Alvin ve Sincaplar 4: Yol Macerası

Paylaş; başkaları da faydalansın!

Alvin ve Sincaplar 4 Yol MacerasıÜnlü deha Albert Einstein’in dediği gibi; insanların ön yargılarını kırmak atomu parçalamaktan daha zordur.

Günübirlik yaşayan insanoğlu için birkaç paragraflık bir olayın bir cümlesinden, saatlerce süren bir izlencenin bir sahnesinden genele doğru çıkarımlarda bulunup, o çıkarımı kendince doğru kabul etmek günümüzde olağan bir şey haline gelmiş durumda.

Hele ki “izleyicisini ekrana kilitleyecek” diye lanse edilen her b.ka burnunu sokan magazin programlarını ve ar edep namusun kalmadığı dizileri izleyenlerin kendi gerçek dünyalarındaki olayları, buradan yaptıkları çıkarımlar ile birleştirerek oluşturdukları yarı gerçek yarı farazi durum bu önyargı olayını daha da artmış hale getirdi.

Alivn ve Sincapların bu bölümünde Alvin, Teodor ve Simon bu bölümde Dave’in çantasında gördükleri bir yüzük ve karşılaştıkları diğer olayları da buna yorumlayarak yazdıkları: evlenme teklif edecek, bizi ormana götürüp atacaklar, sahipsiz kalacağız… şeklindeki senaryoyu yok etme mücadelelerini izleyeceksiniz.

Alvin ve Sincapların ilk üç filmine göre daha zevkle izlediğim bir filmdi.

Benim Puanım: 8 / 10

IMDB Puanı: 4,6 / 10

Sinemalar.com Puanı: 6,7 / 10

Vizyon Tarihi: 01 Ocak 2016

Yapımı : 2015 – ABD

Tür : Animasyon , Komedi

Süre: 86 Dak.

Yönetmen : Walt Becker

Oyuncular : Bella Thorne, Jason Lee, Eddie Steeples, Kimberly Williams-Paisley, Tony Hale

Senaryo : Janice Karman, Randi Mayem Singer

Yapımcı : Ross Bagdasarian Jr., Janice Karman

Paylaş; başkaları da faydalansın!

Yorum yaz