Home / Teknoloji / Trivago’da Eksik Birşeyler Var

Trivago’da Eksik Birşeyler Var

Bu yazıyı karalama amaçlı yazmıyorum. Bizzat yaşanmış gerçekleri anlatmaktayım. İsmi geçen hiç bir uygulama ile kullanım dışında bir etkileşimim söz konusu değildir.

Trivago anlık indeksleme yapamıyor olabilir… Örnek vermek gerekirse OTELZ uygulamasından, Alaçatı da bulduğum bir otel Trivago da maalesef bulunmuyordu. Otel odası boşaldığında ve/veya yeniden rezervasyona açıldığında Traivago’da da bulunabilmeliydi. Ama maalesef sadece OTELZ uygulamasında mevcuttu. Bu durum Trivago nun uygulamalardan her oteli karşılaştırdığı ve diğer uygulamaları kullanmaya gerek yoka giden reklamlardaki algıyı yıkıyordu. Eğer sadece Trivago uygulamasına baksaydım o harika butik oteli bulamayacaktım. Bulduğum otel ile ilgili yazıyı daha sonra yazacağım. Takipte kalın. Hatta Edremit’te iken gecelik konaklama amaçlı otel bulmak istediğimde yine OTELZ uygulamasından bulurken, aynı otelin adı sanı hiç bir şeyi TRİVAGO uygulamasında bulunmuyordu.

Bu özelliğin gelişmesi gerek. Gelişmez ise güven problemi çıkartır.

  • Belki de Otelz uygulaması bazı otellerin Trivago tarafından endekslenmesine izin vermiyor olabilir. Orasını bilemem!

Başka bir örnek daha vereyim mesela ETSTUR’daki otellerin trivago tarafından gösterilmediğini fark ettim. Ya ETSTUR trivago tarafından indekslenmesine izin vermiyor ya da ETSTUR çok hızlı otel güncellediğinden Trivago ETSTUR’un hızına ayak uyduramıyor. Çeşmede kalacak aqua parklı bir otel ararken Trivago da bulamadığımız (daha doğrusu ben Trivago’da bulamadım ama eşim ETSTUR’da buldu) Ilıca Hotel Spa & Wellness Resort’u ETSTUR’da bulup rezervasyon yaptırdık. Eğer Trivagoya güveniyor olsaydık böyle bir otel bulamayacaktık. Bu otel ile ilgili yazıyı da daha sonra yazacağım. Takipte kalın.

Başta dediğim gibi bu bir karalama yazısı değil Trivagoya gelişmesi gereken alanlar için yol gösterici, vatandaşlara da şimdilik bir tek Trivagoya bağlı kalmayın yoksa yanılırsınız uyarısı niteliğindedir.

About Ömür OKUR

Avatar
Elektrik - Elektronik Mühendisiyim. Türküm Müslümanım Vatanseverim. Sinema yorumcusuyum. Bugünü dünün üzerine bir şeyler katmak için yaşıyorum. Kendi hayatımın yorumcusuyum: Gün içinde benim yaşadığım yada birilerinin yaşadığı olayların bendeki yansımalarını yazıyorum, başkalarının da hayatına bir şeyler katsın diye öğrendiklerimi paylaşıyorum.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *