Sadece Müslümanlarmı?

Paylaş; başkaları da faydalansın!

bütün dinlerMüslüman din âlimleri diyorlar ki; “Müslümanlar eninde sonunda, günahlarının cezasını çektikten sonra, Cennete girecekler fakat kâfirler sonsuza kadar Cehennemde kalacaklardır.”

Peki, Müslüman olamamış dünya insanlarına Müslümanlığı biz Müslüman olarak ne kadar anlatabiliyoruz da onlar bunu kabul etmiyorlar?

Suç sadece onların mı?

En iyi Müslümanlık filmi olan “Çağrı”’ yı da çeken onlar, Müslümanlık ve Müslümanlar hakkındaki belgeselleri doğru ya da yanlış yapanlarda, tüm dünyadaki televizyonlarda oynatanlar da onlar.

Onların yerine kendimizi koyarak bir düşünelim, doğuştan itibaren var olduğumuz coğrafya üzerinde hangi din egemen ise ve/veya ailemiz hangi dine mensup ise, ( en basitinden anlamak için yaşadığımız vatanımız olan Türkiye’ mizi düşünelim; Elhamdülillah Müslümanız desek bile aynı ortamda çalışsak, yaşasak bile Hanefi, Şafi, Hanbeli… vb. şeklinde mezheplerimiz farklı olabiliyor.) ailemiz bize ne öğretti ise onun ile büyüyoruz, böyle büyüyen herkes üyesi bulunduğu dini muhteşem din olarak kabul ediyor çünkü öyle öğretiliyor.

Kâfir denilen Müslüman olmayıp başka bir dine mensup insanlar, Müslümanlık dininin kendi dininden daha iyi olduğunu veya Allah tarafından gönderilmiş son peygambere sahip son din olduğunu, kendi dini gibi sonradan değiştirilmiş değil de değişmemiş, kendisine ve insanlığa en uygun olduğunu da araştırmıyor. Çünkü çevresinde dinimizi merak edip araştırmasına sebep olacak, Müslümanlığa mensup insanlardan her hangi bir alanda gelen başarılı bir örnek yok.

Din âlimleri diyorlar ki araştıracak, kimya, fizik, matematik vb. bilim dallarında araştırma yapıyorlar ya bunu da araştıracaklar. Yav Allah’ ınızı severseniz sanki bütün Müslümanlar evlerinde en yüksek yere koydukları Kuranı Kerim’ i anlayarak yaşayıp gereklerini yerine getiriyorlar da, diğer insanların araştırmalarını bekliyorsunuz. Hem sonradan din değiştirerek Yusuf İslam adı alan Cat Stevens’ ın söylediği şu söze dikkatinizi çekmek isterim; “ Müslümanlığı Müslümanlar içerisinde Müslümanlardan öğrenmeye çabalasaydım asla Müslüman olmazdım, iyi ki Kuranı Kerim’ den öğrenmişim.”

Karıncayı bile incitmeyen, insanların barışı için mücadele eden, gelirini yoksullara dağıtan birisi dini her ne olursa olsun ama sadece Müslüman olmadığı için hiç bir zaman Cennet’ e giremeyecek mi?

İnsanlığın yüz karası denilebilecek kadar aşağılık şekilde hayatını geçiren sapık, tecavüzcü, ayyaş, diğer herkesin hakkını kendisinin zanneden zorba, kavga çıkarmak için bahane arayan birisi de sadece Müslüman olduğu için mi eninde sonunda Cennet’ e girecek?

Benim kafam işte tamda bu noktada karışıyor!

Paylaş; başkaları da faydalansın!

6 Yorum

  1. Avatar Leon 24 December 2013
  2. Avatar Leon 24 December 2013
  3. Avatar Samet Karabacak 09 January 2014
  4. Avatar İbrahim ÖZTÜRK 25 January 2014
  5. Avatar Learn More 26 February 2018
  6. Avatar News 26 March 2018

Yorum yaz

Kitty Genovese Sendromu, Seyirci Kalma Etkisi
Kimi Takip Ettiğinize Dikkat Edin
Çernobil, Chernobyl
Bizim İçin Şampiyon, Bold Pilot, Halis Karataş
Bir İdam Mahkumunun Son Günü, Victor Hugo
Cesur Yeni Dünya, Aldous Huxley
Bir Ömür Nasıl Yaşanır, İlber Ortaylı
Körlük, Jose Saramago
Susamam
Kaz Dağlarında Kaz Gibi Yolunmak
S-400 Tek Sorunumuzdu, Aldık
Otopark Soygunu
Çocuk Oyuncağı, Child’s Play, Chucky
John Wick 3, John Wick Chapter 3, Parabellum
Fırtına Çocuk, Storm Boy
Locke