Sevginin Kararı Ne Kadardır?

Paylaş; başkaları da faydalansın!
Yaşam Kürü, A Cure for Wellness
Aftermath, Akıbet

Dünyada insana en acı verici şeylerden biri; insanın değer verdiği veya sevdiklerinin yada değer veya sevgi beklediklerinin, sanki o insan hiç yokmuş gibi davranış sergilemeleridir.

Eğer başkalarının hiç yokmuş gibi hissettirmesinin üzerine insan, Allah’ın da kendisine sırt çevirdiği hissine kapılırsa; güneşin her sabah bütün parlaklığı ile doğması o insana artık bir anlam ifade etmeyecektir. Çünkü gün ne kadar şen şakrak görünürse görünsün o insanın iç dünyası düşüncesinden dolayı hep zifiri karanlığa bürünecektir.

Ama insan, kimsenin kendisine değer vermesini veya kendisini sevmesini beklemeden ve sevgi denen şeyi insanın kendisinin tanımlamasını yaptığı öylesine bir kavram olarak kabul edip çevresinde birileri; kendisine sevgi/değer göstermiş/göstermemiş, var olmuş / yok olmuş… dünyanın olağan seyri böyle deyip yaşarsa; hal ve hareketleri ne olursa olsun çevresindeki insanların o kişinin hayatına etkisi sıfır olacaktır.

Fazla uzatmadan; İnsan hiç kimseye, Yaradandan ötürü gösterdiği sevgiden / verdiği değerden daha fazla sevgi göstermemeli / değer vermemelidir. Çünkü fazladan gösterilecek her sevgi / verilecek her değer hem o insanı hem de karşısındakini birbirlerine karşı olan en küçük ters bir harekette en derinden yaralayacaktır…

Yaşam Kürü, A Cure for Wellness
Aftermath, Akıbet
Paylaş; başkaları da faydalansın!

Yorum yaz

Kimi Takip Ettiğinize Dikkat Edin
Çernobil, Chernobyl
Bizim İçin Şampiyon, Bold Pilot, Halis Karataş
T-34
Bir İdam Mahkumunun Son Günü, Victor Hugo
Cesur Yeni Dünya, Aldous Huxley
Bir Ömür Nasıl Yaşanır, İlber Ortaylı
Körlük, Jose Saramago
Kaz Dağlarında Kaz Gibi Yolunmak
S-400 Tek Sorunumuzdu, Aldık
Otopark Soygunu
Zam Bombardımanı
Locke
Mekong Operasyonu, Operation Mekong
Stockholm
Eerie