Reina Saldırısını Gerçekte Kim Yaptı?

  • Home
  • Dini
  • Reina Saldırısını Gerçekte Kim Yaptı?
Paylaş; başkaları da faydalansın!

Reina saldırısında ölenlerin bilgilerini http://www.ruhunaelfatiha.com/?s=reina adresinde bulabilirsiniz…

Işid olabilir, daeş olabilir, pkk olabilir, hizbullah olabilir… başka bir şeyde olabilir, hepside olabilir ama bunlar sadece kılıf; işin daha özüne inmemiz lazım.

Yeni yıla yaklaşırken, Türkiye basınının sözü dinlenen güçlü din alimleri, ünlü cemaatlerin basından yüzü eskimeyen önderleri ve en son ki cuma hutbesinde bile Diyanet İşleri Başkanlığı aynı ağızdan “Müslüman Yeni Yılı Kutlamaz” uyarıları yaptılar. DİKKAT tabir aynen “Müslüman Yeni Yılı Kutlamaz”.

Hadi Müslümanlığın gerçekte ne olduğunu bilen birisi için “Benim dinim bana, senin dinin sana” anlayışı ile aman canım ben kutlamayayım da başka birisi ne halt yaparsa yapsın, her şey Allah ile kul arasında, şeklinde düşünebilir ama din cahili birisi üzerinde bu gibi söylevler çok farklı şekilde etki eder. Çevresindeki insanların da çoğunlukla cahil olacaklarını düşünürsek “Müslüman Yeni Yılı Kutlamaz” sözü cahil için zaman içinde “yeni yılı kutlayanlar Müslüman değildir” haline gelir. Kendisinin, çevresinin, ülkenin içinde bulunduğu kötü şartlar hep bu insanlar yüzündendir… 

Bu konu hakkında okuduğu, dinlediği hep aynıdır. Birisi farklı bir şey söylemeye kalkışırsa onu kabul etmez. Hemen ya kanalı değiştirir ya da okuduğu şeyi bırakır. Çünkü kafasında hep şu yankılanır “yeni yılı kutlayanlar Müslüman değildir.”

Yani yılı kutlayacak olanlara karşı kin dal budak sararak büyür büyür…

Ve bir zaman sonra artık kendisini, hem kendisini hemde çevresinde bulunanları hem de ülkesini kötü durumdan kurtarmak için karşıt görüşteki insanlara kendi çapında cihat başlatır. Diğer taraftan hangi şarttan ne olursa olsun birisinin öldürülmesi şeytana karşı alınmış bir galibiyet gibi gelir. Allah’ın adı kullanılarak Allah’ın yasak ettiği şeyler yapılır…

“Müslüman Yeni Yılı Kutlamaz” fetvası, “yeni yılı kutlayan kafirlere ölüm” sloganına dönüşür ve en ses getirecek yer seçilerek ses getirecek plan yapılır ve ses getirecek bir zamanda uygulamaya geçilir.

Müslümanlığın, “canlı öldürmeye karşı bir din” olduğunu bu kişi veya kişilere kimse söylememiştir. Söylese dahi söyleyen istisna diye bu insanları hedefe koyar. Müslümanlık böyle zalim görünsün ki, Müslümanlığın itibarı yerlere serilsin ki din alimleri daha fazla kanalda gazetede kendilerine daha yüksek paralara yer bulabilsinler. Daha fazla insan gelsin kendilerini överek arkasında herkesin bildiği saçma sorularla egolarını şişirsinler…

Canlı öldüren suçludur ama canlıyı öldürmeye sevk eden öğretilerin ve bu öğretilerin sahiplerinin de her açıdan değerlendirilmesi lazımdır.

Allah boşu boşuna cehennemin kapılarından birisini, dini bilip de bildiğini doğru anlatmayanlara açmıyor!

Aşağıdaki yazıyı okumanızı şiddetle tavsiye diyorum…

İslam’da Savaş Hukuku Prensipleri

Paylaş; başkaları da faydalansın!
Tags:
Avatar

Ömür OKUR

Elektrik - Elektronik Mühendisiyim. Türküm Müslümanım Vatanseverim. Sinema yorumcusuyum. Bugünü dünün üzerine bir şeyler katmak için yaşıyorum. Kendi hayatımın yorumcusuyum: Gün içinde benim yaşadığım yada birilerinin yaşadığı olayların bendeki yansımalarını yazıyorum, başkalarının da hayatına bir şeyler katsın diye öğrendiklerimi paylaşıyorum.

Leave a Comment

Joker
Nasrettin Hoca Mertebesi Yükseltilen Eşek Hikayesi
Kitty Genovese Sendromu, Seyirci Kalma Etkisi
Kimi Takip Ettiğinize Dikkat Edin
Hayvanlardan Tanrılara Sapiens, İnsan Türünün Kısa Bir Tarihi, Yuval Noah Harari
Bir İdam Mahkumunun Son Günü, Victor Hugo
Cesur Yeni Dünya, Aldous Huxley
Bir Ömür Nasıl Yaşanır, İlber Ortaylı
Enflasyon Nasıl Hesaplanır, 2019 Enflasyon Sepeti
Joker
Susamam
Kaz Dağlarında Kaz Gibi Yolunmak
Çılgınlığın Ötesinde, In the Mouth of Madness
Ölümcül Sular, Crawl
Ritüel, Midsommar
Düşmanların En İyisi, The Best of Enemies