Home / Sinema Felsefesi / Aile / Düğün Dernek

Düğün Dernek

dugun_dernekYorum:  Son dönem Türk komedi film oyuncularının doğallıktan çok uzaklarda mimik kullanımı; “amaaaaan, yeter kısa kes de oyununu oyna” dedirtiyor izleyiciye.

Milletvekili Sırrı Süreyya Önder ve sanatçı Emel Sayın’ ın kısa süreliğine de olsa konuk olduğu, Sivas’ tan güzel görüntülerin yer yer serpiştirildiği, oyuncuları tarafından mimik kullanımının aşırıya kaçırıldığı bu trajik komedi tarzındaki filmin teması:

Bir baba, oğlunu sünnet ettirip onun erkekliğe adım atmasını sağlar, oğlunu okutup bir meslek sahibi yapar, oğlunu askere göndererek onu adam eder, oğlunu evlendirip onun mürüvvetini görmek ister, bunlar içinde elinden gelen her şeyi yapar”, daha da fazlasını da sağlar!

Benim Puanım: 6 / 10

IMDB Puanı: 8,4 / 10

Vizyon Tarihi: 06 Aralık 2013

Yapımı: 2013 – Türkiye

Tür: Aile, Komedi

Süre: 106 Dak.

Yönetmen: Selçuk Aydemir

Oyuncular: Ahmet Kural, Murat Cemcir, Rasim Öztekin, Devrim Yakut, Barış Yıldız

Senaryo: Selçuk Aydemir

Yapımcı: Necati Akpınar

About Ömür OKUR

Avatar
Elektrik - Elektronik Mühendisiyim. Türküm Müslümanım Vatanseverim. Sinema yorumcusuyum. Bugünü dünün üzerine bir şeyler katmak için yaşıyorum. Kendi hayatımın yorumcusuyum: Gün içinde benim yaşadığım yada birilerinin yaşadığı olayların bendeki yansımalarını yazıyorum, başkalarının da hayatına bir şeyler katsın diye öğrendiklerimi paylaşıyorum.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *