Recep Tayyip Erdoğan Çanakkale Zaferi Reklamı

Paylaş; başkaları da faydalansın!

Reklamı yapanların ellerine sağlık, çok güzel bir reklam olmuş.

Reklamın içerisine; halk tarafından değerli olduğu bilinen fakat bu değerlerin hakkının layıkıyla verilmediği tüm ögeler; bayrak, şehit, ezan, namaz… tam yerlerine yerleştirilerek tüyleri diken diken eden etkileyici bir yapıt oluşturulmuş.

Reklamın içerisinde Arif Nihat Asya tarafından yazılmış ve Recep Tayyip Erdoğan tarafından, aşağıda okuyacağınız, sesledirilen dua şiiri de  okunmuş.

Biz, kısık sesleriz, Minareleri Sen, ezansız bırakma Allah’ım. Ya çağır şurada bal yapanlarını, ya kovansız bırakma Allah’ım. Mahyasızdır minareler, göğü de kehkeşansız bırakma Allah’ım. Müslümanlıkla yoğrulan yurdu, Müslümansız bırakma Allah’ım. Bize güç ver, cihad meydanını, pehlivansız bırakma Allah’ım. Kahraman bekleyen yığınlarını, kahramansız bırakma Allah’ım. Bilelim hasma karşı koymasını, bizi cansız bırakma Allah’ım. Yarının yollarında yılları da ramazansız bırakma Allah’ım. Ya dağıt kimsesiz kalan sürünü ya çobansız bırakma Allah’ım. Bizi sen sevgisiz, susuz, havasız ve vatansız bırakma Allah’ım.

Son söz: AYNASI İŞTİR KİŞİNİN LAFA BAKILMAZ eyy vatandaşım.

Duygusallığını bir tarafa bırak.

Ülke politikası ciddi bir iştir.

Duyduğun, gördüğün her şeyi o an doğru kabul etme, önce mantık süzgecinden geçir > sonra kararını ver.

Ne hallerdeyiz?

Sadece tuttuğun partinin basın yayın organlarına, yazarlarına değil; çemberin dışına çıkarak diğer görüşlerin de olay hakkında neler konuştuklarına kulak ver göz geçir, mutlaka bir kesişim kümeleri vardır ve o kesişim kümeleri işte asıl doğru olanları barındırır.

Paylaş; başkaları da faydalansın!

Yorum yaz