Reina Saldırısını Gerçekte Kim Yaptı?

Paylaş; başkaları da faydalansın!

Reina saldırısında ölenlerin bilgilerini http://www.ruhunaelfatiha.com/?s=reina adresinde bulabilirsiniz…

Işid olabilir, daeş olabilir, pkk olabilir, hizbullah olabilir… başka bir şeyde olabilir, hepside olabilir ama bunlar sadece kılıf; işin daha özüne inmemiz lazım.

Yeni yıla yaklaşırken, Türkiye basınının sözü dinlenen güçlü din alimleri, ünlü cemaatlerin basından yüzü eskimeyen önderleri ve en son ki cuma hutbesinde bile Diyanet İşleri Başkanlığı aynı ağızdan “Müslüman Yeni Yılı Kutlamaz” uyarıları yaptılar. DİKKAT tabir aynen “Müslüman Yeni Yılı Kutlamaz”.

Hadi Müslümanlığın gerçekte ne olduğunu bilen birisi için “Benim dinim bana, senin dinin sana” anlayışı ile aman canım ben kutlamayayım da başka birisi ne halt yaparsa yapsın, her şey Allah ile kul arasında, şeklinde düşünebilir ama din cahili birisi üzerinde bu gibi söylevler çok farklı şekilde etki eder. Çevresindeki insanların da çoğunlukla cahil olacaklarını düşünürsek “Müslüman Yeni Yılı Kutlamaz” sözü cahil için zaman içinde “yeni yılı kutlayanlar Müslüman değildir” haline gelir. Kendisinin, çevresinin, ülkenin içinde bulunduğu kötü şartlar hep bu insanlar yüzündendir… 

Bu konu hakkında okuduğu, dinlediği hep aynıdır. Birisi farklı bir şey söylemeye kalkışırsa onu kabul etmez. Hemen ya kanalı değiştirir ya da okuduğu şeyi bırakır. Çünkü kafasında hep şu yankılanır “yeni yılı kutlayanlar Müslüman değildir.”

Yani yılı kutlayacak olanlara karşı kin dal budak sararak büyür büyür…

Ve bir zaman sonra artık kendisini, hem kendisini hemde çevresinde bulunanları hem de ülkesini kötü durumdan kurtarmak için karşıt görüşteki insanlara kendi çapında cihat başlatır. Diğer taraftan hangi şarttan ne olursa olsun birisinin öldürülmesi şeytana karşı alınmış bir galibiyet gibi gelir. Allah’ın adı kullanılarak Allah’ın yasak ettiği şeyler yapılır…

“Müslüman Yeni Yılı Kutlamaz” fetvası, “yeni yılı kutlayan kafirlere ölüm” sloganına dönüşür ve en ses getirecek yer seçilerek ses getirecek plan yapılır ve ses getirecek bir zamanda uygulamaya geçilir.

Müslümanlığın, “canlı öldürmeye karşı bir din” olduğunu bu kişi veya kişilere kimse söylememiştir. Söylese dahi söyleyen istisna diye bu insanları hedefe koyar. Müslümanlık böyle zalim görünsün ki, Müslümanlığın itibarı yerlere serilsin ki din alimleri daha fazla kanalda gazetede kendilerine daha yüksek paralara yer bulabilsinler. Daha fazla insan gelsin kendilerini överek arkasında herkesin bildiği saçma sorularla egolarını şişirsinler…

Canlı öldüren suçludur ama canlıyı öldürmeye sevk eden öğretilerin ve bu öğretilerin sahiplerinin de her açıdan değerlendirilmesi lazımdır.

Allah boşu boşuna cehennemin kapılarından birisini, dini bilip de bildiğini doğru anlatmayanlara açmıyor!

Aşağıdaki yazıyı okumanızı şiddetle tavsiye diyorum…

İslam’da Savaş Hukuku Prensipleri

Paylaş; başkaları da faydalansın!

Yorum yaz

evlilik
Hz. Muhammed’in Evlilik İle İlgili Nasihatleri
dua
Hz. Muhammed Nasıl Dua Ederdi
barış
Hz. Muhammed ve İslamda Şiddet
Hz. Muhammed'in hayatı
BBC, Hz. Muhammed’in Hayatı, The Life of Muhammed, 3, Holy Peace, Kutsal Barış
Gazi Mustafa Kemal Atatürk, İlber Ortaylı
Türkiye Cumhuriyeti İlelebet Payidar Kalacaktır
Atatürk Tarafından Kurulan Fabrikalar, Kurumlar ve Kuruluşlar
Atatürk’e Bu Kadar Saygının ve Sevginin Nedeni
Sözlü Dövüş Sanatı, Tongue Fu, Sam Horn
Fahrenheit 451
John Doe: Adalet, John Doe: Vigilante
Hıçkırık, Hichki, Tourette Sendromu Filmi
İstanbul Muhafızları: Ab-ı Hayat Çeşmesi
Sanırım Artık Yalnızız, I Think We’re Alone Now
Karanlığı Tutmak, Hold the Dark
Kitapçı, Sahaf, The Bookshop
İsmet İnönü Döneminde Yapılanlar, Yiğidi Öldür Hakkını Yeme
McKinsey Ve Türkiye Gerçeği
Onlar, harcadıklarında ne israf ne de cimrilik edenlerdir. Onların harcamaları, bu ikisi arası dengeli bir harcamadır.
Ekonominin Bozuk Olması Psikolojikmiş
Sözlü Dövüş Sanatı, Tongue Fu, Sam Horn
Kabil, Jose Saramago
Gazi Mustafa Kemal Atatürk, İlber Ortaylı
Ölümlü Nesneler, Jose Saramago