Sony Xperia Z3+’yı Turkcell’e Şikayet Ettim

Paylaş; başkaları da faydalansın!

Sony Xperia Z3+ siyah2 yıllık taahhüt karşılığı 3.048 TL toplam tutar ile Sony Xperia Z3+ telefon aldım.

Tabi ki buradaki beni taahhüt imzalamaya iten faktör; yasa gereği kredi kartına taksit yapılamamasıydı.

Hem 13 yıldır, Turkcell’den aldığım ilk numarayı kullanmaktayım, daimi Turkcell müşterisiyim.

Hem konuşma kapsama alanı hem internet yaygınlığı ve hızındaki memnuniyetimden dolayı bir yere gitme niyetim de olmadığından 2 yıllık taahhütname ile Sony Xperia Z3+ aldım, faturam ile birlikte de ödememi rahatça yapacaktım.

Özellikle gelişmiş ülkelerde, telekomünikasyon şirketi ile taahhüt imzalayan müşterilerin neredeyse bedavaya sahip olduğu telefonlar, son yasa değişikliği ile bizde maalesef şirketlerin extradan kasalarına giren kara dönüşmüş durumda.

İnsan yüksek miktarda para ödeyeceği bir telefondan da doğal olarak tolere edilebilecek ya da daha sonra düzeltilebilecek yazılımsal kusurların dışında negatif kusurlar beklemiyor.

9 aylık bir bebeğim var.

Anı anına değişim ve gelişim gösteren bir bebeğim var. Sony Xperia Z3+ almamdaki en önemli sebep; sahip olduğu 20.7 MP’lik kamerası ve 4K video çekim özelliği ile bebeğimin gelişiminin yüksek kalitede fotoğraf ve videosunu çekebilmekti.

Fakat özellikle 29 Ekim 2015 ile 01 Kasım 2015 arasındaki tatilimde Sony Xperia Z3+’yı almak ile ne büyük bir hata yaptığımı fark ettim.

Kamera, deklanşöre basınca anında çekim yapmıyor; gecikmeli çekim yapıyor ve tamam şimdi yakaladım dediğim, tamda çekmek istediğim işte buydu dediğin enstantaneyi çekemiyor.

Fotoğraf çekerken, video kayıt ederken, internette biraz uzun kalınca telefonun ısısı yükseliyor ve daha konu bitmeden uygulama kapanıyor. Telefon yavaşlıyor.

Durum bu iken, tabiri caizse eşek yükü ile para dökmeye başladığım bu makineden memnun olmadığımı, Sony Xperia Z3+’yı iade ederek, taahhütnamemim başka marka ve/veya model bir telefona (Örneğin Samsung Galaxy Note 5) dönüştürülmesini istemekteyim, bu değişimi yapabileceğim konusunda bana yardımcı olabileceğinizi umut ediyorum. Bu değişimi en kısa sürede ve en kolay nasıl yapabileceğim konusunda bilgi istemekteyim.

Gereğini arz ederim.

İyi çalışmalar.

NOT: Turkcell’den gelen cevabı da burada yayınlayacağım. Takipte kalın.

Turkcell 10.11.2015 Saat: 10.11’de şöyle yanıt verdi.

“Değerli Müşterimiz, Turkcell üzerinden alınan peşin ve kontratlı cihazlarda satış sonrası değişim süreci bulunmamaktadır. Kampanya kapsamında aldığınız cihaz, satış noktasında arızalı çıktığı takdirde yenisi ile değiştirilir. Aldığınız cihazda sorun yaşamanız durumunda cihazınızı en kısa sürede yetkili bir teknik servise götürmelisiniz. Cihaz garanti kapsamında, tamir edilecektir. Cihazınızı garanti kapsamındayken servise götürdüğünüzde herhangi bir ücret ödemezsiniz. Garanti kapsamında olmayan, kullanıcı kaynaklı sorunlar için ödeme ve diğer süreçlerle ilgili teknik servisin ilettiği bilgiler geçerlidir. Saygılarımızla.”

Bu cevap ile sıra geldi Sony’ye yazı yazmaya… Bakalım oradan ne cavap alacağız. Süreci takipte kalın…

Paylaş; başkaları da faydalansın!

Yorum yaz