2017 Elektrik Piyasası Kesme Bağlama Bedelleri

Paylaş; başkaları da faydalansın!

Paylaş; başkaları da faydalansın!
Tags:
Avatar

Ömür OKUR

Elektrik - Elektronik Mühendisiyim. Türküm Müslümanım Vatanseverim. Sinema yorumcusuyum. Bugünü dünün üzerine bir şeyler katmak için yaşıyorum. Kendi hayatımın yorumcusuyum: Gün içinde benim yaşadığım yada birilerinin yaşadığı olayların bendeki yansımalarını yazıyorum, başkalarının da hayatına bir şeyler katsın diye öğrendiklerimi paylaşıyorum.

Blog Comments
Avatar

KİRACISI OLDUĞUM EVİN ELEKTRİK FATURASINI ÖDEMEYİ UNUTTUĞUM İÇİN ELEKTRİĞİM KESİLDİ.
KESİNTİNİN OLDUĞU GÜN TOPLAMDA 3 FATURAMI 227 TL ÖDEDİM VE AKŞAM OLDUĞU İÇİN ELEKTRİĞİMİ AÇTIM.
10-15 GEÇTİKTEN SONRA ELEKTRİĞİM TEKRAR KESİLDİ DİCLE EDAŞ PERAKENDE YE GİTTİM BORCUM OLMAMASINA RAĞMEN ENERJİMİN KESİLDİĞİNİ SÖYLEDİM.
BANA ELEKTRİK FATURAMI GEÇ ÖDEDİĞİM İÇİN BORCUMUN İKİ KATI KADAR PARA ÖDEMEM GEREKTİĞİ SÖYLENDİ.
NEDENİNİ SORUNCA BORCUMU ÖDEMEDİĞİM İÇİN CEZA OLARAK ESKİ BORCUMUN İKİ KATINI ÖDEMEM GEREKTİĞİ SÖYLENDİ.
TAMAM DEDİM ONU YATIRACAĞIM.
BU DEFA DA CEZAYI GEÇ ÖDEDİĞİM İÇİN TEKRAR CEZA KESİLMİŞ VE 227 TL YE ARTI 100 TL DE CEZAYI YAPTIRMADIĞIM İÇİN CEZA YEMİŞİM.(YANİ CEZANIN CEZASI DA 100 TL).
227 TL BORCUMU YATIRMIŞTIM ZATEN ARTI OLARAK 227 TL CEZA ARTI 100 TL DE CEZANIN CEZASI TOPLAMDA 327 TL CEZA ÖDEDİM.
227 TL YERİNE 554 TL ÖDEDİM BU NASIL BİR İŞLEYİŞ ANLAMADIM.
İLGİLENİP BU SOYGUNA DUR DERSENİZ SEVİNİRİM.
İYİ ÇAŞILMLAR

Avatar

Ömer bey;

Elektrik faturalarının son ödeme tarihi geçtiği andan itibaren 6183 sayılı kanunda belirtilen oranda gecikme faizi uygulanır. Güncel oran %1,4 tür. Hiç bir firma geç ödedin borcunun iki katı kadar ödeyeceksin diyemez.

Sizin durumunuzda olabilecek tek şey sizin Dağıtım şirketinin dışında elektriği açıp kullanmanızdır bu usulsüz enerji kullanmaya girer ki; burada şirket güncel kesme açma ücretinin 5 katını isteyebilir.

Ama kayıp kaçak oranı bakımından Türkiye’nin en yüksek oranlarına sahip dağıtım bölgelerinden olan Dicle bölgesinin aboneliğini yaptırmış olan ve sayaçtan ölçüm sağlatan sizin gibi bir müşteriye böyle bir tutum sergilemesi eşitlik ilkesi ile ne kadar uygun olduğu tartışmaya açıktır.

Eğer dediğiniz şekilde sizden iki kere para alındıysa ve bunu dekontlarla ispatlayabiliyorsanız Tüketici Hakem heyetine başvurmanızı öneririm.

Avatar

ömür bey siz ve değerli kardeşlerimize DEMOKRASİ ŞEHİDİMİZ SÜMER DENİZ ile ilgili bir anımı yazmak istedim. şehit sümer deniz benim en yakın arkadaşım kardeşimdi.2 gün öncesinde bana dediki cenk ben öyle bir şey yapacagım ki ailemi manevi olarak ihya edeceğim onların ahiretini rahat ettireceğim dedi.o gün bende rüyamda r.tayyip erdoğan ı gördüm rüyamda bana onur ve şeref madalyası takıyor du. işyerindeki arkadaşlarıma anlattım güldüler tabiki.15 temmuz günü sümer geldi öğle yemeği yememiştim 5 adet simit getırdi çayla birlikte yedik. bana döndü cenk ben İYİ bır adamım değil mi ? dedi. bende sen kimsenin hakkını yemeyen birisin adamın dibisin dedim. cenk para bizim elimizin kiri der maddiyata hiç ehemmiyet vermez günü birlik yaşardı.15 temmuz günü aradım belki 50 kere ulaşamadım.sabah a doğru hastanede yaralı oldugunu öğrendim.kardeşimizin başında 23 saat bekledik fakat haKKIN RAHMETİNE KAVUŞTU.VEFATININ 3 GÜNÜ RÜYAMDA GÖRDÜM CENNETİN KAPISINDA BEKLİYOR GÜLÜMSÜYOR BANA EL SALLIYORDU O SIRADA FATİH SULTAN MEHMET HAZRETLERİ VE YENİÇERİLER GELDİ SÜMER İ HEP BERABER YOLCU ETTİK ARDINDAN FATİH SULTAN MEHMET E SARILDIM GÜLÜMSEDİ VE SÖYLEDİĞİM CÜMLE PEYGAMBER EFENDİMİZİN (A.S.V) MÜJDELEDİĞİ KUMANDANI GÖRMEK NE BÜYÜK ONUR NE BÜYÜK ŞEREF DEDİM.SÜMER DENİZ LE BÜYÜMEK DOST VE KARDEŞ OLMAK BANA BU DÜNYADAKİ EN BÜYÜK ONUR VE ŞEREF OLDU.RUHU ŞAD MEKANI CENNET OLA AİLESİ NE TEKRAR BAŞSAĞLIĞI DİLER GERİDE KALANLARA YÜCE MEVLADAN SABIR DİLERİM.

Leave a Comment

Joker
Nasrettin Hoca Mertebesi Yükseltilen Eşek Hikayesi
Kitty Genovese Sendromu, Seyirci Kalma Etkisi
Kimi Takip Ettiğinize Dikkat Edin
Hayvanlardan Tanrılara Sapiens, İnsan Türünün Kısa Bir Tarihi, Yuval Noah Harari
Bir İdam Mahkumunun Son Günü, Victor Hugo
Cesur Yeni Dünya, Aldous Huxley
Bir Ömür Nasıl Yaşanır, İlber Ortaylı
Enflasyon Nasıl Hesaplanır, 2019 Enflasyon Sepeti
Joker
Susamam
Kaz Dağlarında Kaz Gibi Yolunmak
Çılgınlığın Ötesinde, In the Mouth of Madness
Ölümcül Sular, Crawl
Ritüel, Midsommar
Düşmanların En İyisi, The Best of Enemies