanmıştık Beşiktaş
Paylaş; başkaları da faydalansın!

Yorum yaz

evlilik
Hz. Muhammed’in Evlilik İle İlgili Nasihatleri
dua
Hz. Muhammed Nasıl Dua Ederdi
barış
Hz. Muhammed ve İslamda Şiddet
Hz. Muhammed'in hayatı
BBC, Hz. Muhammed’in Hayatı, The Life of Muhammed, 3, Holy Peace, Kutsal Barış
Mustafa Kemal Atatürk Olmasaydı Olmazdı
Atatürk ve Çocuk Doğum Günü Posteri
Atatürk ve Eğitim, Sıradışı Öğretmen Ahmet Naç
Anıtkabir’de Atatürk’ümüzün Ruhuna Dua Ettik
Kimi Takip Ettiğinize Dikkat Edin
Çernobil, Chernobyl
Bizim İçin Şampiyon, Bold Pilot, Halis Karataş
T-34
Oyuncak Hikayesi 4, Toy Story 4
İstila Altında, Captive State
Çernobil, Chernobyl
Bizim İçin Şampiyon, Bold Pilot, Halis Karataş
Kimi Takip Ettiğinize Dikkat Edin
Neden Açıklanan Ekonomik Önlemlere İnanmıyorum?
Devletin Malı Deniz Yemeyen Başkan Keriz
Türkiye Ekonomisi Nasıl Kurtulur
Bir İdam Mahkumunun Son Günü, Victor Hugo
Cesur Yeni Dünya, Aldous Huxley
Bir Ömür Nasıl Yaşanır, İlber Ortaylı
Körlük, Jose Saramago