Sadece OY Kullanma, OYuna Sahip Çık, Hileye İzin Verme

Paylaş; başkaları da faydalansın!
Mustafa Kemal'in Askerleriyiz Demek Ne Demek?
Stalin'in Ölümü, The Death of Stalin

Bu seçim bundan önceki hiç bir seçime benzemiyor.

Bu seçim bundan önceki seçimler gibi olmayacak.

Kim elinde ne kozu varsa kullanacak.

Ya hep ya hiç.

Zafere giden her yol mubahtır onlara göre

Allah’ın adını anarak yaptıklarına kılıf geçiriyorlar

Demokrasi amaç değil araçtır sözünü söyleyenler bunlar

Yani vatandaş oy verecek ama şekil icabı demek istiyorlar

Özellikle kırsal kesimde veya arka sokak tabir edilen okuma yazma bilmeyen kişilere, küçük günlük bir menfaat karşılığı oy pusulaları mühürlü olarak verilecek

Sandık başına gittiğinde kendisine sandık görevlilerince verilenin yerine, daha öncesinden eline tutuşturulan hazır oy pusulalarını atması sağlanacak…

Duyarsanız, görürseniz göz ardı etmeyin engel olun, şikayet edin!

Eskiden, oy kullanıldığında parmaklara uzun süre çıkmayacak boya sürülüyordu. Boya sürülen kişinin oy kullandığı anlamına geliyordu ve herkes de biliyordu. 

Şimdi ise kim oy kullandı kim kullanmadı belli değil. A mahallesinde kendi kimliği ile oy kullanan bir kişi, hiç tanınmadığı Z mahallesinde de aynı kimlikle oy kullanabilir. Kontrol var mı? Yok!

Seçim yeri konusunda herkes genelde ikametgah bölgesinde oy kullanıyor… Fakat başka yerde oy kullanması istenen kişilerde olabilir. Buna engel olabilmek için çevrenizde kimler oy kullanıyor dikkat edin.

8 yıllık kesintisiz eğitim ile birlikte köylerden öğretmenler uzaklaştırılarak, köyün yönetimi bir bakıma imamlara teslim edildi. İmamlar için şimdiki iktidar sahiplerinin kullandığı tabir arka bahçenin mahsulü idi. Yani bunlar dinimizin kurallarını falan bir kenara bırakarak iktidar partisine ve reis dedikleri Recep Tayyip Erdoğan’a  hizmet edecekler. Hangi görüşten olursa olsun ufku açık arkadaşlar, imamların insanları yanlış bilgilendirmesine yani dini istismarlara müsaade etmeyelim. İmamdır her söylediği, her yaptığı doğrudur anlayışını bırakarak o da insandır anlayışını önde tutalım. İnsan beşer şaşar boşuna söylemez atalarımız. 

Oy pusulamız geçersiz sayılmasın diye sandık görevlilerinin bize verdiği oy pusulalarını ve zarfları onların gözü önünde kontrol edelim. Mesela; oy pusulasına erişim hakkı olan kötü niyetli biri sıvı mürekkepli mühür ile, pusulanın hizmet ettiği iktidar partisinin yerine arkadan mühür basar, siz muhalefete oy verseniz dahi iktidar partisinin kutucuğunda da mühür görüleceği için oyunuz geçersiz sayılabilir! 

Oy kullanma esnasında, oy kullanma yerinin girişinde, sıra da önünüzde, arkanızda birilerine şuna oy kullan, buna oy kullan diyen kişileri uyarın. Oy kullanacakların düşüncelerine tecavüz etmelerine müsaade etmeyin.

Oy kullanmayı bilmeyene yardımcı olacak olan sandık görevlisinin de oy kullananın düşüncesini etkileye çalıştığına ya da onun yerine oy kullanmasına şahit olursanız engel olun. 

Oy kullanma bitti, oylar sayılmaya başlandı. Sakın ha sayım bitene ve tutanak imzalanana kadar sandık başından ayrılmayın. Pür dikkat kontrol edin.

Seçim yayın yasakları kalkar kalkmaz, çoğu şimdiki iktidar mensuplarının kontrollerinde olan yayın kuruluşları, sözde ellerine ilk ulaşan veriler diye başlayarak haber yapacaklar ama bu veriler ellerine tutuşturulan moral bozma amaçlı algı operasyonu sahte veriler olacaktır.

Amaç sandıklardaki oyların sayımından ve korunmasından sorumlu muhalif görevlilerini, morallerini bozarak “yine kaybettik bari eve gideyim” dürtüsü ile sandık başından uzaklaştırmak ve kendi çıkarlarına uygun şekilde sayımın sonucunu değiştirmek olacaktır.

Sayımda imza attığınız tutanaktan bir örnek alınız; çünkü kağıt üzerinde her şey doğru olabilir ama Yüksek Seçim Kurumu’na bu sayı doğru iletilmeyebilir? Daha sonra bunun kontrolünü yapacaksınız.

Sayı doğru iletildi diyelim YSK’da çalışanların bu sayıları tutanakta olduğu gibi değilde, hizmet ettikleri partinin lehine değiştirebilirler. Nihayetinde sonucu gösteren bilgisayar programı ve yazılımcısının yazdığı bir koda bakıyor.

Elle veriyi değiştirebilir veya orantısal olarak sandık toplam sayısını bozmayacak şekilde ve hızlı bakıldığında anlaşılamayacak artı veya eksi oylar ile kendi tarafı lehine dağılımlar yapabilir.

Elinizdeki mühürlü tutanak ile YSK sitesindeki sandık sonuç bilgilerini karşılaştıracaksınız.

Hatta sandık sonuç bilgileri tek tek doğru sonucu veriyor olabilir. El ile her bir sandığı diğer sandıktaki dağılım ile kendiniz toplayın bakalım sağlama tutuyor mu?

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan diyor ki “bizim bu işi başlamadan bitirmemiz lazım” ne demek bu. İşte sonuç lehime olsun da nasıl olursa olsun.

Hangi görüşten olursa olsun sandıklarda görevli olan arkadaşlarım elinizi vicdanınıza koyun

Allah insanı diğer hayvanlardan ayırarak irade vermiş bunu kullanın

Başkasının düşüncesine saygı göstermeyen sana günü birlik menfaat sağladıktan sonra diğer kefeye koymaz mı

Belki de senden farklı düşünenin ufku geniş ve doğru olan tarafta ve doğruyu konuşuyor

Hile karıştırmayın bu seçime

Müslümanlıkta hilenin yeri yoktur

Mustafa Kemal'in Askerleriyiz Demek Ne Demek?
Stalin'in Ölümü, The Death of Stalin
Paylaş; başkaları da faydalansın!

Yorum yaz

evlilik
Hz. Muhammed’in Evlilik İle İlgili Nasihatleri
dua
Hz. Muhammed Nasıl Dua Ederdi
barış
Hz. Muhammed ve İslamda Şiddet
Hz. Muhammed'in hayatı
BBC, Hz. Muhammed’in Hayatı, The Life of Muhammed, 3, Holy Peace, Kutsal Barış
Atatürk ve Çocuk Doğum Günü Posteri
Atatürk ve Eğitim, Sıradışı Öğretmen Ahmet Naç
Anıtkabir’de Atatürk’ümüzün Ruhuna Dua Ettik
Gazi Mustafa Kemal Atatürk, İlber Ortaylı
Bohemian Rhapsody
Bir Yıldız Doğuyor, A Star is Born
Yüzbaşı, The Captain, Der Hauptmann, Willi Herold
Avcı Katili, Hunter Killer
Overlord Operasyonu, Overlord
Aquaman
Karanlıkla Karşı Karşıya, BlacKkKlansman
Van Gogh: Sonsuzluğun Kapısında, At Eternity’s Gate
Yüzbaşı, The Captain, Der Hauptmann, Willi Herold
Ceren Damar’ın Öldürülmesi, Türkiye, Eğitim
RTÜK İşini Yapıyor?
Atatürk ve Eğitim, Sıradışı Öğretmen Ahmet Naç
Beyaz Zambaklar Ülkesinde, Grigoriy Petrov
Mustafa Kemal, Yılmaz Özdil
Sözlü Dövüş Sanatı, Tongue Fu, Sam Horn
Kabil, Jose Saramago