Tecavüze Uğrayan Kızın Mektubu

Paylaş; başkaları da faydalansın!

man rape girl

BENİ AŞAĞILAMAYIN

‘Küçük, hasta ve zayıf bir kızım’

“Hakim amca ben yaşadıklarımı karakolda ve mahkemenizde yanınızdaki insanlardan utandığım için bir de polisler ve siz bana inanmıyor gibi davrandığınız alay ettiğiniz için anlatamıyorum. Lütfen bundan sonra bana bu olayları hatırlatmayın size her şeyi yazarak anlatıyorum. Ne siz ne başkası benim yaşadığımı başına gelmeyince anlayamaz benimle dalga geçer gibi konuşuluyor, ben suçlanıyorum. Ben 15 yaşında 38 kilo bir kızım, daha çocuk gibiyim. Benim zayıf halim mi cesaret verdi. Ayrıca benim gücüm bu adama yetmez ki (lokantacı H.Ç’den bahsediyor) karşı koyup onu güreşte yeneyim. Benden ifade alan polisler de siz de beni suçladınız. Neden karşı koymadın diye azarlayıp adamı haklı buldunuz. Ben daha kaç kez diyeceğim o gün hastaydım, hasta olmasam da bu adam benim üç katım. Kilosu ve gücü var. Bir erkekle benim gücümü nasıl bir tutuyorsunuz bana inanmadığınızı söylüyorsunuz. Size kendimi nasıl inandırayım bana bu adam tecavüz etti. Ben başkasının adını neden vermiyorum bana tecavüzü bu adam yaptı…”

‘Beni korkutursanız olanları anlatamam’

“Siz benim yaşadıklarımı yaşamadınız. Bir de beni yetişkin kadın gibi davranmaya zorluyorsunuz. Şunu anlayın ben daha çocuğum, yaşıtlarımdan daha küçük ve daha zayıfım. Beni dinlerken gözlerimin içine bakar, azarlar, aşağılar korkutursanız ben olayları da anlatamam. Hem polisler hem siz benim ifademi almaya başlar başlamaz bakışlarınız ve tavırlarınızla öyle sindirdiniz ki bir şey anlatmak istemedim. İfade vermek istemedim. Bu yüzden bana böyle yaklaştığınız müddetçe ben hem korkumdan hem de azarlanmaktan ifade vermeyeceğim, yaşadığım şeyi içime atıp kendimi öldüreceğim. Sizler ve insanlar beni aşağılıyor. Herkes erkekleri haklı görüyor onların yaptığı her şey doğru. Onlar tecavüz ediyor, haklı oluyor.”

‘Erkeklerden tiksiniyorum Onlara bir şey olmuyor’

Sizden ricam benim gibi ufak tefek ve zayıf hatta hasta bir kız çocuğu bulun. Onun iki elini tek elinizde zapt edin. Ona gücünüz yeter siz de erkek olduğunuz için herhalde bana karşı ön yargılısınız gibi. Ayrıca gerek bu olay gerek bahsettiğim diğer tecavüz olayı nedeniyle eskisi gibi değilim. Hayattan bezdim, insanlardan tiksiniyorum, erkeklerden korkuyorum. Her erkeğin tecavüz edeceğini sanıyorum. Tek istediğim şey ölüp erkeklerden kurtulmak. Artık gördüm ki erkeğin yaptığı haklı ve yaptığı yanına kar kalıyor. Bu demek ki bana kim tecavüz ederse etsin yanına kar kalıyor. Ben de karakola mahkemeye gelip rezil oluyorum. Bundan sonra ne polise ne mahkemelere güveniyorum. Para bulup silah alarak kendimi de bana tecavüz edenleri de vurup kurtulacağım. Hakimsiniz ama bana bir daha bağırmayın beni azarlamayın beni yargılamayın. İnanırsınız inanmazsınız ben yaşadıklarımı anlattım. Her şeyi Allaha bırakıyorum o bana acısın kimseye artık güvenmiyorum. Bir daha bana soru sormayın ne karar verecekseniz verin adalete umudum da güvenim de yok artık. Sizi adalet ve vicdanınızla baş başa bırakıyorum.”

Paylaş; başkaları da faydalansın!

Yorum yaz

evlilik
Hz. Muhammed’in Evlilik İle İlgili Nasihatleri
dua
Hz. Muhammed Nasıl Dua Ederdi
barış
Hz. Muhammed ve İslamda Şiddet
Hz. Muhammed'in hayatı
BBC, Hz. Muhammed’in Hayatı, The Life of Muhammed, 3, Holy Peace, Kutsal Barış
Anıtkabir’de Atatürk’ümüzün Ruhuna Dua Ettik
Gazi Mustafa Kemal Atatürk, İlber Ortaylı
Türkiye Cumhuriyeti İlelebet Payidar Kalacaktır
Atatürk Tarafından Kurulan Fabrikalar, Kurumlar ve Kuruluşlar
İndirim Kelimesine Tav Olmak AMA?
Sözlü Dövüş Sanatı, Tongue Fu, Sam Horn
Fahrenheit 451
John Doe: Adalet, John Doe: Vigilante
Genç Titanlar Filmi, Teen Titans Go! To the Movies
A-X-L
Geceyarısı Ekspresi, Midnight Express
Alfa Kurt, Alpha
İndirim Kelimesine Tav Olmak AMA?
İsmet İnönü Döneminde Yapılanlar, Yiğidi Öldür Hakkını Yeme
McKinsey Ve Türkiye Gerçeği
Onlar, harcadıklarında ne israf ne de cimrilik edenlerdir. Onların harcamaları, bu ikisi arası dengeli bir harcamadır.
Mustafa Kemal, Yılmaz Özdil
Sözlü Dövüş Sanatı, Tongue Fu, Sam Horn
Kabil, Jose Saramago
Gazi Mustafa Kemal Atatürk, İlber Ortaylı